Co je to?
Odborný výraz, definice slova Revitalizace. Co znamená pojem Revitalizace z kategorie Latina?

Co je to Revitalizace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Revitalizace?

V případě pojmu revitalizace narazíte na řadu spojení. Toto původně latinské slovo znamená obnovení nebo oživení. Slovo bylo nejprve využíváno v souvislosti s oživováním kulturních menšin a místních tradic, ale postupně se jeho význam rozšiřoval.
V dnešní terminologii se můžete setkat s revitalizací odvodněných ploch, krajiny, zeleně, starých staveb, podniků či třeba vodních toků.


Co je to Revitalizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Revitalizace. Co znamená pojem Revitalizace z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Revitalizace se nachází v kategorii Latina

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, definice pojmu, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, synonymum, co je to Revitalizace?, slovník, odborný výraz, Latina, vysvětlení, Revitalizace, formulace, popis, co to je, wiki


Pojem Revitalizace je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Revitalizace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Revitalizace (z lat. re-, znovu a vitalis, životný, životaschopný) znamená obnovení a oživení. Slovo se nejprve používalo pro obnovu životnosti kulturních menšin, místních tradic a podobně. Dnes se používá ve velmi mnoha, například těchto spojeních:

♦ Revitalizace odvodněných ploch – tůně, mokřady, rašeliniště.
♦ Revitalizace krajiny – rekultivace, celková obnova a oživení krajiny poškozené lidskou činností (například dolováním) ve všech jejich funkcích.
♦ Revitalizace zeleně – omlazení, případně nová výsadba stromů v parcích, omezení asfaltových a betonových ploch a podobně.
♦ Revitalizace vodních toků a rybníků – odbahnění, snaha omezit umělé zásahy a obnovit funkce celých ekosystémů.
♦ Revitalizace starých staveb – asanace, modernizace, zateplení. Typické programy revitalizace ve městech se týkají například opuštěných továrních a skladových budov (angl. brownfields), které se po stavební úpravě mění na obytné budovy, případně galerie a podobně.
♦ Revitalizace podniků, které se dostaly do potíží – obnovení jejich funkcí.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Revitalizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Revitalizace ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Revitalizace ve Wikizdrojích

Najít termín Revitalizace ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Revitalizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Revitalizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Revitalizace například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Revitalizace? resp. co je to Revitalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revitalizace, odpověď na dotaz co je to Revitalizace?. Víte např. kdo to je Malíř? Znáte a víte kdo je Soudkyně Barbara? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Revitalizace v jiné sekci než Latina. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.