Co je to?
Výraz, termín, definice slova Himalájská sůl. Co znamená odborný pojem Himalájská sůl z kategorie Jídlo?

Co je to Himalájská sůl? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Himalájská sůl?

Himalájská sůl je zvláštní druh růžové soli, která je považována za nejčistší na světě. Jedná se o krystalizovanou mořskou sůl, která byla miliony let ukrytá pod lávou, ledem a sněhem, takže se uchránila před znečištěním a zachovala si všechny původní hodnoty. Těží se v oblasti Himalájí a má vysoký obsah stopových prvků a minerálů, které lidské tělo potřebuje. Není tak rafinovaná jako stolní sůl, má méně sodíku a dodává se ve větších kouscích.
Himalájská sůl je přínosem pro vaskulární systém, udržuje stálé pH, přispívá ke zdravému spánku, je podporou dýchacích funkcí, zpomaluje stárnutí, hydratuje, snižuje krevní tlak, detoxikuje, posiluje kosti, působí proti křečím svalů. Používá se k vaření, léčebným účelům a koupelím.


Co je to Himalájská sůl? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Himalájská sůl. Co znamená odborný pojem Himalájská sůl z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Himalájská sůl? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Himalájská sůl je v kategorii jídlo

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, synonymum, definice pojmu, vysvětlení, definice, terminologie, jídlo, názvosloví, co znamená, popis, přesný význam, formulace, co to je, odborné názvosloví, pojem, slovo, význam slova


Pojem Himalájská sůl je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Himalájská sůl? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Himálajská sůl, nebo též růžová sůl (anglicky himalayan salt, pink salt), je kamenná sůl (halit) těžená v pákistánském Pandžábu. Díky obsahu malého množství sloučenin železa má charakteristickou růžovou barvu. Prodejci bývá prezentována jako zdravá potravina.
Koncentrace soli poblíž Khewry v Pandžábu byla údajně odhalena již kolem roku 326 př. naším letopočtem, kdy se jednotky vedené Alexandrem Velikým, zastavily, aby tam odpočívaly. Vojáci si všimli, že jejich koně olizují slané skály. Od té doby byla pravděpodobně těžena, ale první záznamy o těžbě pocházejí až od kmene Janjua kolem roku 1200.

Růžová himalájská sůl

Růžová himalájská sůl. Autor: monicore, zdroj: Pixabay
Růžová himalájská sůl. Autor: monicore, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat frázi Himalájská sůl ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Himalájská sůl ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Himalájská sůl ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Himalájská sůl na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Himalájská sůl ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Himalájská sůl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Himalájská sůl například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte co znamená slovo Himalájská sůl? resp. jaký je význam slova Himalájská sůl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Himalájská sůl, odpověď na dotaz co je to Himalájská sůl?. Víte např. kdo to je Karel Bláha? Znáte a víte kdo je Operátor CNC? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.