Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Shyb. Co znamená pojem Shyb z kategorie Sport?

Co to je Shyb? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Shyb?

Shyb patří k základním cvikům, kterými se posiluje na základě využití hmotnosti vlastního těla. K jeho provedení je nutné nářadí typu hrazda nebo její přírodní varianta. Při shybu se cvičenec musí přitáhnout rukama z volného visu a dostat se nahoru. Přitom se musí dostat brada nad samotnou hrazdu.
Shyb je sice technicky jednoduchý, ale je potřeba mít určitou tělesnou zdatnost. Začátečníci si proto dopomáhají protizávažím. Posilují se bicepsy, široký zádový sval i další svalové skupiny. Podle toho, jak je uchopena hrazda, se zapojují jednotlivé svaly a stupňuje se náročnost cviku.


Co je to Shyb? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Shyb. Co znamená pojem Shyb z kategorie Sport?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Shyb? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Shyb je v sekci sport

Klíčová slova: co je to Shyb?, názvosloví, význam, přesný výraz, význam pojmu, sport, co to je, Shyb, definice pojmu, formulace, slovník, heslo, odborný výraz, terminus technicus, terminologie, definice, lexikon, synonymum


Pojem Shyb je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Shyb?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Shyb je základní cvik z řady cviků na posilování s vlastní vahou těla. Základním předpokladem pro jeho provedení je hrazda, popř. její improvizace (větev stromu). Provedení shybu spočívá v přitáhnutí se rukama z volného visu na hrazdě nahoru tak, aby se dostala brada nad úroveň hrazdy. Shyby jsou na techniku provedení poměrně jednoduché cviky, avšak vyžadují již jistou míru silové zdatnosti - často se stává, že začátečník není schopen udělat ani jeden shyb. V takovém případě se doporučuje začít s jednoduššími variantami shybů (např. použít dopomoc protizávaží). Světový rekordman je Jan Kareš.

Další informace o pojmu Shyb hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít slovo Shyb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Shyb ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Shyb ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Shyb ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Shyb na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Shyb ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Shyb například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Shyb? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Shyb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Shyb, odpověď na dotaz co je to Shyb?. Víte např. kdo to je Saša Uhlová? Znáte a víte kdo je Pitomec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je sport. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.