Co je to?
Výraz, termín, definice slova Strofa. Co znamená odborný pojem Strofa z kategorie Literatura?

Co je to Strofa? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Strofa

Strofa neboli česky sloka je skupina vzniklá spojením jednotlivých veršů, které jsou jednotné zvukově i významově a tvoří myšlenkový celek. Má určitý vzorec pro rytmus i rým, které se pak v celé básni pravidelně opakují.
Sloky se skládají z různého počtu veršů, ty mohou mít odlišné uspořádání a rýmy různě rozložené. Strofy mohou mít individuální uspořádání nebo tradiční podobu. K nejčastěji používaným patří tercina, oktáva či oblíbený sonet.


Co je to Strofa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Strofa. Co znamená odborný pojem Strofa z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Strofa se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, význam, formulace, přesný výraz, heslo, co znamená, slovník, definice, definice pojmu, názvosloví, informace, slovo, Strofa, terminus technicus, význam slova, odborné názvosloví, co to je


Pojem Strofa je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Strofa? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Strofa (česky sloka) vzniká spojením jednotlivých veršů a představuje obvykle nějaký myšlenkový celek. Některé typy strof se ustálily a mají normovanou podobu.

♦ distichon – dvojverší (první a druhý verš se vzájemně doplňují, rozvíjí, nebo popírají), viz elegické distichon a hrdinské dvojverší.
♦ tercina – tříveršová strofa, v níž se rýmuje 1. a 3. verš, střední je spojen rýmem s lichými verši následujícího tříverší
♦ ritornel – lyrické trojverší
♦ stance – strofa složená z šesti veršů se střídavými rýmy a dvou veršů s rýmy sdruženými
♦ decima – desetiveršová strofa se čtyřmi různě umístěnými rýmy

Další zdroje informací

Najít heslo Strofa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Strofa ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Strofa na Youtube

Najít slovo Strofa ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Strofa ve Wikislovníku

Hledat termín Strofa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Strofa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte co znamená slovo Strofa? resp. co je to Strofa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Strofa, odpověď na dotaz co je to Strofa?. Víte např. kdo to je Aleš Háma? Znáte a víte kdo je Hynek Adámek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Strofa hledat i v jiných kategoriích (než literatura) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.