Co je to?
Výraz, termín, definice slova Abázie. Co znamená odborný pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Co je to Abázie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Abázie

Abázie čili neschopnost chůze je pojem pocházející z řeckého slova basis a patří do oblasti lékařství. Toto slovo znamená chůzi nebo krok. Abázii, tedy neschopnost chodit, způsobují nervové nebo psychické poruchy.
Abázii je možno rozčlenit na abázii funkční a organickou. Abázie funkční může vznikat například při hysterii, k organické abázii dochází při poškození mozkové kůry nebo mozečku nebo může být způsobena některou chorobou.


Co je to Abázie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Abázie. Co znamená odborný pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Abázie se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: nemoce, Abázie, přesný výraz, popis, co je to Abázie?, přesný význam, informace, wiki, termín, vysvětlení, význam, synonymum, heslo, pojem, význam slova, nemoce, názvosloví, odborné názvosloví


Pojem Abázie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Abázie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abázie (z řeckého basis - krok, chůze) též abasie je neschopnost chodit způsobená nervovými či psychickými poruchami. Může být funkční (při hysterii), organická (při poškození mozkové kůry předního mozku, nebo mozečku) nebo též způsobená Huntingtonovou chorobou, Wilsonovou nemocí aj.

Jiné zdroje informací o pojmu Abázie

Zkusit najít pojem Abázie na Google.cz

Hledat termín Abázie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Abázie na Youtube

Najít termín Abázie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Abázie ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Abázie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Abázie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Abázie? resp. co označuje slovo Abázie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abázie, odpověď na dotaz co je to Abázie?. Víte např. kdo to je Jára Cimrman? Znáte a víte kdo je Adamita? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.