Co je to?
Definice výrazu Revitalizace. Co znamená odborný pojem Revitalizace z kategorie Latina?

Co je Revitalizace? Význam slova

Co znamená termín Revitalizace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

V případě pojmu revitalizace narazíte na řadu spojení. Toto původně latinské slovo znamená obnovení nebo oživení. Slovo bylo nejprve využíváno v souvislosti s oživováním kulturních menšin a místních tradic, ale postupně se jeho význam rozšiřoval.
V dnešní terminologii se můžete setkat s revitalizací odvodněných ploch, krajiny, zeleně, starých staveb, podniků či třeba vodních toků.


Co je to Revitalizace? Význam slova, termín, Definice výrazu Revitalizace. Co znamená odborný pojem Revitalizace z kategorie Latina?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Revitalizace je v sekci latina

Klíčová slova: termín, vysvětlení, heslo, slovník, přesný význam, co znamená, přesný výraz, latina, wiki, význam pojmu, co to je, terminus technicus, pojem, formulace, co je to Revitalizace?, terminologie, slovo, Revitalizace


Pojem Revitalizace je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Revitalizace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Revitalizace (z lat. re-, znovu a vitalis, životný, životaschopný) znamená obnovení a oživení. Slovo se nejprve používalo pro obnovu životnosti kulturních menšin, místních tradic a podobně. Dnes se používá ve velmi mnoha, například těchto spojeních:

♦ Revitalizace odvodněných ploch – tůně, mokřady, rašeliniště.
♦ Revitalizace krajiny – rekultivace, celková obnova a oživení krajiny poškozené lidskou činností (například dolováním) ve všech jejich funkcích.
♦ Revitalizace zeleně – omlazení, případně nová výsadba stromů v parcích, omezení asfaltových a betonových ploch a podobně.
♦ Revitalizace vodních toků a rybníků – odbahnění, snaha omezit umělé zásahy a obnovit funkce celých ekosystémů.
♦ Revitalizace starých staveb – asanace, modernizace, zateplení. Typické programy revitalizace ve městech se týkají například opuštěných továrních a skladových budov (angl. brownfields), které se po stavební úpravě mění na obytné budovy, případně galerie a podobně.
♦ Revitalizace podniků, které se dostaly do potíží – obnovení jejich funkcí.

Více informací o slovu Revitalizace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít Revitalizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Revitalizace ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Revitalizace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Revitalizace ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Revitalizace na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Revitalizace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Revitalizace například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili co znamená Revitalizace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Revitalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revitalizace, odpověď na dotaz co je to Revitalizace?. Víte např. kdo to je Karel Toman? Znáte a víte kdo je Šprt? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Revitalizace v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je latina. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.