Co je to?
Definice výrazu, termínu Síla. Co znamená odborný pojem Síla z kategorie Věda?

Co je to Síla? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Síla

Síla je fyzikální veličina, která vyjadřuje míru vzájemného působení těles. Staticky se působení síly projevuje změnou tvaru těles (deformace) a dynamicky změnou pohybového stavu tělesa. V soustavě SI má síla jednotku N (newton). Mezi starší jednotku síly patří kilopond (kp), v anglosaských zemích se můžete setkat s jednotkou lbf - libra síly. 1 lbf=4,44822 N.


Co je to Síla? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Síla. Co znamená odborný pojem Síla z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Síla? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Síla je v sekci Věda

Klíčová slova: pojem, Síla, Věda, odborné názvosloví, heslo, definice pojmu, význam slova, slovník, lexikon, význam, formulace, termín, co znamená, názvosloví, informace, terminus technicus, vysvětlení, přesný význam


Pojem Síla je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Síla? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Síla je vektorová fyzikální veličina, která vyjadřuje míru působení těles nebo polí.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Síla ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Síla ve Wikimedia Commons

Hledat termín Síla ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Síla ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Síla na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Síla ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Síla například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Síla? resp. jaký je význam slova Síla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síla, odpověď na dotaz co je to Síla?. Víte např. kdo to je Markytánka? Znáte a víte kdo je Karl Marx? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.