Co je to?
Definice odborného termínu, slova Strofa. Co znamená pojem Strofa z kategorie Literatura?

Co je to Strofa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Strofa?

Strofa neboli česky sloka je skupina vzniklá spojením jednotlivých veršů, které jsou jednotné zvukově i významově a tvoří myšlenkový celek. Má určitý vzorec pro rytmus i rým, které se pak v celé básni pravidelně opakují.
Sloky se skládají z různého počtu veršů, ty mohou mít odlišné uspořádání a rýmy různě rozložené. Strofy mohou mít individuální uspořádání nebo tradiční podobu. K nejčastěji používaným patří tercina, oktáva či oblíbený sonet.


Co je to Strofa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Strofa. Co znamená pojem Strofa z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Strofa doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Strofa se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, Strofa, informace, Literatura, co znamená, odborné názvosloví, terminologie, wiki, vysvětlení, co to je, definice pojmu, význam pojmu, význam, slovník, heslo, názvosloví, termín


Pojem Strofa je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Strofa? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Strofa (česky sloka) vzniká spojením jednotlivých veršů a představuje obvykle nějaký myšlenkový celek. Některé typy strof se ustálily a mají normovanou podobu.

♦ distichon – dvojverší (první a druhý verš se vzájemně doplňují, rozvíjí, nebo popírají), viz elegické distichon a hrdinské dvojverší.
♦ tercina – tříveršová strofa, v níž se rýmuje 1. a 3. verš, střední je spojen rýmem s lichými verši následujícího tříverší
♦ ritornel – lyrické trojverší
♦ stance – strofa složená z šesti veršů se střídavými rýmy a dvou veršů s rýmy sdruženými
♦ decima – desetiveršová strofa se čtyřmi různě umístěnými rýmy

Jiné informační zdroje o pojmu Strofa

Najít slovo Strofa ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Strofa na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strofa ve Wikimedia Commons

Najít termín Strofa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Strofa ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Strofa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Strofa například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Strofa? resp. jaký je přesný význam slova Strofa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Strofa, odpověď na dotaz co je to Strofa?. Víte např. kdo to je Entomolog? Znáte a víte kdo je Vít Rakušan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.