Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dělená strava. Co znamená pojem Dělená strava z kategorie Jídlo?

Co to je Dělená strava? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dělená strava?

Dělená strava je speciální úprava jídelníčku i životního stylu. Podstatou dělené stravy je roztřídění potravin do různých skupin, které lze nebo naopak nelze kombinovat. Dodržením pravidel pro dělenou stravu by mělo dojít k dosažení ideální váhy a zlepšení zdravotního stavu, samozřejmě v kombinaci s odpovídajícím množstvím pohybu.
Základní rozdělení potravin se řídí způsobem trávení jednotlivých složek. Nejdůležitější tři skupiny jsou bílkoviny, sacharidy a skupina neutrálních potravin. Bílkoviny a sacharidy se podle dělené stravy mají střídat po dnech. Neutrální potraviny je možno kombinovat s oběma dalšími skupinami. Důležitý je i pitný režim.


Co je to Dělená strava? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dělená strava. Co znamená pojem Dělená strava z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Dělená strava můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dělená strava je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: popis, definice pojmu, wiki, význam, lexikon, definice, co znamená, vysvětlení, Dělená strava, přesný význam, Jídlo, slovník, odborný výraz, termín, slovo, význam pojmu, informace, terminologie


Pojem Dělená strava je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Dělená strava?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vychází z předpokladů, že bílkoviny vyžadují v žaludku prostředí kyselé, kdežto sacharidy zásadité. Proto se v jídle nemají vyskytovat bílkoviny se sacharidy dohromady (zelenina s jednou složkou) aby tak nedocházelo k neutralizaci trávicích šťáv (kyselé a zásadité prostředí se neutralizuje), a tudíž nedocházelo k poruše trávicího procesu. V případě neutralizace by se nemohly účelně rozkládat ani tuky, ani bílkoviny, takže by sacharidy kvasily a bílkoviny hnily, za vzniku pro tělo jedovatých – neboli toxických zbytků, z čehož je odvozen název této otravy – toxémie.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Dělená strava na Youtube

Zkusit najít termín Dělená strava ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Dělená strava ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Dělená strava ve Wikislovníku

Hledat heslo Dělená strava ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Dělená strava ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dělená strava například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Dělená strava? resp. co označuje slovo Dělená strava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dělená strava, odpověď na dotaz co je to Dělená strava?. Víte např. kdo to je Marek Eben? Znáte a víte kdo je Dragoun? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.