Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gestační váček. Co znamená pojem Gestační váček z kategorie Lékařství?

Co to je Gestační váček? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Gestační váček

Gestační váček je pojmenování pro obal, vak, ve kterém dochází k vývoji zárodku. Někdy se mu říká také plodové vejce. Na ultrazvuku ho lze zjistit již ve velmi raném těhotenství, za příznivých podmínek již ve čtvrtém týdnu. Jeho přítomnost signalizuje možný výskyt embrya v děloze, to ovšem nemusí znamenat těhotenství. V některých případech nedochází k dalšímu růstu zárodku a nastane spontánní raný potrat, který se projeví jako silná menstruace.
Gestační váček nejvíce připomíná černou kuličku na stěně dělohy a v počátku těhotenství ho bezpečně zachytí vaginální sonda. Pokud vývoj plodu probíhá dobře, objeví se v gestačním váčku světlejší žloutkový váček, který má na starosti prvotní výživu dítěte. S postupujícím těhotenstvím se gestační váček zvětšuje a jeho velikost by měla odpovídat vývoji plodu.


Co je to Gestační váček? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gestační váček. Co znamená pojem Gestační váček z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Gestační váček s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gestační váček patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, vysvětlení, názvosloví, Gestační váček, význam slova, definice, lexikon, terminus technicus, definice pojmu, pojem, heslo, Lékařství, wiki, odborné názvosloví, Lékařství, význam pojmu, formulace


Pojem Gestační váček je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Gestační váček zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Gestační váček ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Gestační váček ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Gestační váček ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Gestační váček na Google.cz

Hledat termín Gestační váček ve Wikipedii

Najít slovo Gestační váček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gestační váček například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Gestační váček? resp. jaký je přesný význam slova Gestační váček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gestační váček, odpověď na dotaz co je to Gestační váček?. Víte např. kdo to je Přemysl Otakar II? Znáte a víte kdo je Robert Plaga? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.