Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gestační váček. Co znamená pojem Gestační váček z kategorie Lékařství?

Co to je Gestační váček? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gestační váček

Gestační váček je pojmenování pro obal, vak, ve kterém dochází k vývoji zárodku. Někdy se mu říká také plodové vejce. Na ultrazvuku ho lze zjistit již ve velmi raném těhotenství, za příznivých podmínek již ve čtvrtém týdnu. Jeho přítomnost signalizuje možný výskyt embrya v děloze, to ovšem nemusí znamenat těhotenství. V některých případech nedochází k dalšímu růstu zárodku a nastane spontánní raný potrat, který se projeví jako silná menstruace.
Gestační váček nejvíce připomíná černou kuličku na stěně dělohy a v počátku těhotenství ho bezpečně zachytí vaginální sonda. Pokud vývoj plodu probíhá dobře, objeví se v gestačním váčku světlejší žloutkový váček, který má na starosti prvotní výživu dítěte. S postupujícím těhotenstvím se gestační váček zvětšuje a jeho velikost by měla odpovídat vývoji plodu.


Co je to Gestační váček? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gestační váček. Co znamená pojem Gestační váček z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Gestační váček s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gestační váček se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co to je, popis, Gestační váček, názvosloví, co je to Gestační váček?, odborný výraz, Lékařství, přesný význam, heslo, definice pojmu, slovník, synonymum, definice, termín, formulace, co znamená, terminus technicus, wiki


Pojem Gestační váček je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Gestační váček na Youtube

Najít heslo Gestační váček ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Gestační váček ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Gestační váček ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gestační váček ve Wikimedia Commons

Najít termín Gestační váček na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gestační váček například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Gestační váček? resp. co vlastně znamená slovo Gestační váček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gestační váček, odpověď na dotaz co je to Gestační váček?. Víte např. kdo to je Bill Clinton? Znáte a víte kdo je Robert Plaga? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Gestační váček i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.