Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dělená strava. Co znamená pojem Dělená strava z kategorie Jídlo?

Co to je Dělená strava? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dělená strava?

Dělená strava je speciální úprava jídelníčku i životního stylu. Podstatou dělené stravy je roztřídění potravin do různých skupin, které lze nebo naopak nelze kombinovat. Dodržením pravidel pro dělenou stravu by mělo dojít k dosažení ideální váhy a zlepšení zdravotního stavu, samozřejmě v kombinaci s odpovídajícím množstvím pohybu.
Základní rozdělení potravin se řídí způsobem trávení jednotlivých složek. Nejdůležitější tři skupiny jsou bílkoviny, sacharidy a skupina neutrálních potravin. Bílkoviny a sacharidy se podle dělené stravy mají střídat po dnech. Neutrální potraviny je možno kombinovat s oběma dalšími skupinami. Důležitý je i pitný režim.


Co je to Dělená strava? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dělená strava. Co znamená pojem Dělená strava z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dělená strava je v sekci Jídlo

Klíčová slova: popis, heslo, wiki, terminus technicus, definice, definice pojmu, slovo, terminologie, co znamená, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace, pojem, přesný výraz, význam slova, slovník


Pojem Dělená strava je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dělená strava? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vychází z předpokladů, že bílkoviny vyžadují v žaludku prostředí kyselé, kdežto sacharidy zásadité. Proto se v jídle nemají vyskytovat bílkoviny se sacharidy dohromady (zelenina s jednou složkou) aby tak nedocházelo k neutralizaci trávicích šťáv (kyselé a zásadité prostředí se neutralizuje), a tudíž nedocházelo k poruše trávicího procesu. V případě neutralizace by se nemohly účelně rozkládat ani tuky, ani bílkoviny, takže by sacharidy kvasily a bílkoviny hnily, za vzniku pro tělo jedovatých – neboli toxických zbytků, z čehož je odvozen název této otravy – toxémie.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Dělená strava ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Dělená strava ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Dělená strava na Google.cz

Vyhledat termín Dělená strava ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dělená strava ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Dělená strava ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dělená strava například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Dělená strava? resp. jaký je význam pojmu Dělená strava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dělená strava, odpověď na dotaz co je to Dělená strava?. Víte např. kdo to je Ombudsman? Znáte a víte kdo je Puritánka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dělená strava v jiné sekci než Jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.