Co je to?
Definice výrazu, termínu Himalájská sůl. Co znamená odborný pojem Himalájská sůl z kategorie Jídlo?

Co je Himalájská sůl?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Himalájská sůl

Himalájská sůl je zvláštní druh růžové soli, která je považována za nejčistší na světě. Jedná se o krystalizovanou mořskou sůl, která byla miliony let ukrytá pod lávou, ledem a sněhem, takže se uchránila před znečištěním a zachovala si všechny původní hodnoty. Těží se v oblasti Himalájí a má vysoký obsah stopových prvků a minerálů, které lidské tělo potřebuje. Není tak rafinovaná jako stolní sůl, má méně sodíku a dodává se ve větších kouscích.
Himalájská sůl je přínosem pro vaskulární systém, udržuje stálé pH, přispívá ke zdravému spánku, je podporou dýchacích funkcí, zpomaluje stárnutí, hydratuje, snižuje krevní tlak, detoxikuje, posiluje kosti, působí proti křečím svalů. Používá se k vaření, léčebným účelům a koupelím.


Co je to Himalájská sůl? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Himalájská sůl. Co znamená odborný pojem Himalájská sůl z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Himalájská sůl se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Himalájská sůl je v kategorii jídlo

Klíčová slova: jídlo, co znamená, význam pojmu, formulace, jídlo, názvosloví, význam, co je to Himalájská sůl?, wiki, přesný výraz, odborné názvosloví, slovo, termín, definice, slovník, heslo, pojem, co to je


Pojem Himalájská sůl je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Himalájská sůl? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Himálajská sůl, nebo též růžová sůl (anglicky himalayan salt, pink salt), je kamenná sůl (halit) těžená v pákistánském Pandžábu. Díky obsahu malého množství sloučenin železa má charakteristickou růžovou barvu. Prodejci bývá prezentována jako zdravá potravina.
Koncentrace soli poblíž Khewry v Pandžábu byla údajně odhalena již kolem roku 326 př. naším letopočtem, kdy se jednotky vedené Alexandrem Velikým, zastavily, aby tam odpočívaly. Vojáci si všimli, že jejich koně olizují slané skály. Od té doby byla pravděpodobně těžena, ale první záznamy o těžbě pocházejí až od kmene Janjua kolem roku 1200.

Růžová himalájská sůl

Růžová himalájská sůl. Autor: monicore, zdroj: Pixabay
Růžová himalájská sůl. Autor: monicore, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Hledat frázi Himalájská sůl na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Himalájská sůl ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Himalájská sůl ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Himalájská sůl ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Himalájská sůl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Himalájská sůl na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Himalájská sůl například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili co znamená slovo Himalájská sůl? resp. co přesně označuje termín Himalájská sůl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Himalájská sůl, odpověď na dotaz co je to Himalájská sůl?. Víte např. kdo to je Chartista? Znáte a víte kdo je Sklář? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, pórek, himalájská sůl, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.