Co je to?
Výraz, termín, definice slova Síla. Co znamená odborný pojem Síla z kategorie Věda?

Co je to Síla? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Síla?

Síla je fyzikální veličina, která vyjadřuje míru vzájemného působení těles. Staticky se působení síly projevuje změnou tvaru těles (deformace) a dynamicky změnou pohybového stavu tělesa. V soustavě SI má síla jednotku N (newton). Mezi starší jednotku síly patří kilopond (kp), v anglosaských zemích se můžete setkat s jednotkou lbf - libra síly. 1 lbf=4,44822 N.


Co je to Síla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Síla. Co znamená odborný pojem Síla z kategorie Věda?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Síla se nachází v sekci věda

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, popis, formulace, přesný výraz, wiki, věda, Síla, co to je, co znamená, definice pojmu, význam slova, terminologie, význam, pojem, co je to Síla?, odborné názvosloví, definice


Pojem Síla je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Síla?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Síla je vektorová fyzikální veličina, která vyjadřuje míru působení těles nebo polí.

Další informační zdroje

Najít termín Síla ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Síla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Síla ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Síla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Síla ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Síla ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Síla například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Síla? resp. co znamená Síla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Síla, odpověď na dotaz co je to Síla?. Víte např. kdo to je Asketa? Znáte a víte kdo je George Lucas? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než věda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.