Co je to?
Definice odborného termínu, slova Strofa. Co znamená pojem Strofa z kategorie Literatura?

Co je to Strofa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Strofa?

Strofa neboli česky sloka je skupina vzniklá spojením jednotlivých veršů, které jsou jednotné zvukově i významově a tvoří myšlenkový celek. Má určitý vzorec pro rytmus i rým, které se pak v celé básni pravidelně opakují.
Sloky se skládají z různého počtu veršů, ty mohou mít odlišné uspořádání a rýmy různě rozložené. Strofy mohou mít individuální uspořádání nebo tradiční podobu. K nejčastěji používaným patří tercina, oktáva či oblíbený sonet.


Co je to Strofa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Strofa. Co znamená pojem Strofa z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Strofa? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Strofa patří do sekce Literatura

Klíčová slova: význam, terminus technicus, termín, Literatura, co je to Strofa?, synonymum, slovo, popis, slovník, vysvětlení, Literatura, význam pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, pojem, definice, terminologie, wiki


Pojem Strofa je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Strofa?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Strofa (česky sloka) vzniká spojením jednotlivých veršů a představuje obvykle nějaký myšlenkový celek. Některé typy strof se ustálily a mají normovanou podobu.

♦ distichon – dvojverší (první a druhý verš se vzájemně doplňují, rozvíjí, nebo popírají), viz elegické distichon a hrdinské dvojverší.
♦ tercina – tříveršová strofa, v níž se rýmuje 1. a 3. verš, střední je spojen rýmem s lichými verši následujícího tříverší
♦ ritornel – lyrické trojverší
♦ stance – strofa složená z šesti veršů se střídavými rýmy a dvou veršů s rýmy sdruženými
♦ decima – desetiveršová strofa se čtyřmi různě umístěnými rýmy

Zkuste zjistit více informací o slovu Strofa v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Strofa ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Strofa ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Strofa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Strofa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Strofa ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strofa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Strofa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Strofa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Strofa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Strofa, odpověď na dotaz co je to Strofa?. Víte např. kdo to je Dylina? Znáte a víte kdo je Petr Kolář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.