Co je to?
Odborný výraz, definice slova Revitalizace. Co znamená pojem Revitalizace z kategorie Latina?

Co je to Revitalizace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Revitalizace?

V případě pojmu revitalizace narazíte na řadu spojení. Toto původně latinské slovo znamená obnovení nebo oživení. Slovo bylo nejprve využíváno v souvislosti s oživováním kulturních menšin a místních tradic, ale postupně se jeho význam rozšiřoval.
V dnešní terminologii se můžete setkat s revitalizací odvodněných ploch, krajiny, zeleně, starých staveb, podniků či třeba vodních toků.


Co je to Revitalizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Revitalizace. Co znamená pojem Revitalizace z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Revitalizace s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Revitalizace se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, přesný význam, pojem, slovník, synonymum, význam, informace, význam pojmu, Revitalizace, odborné názvosloví, terminologie, význam slova, co to je, přesný výraz, odborný výraz, heslo, definice pojmu


Pojem Revitalizace je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Revitalizace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Revitalizace (z lat. re-, znovu a vitalis, životný, životaschopný) znamená obnovení a oživení. Slovo se nejprve používalo pro obnovu životnosti kulturních menšin, místních tradic a podobně. Dnes se používá ve velmi mnoha, například těchto spojeních:

♦ Revitalizace odvodněných ploch – tůně, mokřady, rašeliniště.
♦ Revitalizace krajiny – rekultivace, celková obnova a oživení krajiny poškozené lidskou činností (například dolováním) ve všech jejich funkcích.
♦ Revitalizace zeleně – omlazení, případně nová výsadba stromů v parcích, omezení asfaltových a betonových ploch a podobně.
♦ Revitalizace vodních toků a rybníků – odbahnění, snaha omezit umělé zásahy a obnovit funkce celých ekosystémů.
♦ Revitalizace starých staveb – asanace, modernizace, zateplení. Typické programy revitalizace ve městech se týkají například opuštěných továrních a skladových budov (angl. brownfields), které se po stavební úpravě mění na obytné budovy, případně galerie a podobně.
♦ Revitalizace podniků, které se dostaly do potíží – obnovení jejich funkcí.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Revitalizace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Revitalizace ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Revitalizace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Revitalizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Revitalizace na Youtube

Zkusit najít výraz Revitalizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Revitalizace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Revitalizace? resp. co znamená Revitalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revitalizace, odpověď na dotaz co je to Revitalizace?. Víte např. kdo to je Brusič? Znáte a víte kdo je Soudkyně Barbara? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Latina. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.