Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gestační váček. Co znamená odborný pojem Gestační váček z kategorie Lékařství?

Co je to Gestační váček? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Gestační váček?

Gestační váček je pojmenování pro obal, vak, ve kterém dochází k vývoji zárodku. Někdy se mu říká také plodové vejce. Na ultrazvuku ho lze zjistit již ve velmi raném těhotenství, za příznivých podmínek již ve čtvrtém týdnu. Jeho přítomnost signalizuje možný výskyt embrya v děloze, to ovšem nemusí znamenat těhotenství. V některých případech nedochází k dalšímu růstu zárodku a nastane spontánní raný potrat, který se projeví jako silná menstruace.
Gestační váček nejvíce připomíná černou kuličku na stěně dělohy a v počátku těhotenství ho bezpečně zachytí vaginální sonda. Pokud vývoj plodu probíhá dobře, objeví se v gestačním váčku světlejší žloutkový váček, který má na starosti prvotní výživu dítěte. S postupujícím těhotenstvím se gestační váček zvětšuje a jeho velikost by měla odpovídat vývoji plodu.


Co je to Gestační váček? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gestační váček. Co znamená odborný pojem Gestační váček z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Gestační váček? Pak se o tuto stránku podělte se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Gestační váček je v kategorii lékařství

Klíčová slova: definice, co to je, co znamená, přesný význam, přesný výraz, synonymum, Gestační váček, definice pojmu, lékařství, odborný výraz, termín, názvosloví, formulace, popis, wiki, význam slova, terminologie, význam


Pojem Gestační váček je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Gestační váček ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Gestační váček na Youtube

Zkusit najít výraz Gestační váček ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Gestační váček ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gestační váček ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Gestační váček ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Gestační váček například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte co znamená slovo Gestační váček? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Gestační váček? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gestační váček, odpověď na dotaz co je to Gestační váček?. Víte např. kdo to je Richard Strauss? Znáte a víte kdo je Someliér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.