Co je to?
Definice odborného termínu, slova Podologie. Co znamená pojem Podologie z kategorie Lékařství?

Co je Podologie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Podologie

Podologie je obor z oblasti lékařství. Jeho náplní jsou různé terapie nohou. Jde o komplexní vyšetření nohou, jejich zatížení při stání, chůzi i běhu. Zjišťuje se míra zátěže a pak se vyrábí aktivní vložky do bot podle individuálních požadavků, popřípadě dalšími korekcemi zvláštností nohou. Cílem je prevence zranění nebo bolestí celého pohybového aparátu a rychlá možnost návratu k běžným aktivitám nebo sportovním výkonům. Při vyšetření se nezjišťují jen odchylky při chůzi, ale také změny nastavení těla a celého pohybového aparátu při různých aktivitách.
Podologie slouží dospělým v aktivním věku, dětem i starším lidem. Často pomáhá tak začínajícím sportovcům, kteří pro své aktivity nezvolili vhodnou obuv. Vyšetření trvá přibližně jednu hodinu a neklade žádné nároky na fyzickou přípravu. Začíná se kineziologickým rozborem, ke kterému se požívá diagnostický přístroj. Hodnotí se zatížení nohou při stání, chůzi nebo běhu a posun těžiště. Pro podporu končetin se může doporučit korekční vložka do bot. U nohou s deformitami pak jde o způsob odlehčení a nápravy, aby se zlepšila chůze a nebyla bolestivá.


Co je to Podologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Podologie. Co znamená pojem Podologie z kategorie Lékařství?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Podologie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, význam slova, informace, lékařství, odborné názvosloví, wiki, definice pojmu, terminologie, přesný výraz, synonymum, heslo, pojem, co to je, význam, význam pojmu, lexikon, vysvětlení


Pojem Podologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Podologie ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Podologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Podologie ve Wikipedii

Najít slovo Podologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Podologie ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Podologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Podologie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Podologie? resp. co znamená Podologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podologie, odpověď na dotaz co je to Podologie?. Víte např. kdo to je Hana Brejchová? Znáte a víte kdo je Mireille Mathieu? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Podologie i v jiné kategorii než je sekce lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.