Co je to?
Definice výrazu Síla. Co znamená odborný pojem Síla z kategorie Věda?

Co to je Síla? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Síla

Síla je fyzikální veličina, která vyjadřuje míru vzájemného působení těles. Staticky se působení síly projevuje změnou tvaru těles (deformace) a dynamicky změnou pohybového stavu tělesa. V soustavě SI má síla jednotku N (newton). Mezi starší jednotku síly patří kilopond (kp), v anglosaských zemích se můžete setkat s jednotkou lbf - libra síly. 1 lbf=4,44822 N.


Co je to Síla? Význam slova, termín, Definice výrazu Síla. Co znamená odborný pojem Síla z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Síla můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Síla je v kategorii věda

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, heslo, věda, informace, vysvětlení, terminologie, odborné názvosloví, lexikon, význam, terminus technicus, slovník, věda, význam slova, popis, formulace, definice pojmu, slovo


Pojem Síla je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Síla? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Síla je vektorová fyzikální veličina, která vyjadřuje míru působení těles nebo polí.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Síla ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Síla ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Síla ve vyhledávači Qwant

Najít termín Síla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Síla ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Síla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Síla například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Síla? resp. co vlastně znamená slovo Síla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síla, odpověď na dotaz co je to Síla?. Víte např. kdo to je Kristen Stewart? Znáte a víte kdo je Kurt Cobain? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než věda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.