Co je to?
Definice odborného termínu, slova Strofa. Co znamená pojem Strofa z kategorie Literatura?

Co je to Strofa? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Strofa

Strofa neboli česky sloka je skupina vzniklá spojením jednotlivých veršů, které jsou jednotné zvukově i významově a tvoří myšlenkový celek. Má určitý vzorec pro rytmus i rým, které se pak v celé básni pravidelně opakují.
Sloky se skládají z různého počtu veršů, ty mohou mít odlišné uspořádání a rýmy různě rozložené. Strofy mohou mít individuální uspořádání nebo tradiční podobu. K nejčastěji používaným patří tercina, oktáva či oblíbený sonet.


Co je to Strofa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Strofa. Co znamená pojem Strofa z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Strofa sdílejte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Strofa je v kategorii Literatura

Klíčová slova: přesný význam, Literatura, pojem, odborný výraz, heslo, Literatura, význam pojmu, význam slova, termín, informace, slovník, lexikon, odborné názvosloví, terminologie, přesný výraz, co je to Strofa?, wiki, terminus technicus


Pojem Strofa je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Strofa můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Strofa (česky sloka) vzniká spojením jednotlivých veršů a představuje obvykle nějaký myšlenkový celek. Některé typy strof se ustálily a mají normovanou podobu.

♦ distichon – dvojverší (první a druhý verš se vzájemně doplňují, rozvíjí, nebo popírají), viz elegické distichon a hrdinské dvojverší.
♦ tercina – tříveršová strofa, v níž se rýmuje 1. a 3. verš, střední je spojen rýmem s lichými verši následujícího tříverší
♦ ritornel – lyrické trojverší
♦ stance – strofa složená z šesti veršů se střídavými rýmy a dvou veršů s rýmy sdruženými
♦ decima – desetiveršová strofa se čtyřmi různě umístěnými rýmy

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Strofa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Strofa ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Strofa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Strofa ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Strofa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Strofa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Strofa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Strofa? resp. co označuje slovo Strofa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Strofa, odpověď na dotaz co je to Strofa?. Víte např. kdo to je Petr Čech? Znáte a víte kdo je Bílý kůň? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.