Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dělená strava. Co znamená pojem Dělená strava z kategorie Jídlo?

Co to je Dělená strava? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dělená strava

Dělená strava je speciální úprava jídelníčku i životního stylu. Podstatou dělené stravy je roztřídění potravin do různých skupin, které lze nebo naopak nelze kombinovat. Dodržením pravidel pro dělenou stravu by mělo dojít k dosažení ideální váhy a zlepšení zdravotního stavu, samozřejmě v kombinaci s odpovídajícím množstvím pohybu.
Základní rozdělení potravin se řídí způsobem trávení jednotlivých složek. Nejdůležitější tři skupiny jsou bílkoviny, sacharidy a skupina neutrálních potravin. Bílkoviny a sacharidy se podle dělené stravy mají střídat po dnech. Neutrální potraviny je možno kombinovat s oběma dalšími skupinami. Důležitý je i pitný režim.


Co je to Dělená strava? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dělená strava. Co znamená pojem Dělená strava z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Dělená strava můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dělená strava je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, co je to Dělená strava?, heslo, terminus technicus, definice, význam, formulace, názvosloví, slovo, popis, Dělená strava, termín, význam slova, pojem, přesný výraz, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Dělená strava je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Dělená strava?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vychází z předpokladů, že bílkoviny vyžadují v žaludku prostředí kyselé, kdežto sacharidy zásadité. Proto se v jídle nemají vyskytovat bílkoviny se sacharidy dohromady (zelenina s jednou složkou) aby tak nedocházelo k neutralizaci trávicích šťáv (kyselé a zásadité prostředí se neutralizuje), a tudíž nedocházelo k poruše trávicího procesu. V případě neutralizace by se nemohly účelně rozkládat ani tuky, ani bílkoviny, takže by sacharidy kvasily a bílkoviny hnily, za vzniku pro tělo jedovatých – neboli toxických zbytků, z čehož je odvozen název této otravy – toxémie.

Více informací o pojmu Dělená strava lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Dělená strava ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Dělená strava ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Dělená strava ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Dělená strava ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Dělená strava na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dělená strava ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dělená strava například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Dělená strava? resp. jaká je definice slova Dělená strava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dělená strava, odpověď na dotaz co je to Dělená strava?. Víte např. kdo to je Bambula? Znáte a víte kdo je Sinolog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.