Co je to?
Definice odborného termínu, slova Himalájská sůl. Co znamená pojem Himalájská sůl z kategorie Jídlo?

Co je to Himalájská sůl? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Himalájská sůl?

Himalájská sůl je zvláštní druh růžové soli, která je považována za nejčistší na světě. Jedná se o krystalizovanou mořskou sůl, která byla miliony let ukrytá pod lávou, ledem a sněhem, takže se uchránila před znečištěním a zachovala si všechny původní hodnoty. Těží se v oblasti Himalájí a má vysoký obsah stopových prvků a minerálů, které lidské tělo potřebuje. Není tak rafinovaná jako stolní sůl, má méně sodíku a dodává se ve větších kouscích.
Himalájská sůl je přínosem pro vaskulární systém, udržuje stálé pH, přispívá ke zdravému spánku, je podporou dýchacích funkcí, zpomaluje stárnutí, hydratuje, snižuje krevní tlak, detoxikuje, posiluje kosti, působí proti křečím svalů. Používá se k vaření, léčebným účelům a koupelím.


Co je to Himalájská sůl? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Himalájská sůl. Co znamená pojem Himalájská sůl z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Himalájská sůl s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Himalájská sůl je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: wiki, co znamená, význam pojmu, Jídlo, lexikon, termín, slovník, Himalájská sůl, terminus technicus, informace, odborný výraz, heslo, slovo, význam slova, význam, co to je, terminologie, co je to Himalájská sůl?


Pojem Himalájská sůl je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Himalájská sůl?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Himálajská sůl, nebo též růžová sůl (anglicky himalayan salt, pink salt), je kamenná sůl (halit) těžená v pákistánském Pandžábu. Díky obsahu malého množství sloučenin železa má charakteristickou růžovou barvu. Prodejci bývá prezentována jako zdravá potravina.
Koncentrace soli poblíž Khewry v Pandžábu byla údajně odhalena již kolem roku 326 př. naším letopočtem, kdy se jednotky vedené Alexandrem Velikým, zastavily, aby tam odpočívaly. Vojáci si všimli, že jejich koně olizují slané skály. Od té doby byla pravděpodobně těžena, ale první záznamy o těžbě pocházejí až od kmene Janjua kolem roku 1200.

Růžová himalájská sůl

Růžová himalájská sůl. Autor: monicore, zdroj: Pixabay
Růžová himalájská sůl. Autor: monicore, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Himalájská sůl zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Himalájská sůl ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Himalájská sůl na Youtube

Zkusit najít heslo Himalájská sůl ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Himalájská sůl ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Himalájská sůl ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Himalájská sůl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Himalájská sůl například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Himalájská sůl? resp. co přesně znamená slovo Himalájská sůl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Himalájská sůl, odpověď na dotaz co je to Himalájská sůl?. Víte např. kdo to je Chomout? Znáte a víte kdo je Úvěrový specialista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.