Co je to?
Definice odborného termínu, slova Himalájská sůl. Co znamená pojem Himalájská sůl z kategorie Jídlo?

Co je to Himalájská sůl? Význam slova

Co znamená termín Himalájská sůl? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Himalájská sůl je zvláštní druh růžové soli, která je považována za nejčistší na světě. Jedná se o krystalizovanou mořskou sůl, která byla miliony let ukrytá pod lávou, ledem a sněhem, takže se uchránila před znečištěním a zachovala si všechny původní hodnoty. Těží se v oblasti Himalájí a má vysoký obsah stopových prvků a minerálů, které lidské tělo potřebuje. Není tak rafinovaná jako stolní sůl, má méně sodíku a dodává se ve větších kouscích.
Himalájská sůl je přínosem pro vaskulární systém, udržuje stálé pH, přispívá ke zdravému spánku, je podporou dýchacích funkcí, zpomaluje stárnutí, hydratuje, snižuje krevní tlak, detoxikuje, posiluje kosti, působí proti křečím svalů. Používá se k vaření, léčebným účelům a koupelím.


Co je to Himalájská sůl? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Himalájská sůl. Co znamená pojem Himalájská sůl z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Himalájská sůl doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Himalájská sůl se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, slovo, popis, význam pojmu, heslo, formulace, Himalájská sůl, termín, slovník, co je to Himalájská sůl?, přesný výraz, názvosloví, terminologie, odborný výraz, co to je, co znamená, definice


Pojem Himalájská sůl je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Himalájská sůl?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Himálajská sůl, nebo též růžová sůl (anglicky himalayan salt, pink salt), je kamenná sůl (halit) těžená v pákistánském Pandžábu. Díky obsahu malého množství sloučenin železa má charakteristickou růžovou barvu. Prodejci bývá prezentována jako zdravá potravina.
Koncentrace soli poblíž Khewry v Pandžábu byla údajně odhalena již kolem roku 326 př. naším letopočtem, kdy se jednotky vedené Alexandrem Velikým, zastavily, aby tam odpočívaly. Vojáci si všimli, že jejich koně olizují slané skály. Od té doby byla pravděpodobně těžena, ale první záznamy o těžbě pocházejí až od kmene Janjua kolem roku 1200.

Růžová himalájská sůl

Růžová himalájská sůl. Autor: monicore, zdroj: Pixabay
Růžová himalájská sůl. Autor: monicore, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Himalájská sůl ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Himalájská sůl na Google.cz

Najít slovo Himalájská sůl ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Himalájská sůl ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Himalájská sůl ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Himalájská sůl ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Himalájská sůl například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Himalájská sůl? resp. jaký je přesný význam slova Himalájská sůl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Himalájská sůl, odpověď na dotaz co je to Himalájská sůl?. Víte např. kdo to je Hana Humpálová? Znáte a víte kdo je Úvěrový specialista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Himalájská sůl v jiné sekci než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.