Co je to?
Definice výrazu, termínu Síla. Co znamená odborný pojem Síla z kategorie Věda?

Co je to Síla? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Síla?

Síla je fyzikální veličina, která vyjadřuje míru vzájemného působení těles. Staticky se působení síly projevuje změnou tvaru těles (deformace) a dynamicky změnou pohybového stavu tělesa. V soustavě SI má síla jednotku N (newton). Mezi starší jednotku síly patří kilopond (kp), v anglosaských zemích se můžete setkat s jednotkou lbf - libra síly. 1 lbf=4,44822 N.


Co je to Síla? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Síla. Co znamená odborný pojem Síla z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Síla? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Síla je v sekci Věda

Klíčová slova: terminus technicus, význam, význam slova, terminologie, vysvětlení, definice pojmu, co je to Síla?, Věda, slovo, synonymum, definice, heslo, popis, formulace, co znamená, přesný výraz, přesný význam, Věda


Pojem Síla je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Síla? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Síla je vektorová fyzikální veličina, která vyjadřuje míru působení těles nebo polí.

Jiné informační zdroje o pojmu Síla

Zkusit najít slovo Síla ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Síla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Síla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Síla ve Wikizdrojích

Hledat výraz Síla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Síla na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Síla například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Síla? resp. co se skrývá pod slovem Síla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síla, odpověď na dotaz co je to Síla?. Víte např. kdo to je Nadutec? Znáte a víte kdo je Kurt Cobain? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.