Co je to?
Definice výrazu, termínu Síla. Co znamená odborný pojem Síla z kategorie Věda?

Co je to Síla? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Síla

Síla je fyzikální veličina, která vyjadřuje míru vzájemného působení těles. Staticky se působení síly projevuje změnou tvaru těles (deformace) a dynamicky změnou pohybového stavu tělesa. V soustavě SI má síla jednotku N (newton). Mezi starší jednotku síly patří kilopond (kp), v anglosaských zemích se můžete setkat s jednotkou lbf - libra síly. 1 lbf=4,44822 N.


Co je to Síla? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Síla. Co znamená odborný pojem Síla z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Síla patří do kategorie Věda

Klíčová slova: slovo, slovník, přesný výraz, co je to Síla?, přesný význam, vysvětlení, co to je, Věda, wiki, popis, co znamená, význam slova, Věda, termín, názvosloví, odborné názvosloví, Síla, definice pojmu


Pojem Síla je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Síla? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Síla je vektorová fyzikální veličina, která vyjadřuje míru působení těles nebo polí.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Síla ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Síla na Youtube

Najít heslo Síla ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Síla ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Síla ve Wikislovníku

Najít termín Síla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Síla například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Síla? resp. co označuje slovo Síla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síla, odpověď na dotaz co je to Síla?. Víte např. kdo to je George Lucas? Znáte a víte kdo je Karl Marx? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Síla i v jiných kategoriích (než Věda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.