Co je to?
Definice odborného termínu, slova Himalájská sůl. Co znamená pojem Himalájská sůl z kategorie Jídlo?

Co je to Himalájská sůl? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Himalájská sůl

Himalájská sůl je zvláštní druh růžové soli, která je považována za nejčistší na světě. Jedná se o krystalizovanou mořskou sůl, která byla miliony let ukrytá pod lávou, ledem a sněhem, takže se uchránila před znečištěním a zachovala si všechny původní hodnoty. Těží se v oblasti Himalájí a má vysoký obsah stopových prvků a minerálů, které lidské tělo potřebuje. Není tak rafinovaná jako stolní sůl, má méně sodíku a dodává se ve větších kouscích.
Himalájská sůl je přínosem pro vaskulární systém, udržuje stálé pH, přispívá ke zdravému spánku, je podporou dýchacích funkcí, zpomaluje stárnutí, hydratuje, snižuje krevní tlak, detoxikuje, posiluje kosti, působí proti křečím svalů. Používá se k vaření, léčebným účelům a koupelím.


Co je to Himalájská sůl? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Himalájská sůl. Co znamená pojem Himalájská sůl z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Himalájská sůl? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Himalájská sůl je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: formulace, význam, přesný význam, synonymum, lexikon, přesný výraz, význam pojmu, wiki, co je to Himalájská sůl?, slovník, názvosloví, informace, význam slova, Jídlo, definice pojmu, pojem, Jídlo, odborné názvosloví


Pojem Himalájská sůl je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Himalájská sůl? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Himálajská sůl, nebo též růžová sůl (anglicky himalayan salt, pink salt), je kamenná sůl (halit) těžená v pákistánském Pandžábu. Díky obsahu malého množství sloučenin železa má charakteristickou růžovou barvu. Prodejci bývá prezentována jako zdravá potravina.
Koncentrace soli poblíž Khewry v Pandžábu byla údajně odhalena již kolem roku 326 př. naším letopočtem, kdy se jednotky vedené Alexandrem Velikým, zastavily, aby tam odpočívaly. Vojáci si všimli, že jejich koně olizují slané skály. Od té doby byla pravděpodobně těžena, ale první záznamy o těžbě pocházejí až od kmene Janjua kolem roku 1200.

Růžová himalájská sůl

Růžová himalájská sůl. Autor: monicore, zdroj: Pixabay
Růžová himalájská sůl. Autor: monicore, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Himalájská sůl

Najít výraz Himalájská sůl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Himalájská sůl ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Himalájská sůl na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Himalájská sůl ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Himalájská sůl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Himalájská sůl ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Himalájská sůl například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Himalájská sůl? resp. co znamená Himalájská sůl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Himalájská sůl, odpověď na dotaz co je to Himalájská sůl?. Víte např. kdo to je Pipina? Znáte a víte kdo je Adam Sandler? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.