Co je to?
Výraz, termín, definice slova Abázie. Co znamená odborný pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Co je to Abázie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Abázie?

Abázie čili neschopnost chůze je pojem pocházející z řeckého slova basis a patří do oblasti lékařství. Toto slovo znamená chůzi nebo krok. Abázii, tedy neschopnost chodit, způsobují nervové nebo psychické poruchy.
Abázii je možno rozčlenit na abázii funkční a organickou. Abázie funkční může vznikat například při hysterii, k organické abázii dochází při poškození mozkové kůry nebo mozečku nebo může být způsobena některou chorobou.


Co je to Abázie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Abázie. Co znamená odborný pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Abázie je v sekci nemoce

Klíčová slova: popis, wiki, co znamená, nemoce, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, heslo, přesný výraz, vysvětlení, nemoce, slovo, terminus technicus, co je to Abázie?, slovník, význam pojmu, termín, význam


Pojem Abázie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Abázie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abázie (z řeckého basis - krok, chůze) též abasie je neschopnost chodit způsobená nervovými či psychickými poruchami. Může být funkční (při hysterii), organická (při poškození mozkové kůry předního mozku, nebo mozečku) nebo též způsobená Huntingtonovou chorobou, Wilsonovou nemocí aj.

Linky na další online zdroje

Hledat termín Abázie ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Abázie ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Abázie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abázie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Abázie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abázie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Abázie například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Abázie? resp. jaký je přesný význam slova Abázie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abázie, odpověď na dotaz co je to Abázie?. Víte např. kdo to je Jan Nepomucký? Znáte a víte kdo je Adamita? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.