Co je to?
Odborný výraz, definice slova Abázie. Co znamená pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Co je to Abázie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Abázie

Abázie čili neschopnost chůze je pojem pocházející z řeckého slova basis a patří do oblasti lékařství. Toto slovo znamená chůzi nebo krok. Abázii, tedy neschopnost chodit, způsobují nervové nebo psychické poruchy.
Abázii je možno rozčlenit na abázii funkční a organickou. Abázie funkční může vznikat například při hysterii, k organické abázii dochází při poškození mozkové kůry nebo mozečku nebo může být způsobena některou chorobou.


Co je to Abázie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Abázie. Co znamená pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Abázie můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Abázie je v sekci Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, informace, termín, slovník, co znamená, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki, definice pojmu, odborný výraz, význam, pojem, Nemoce, lexikon, Nemoce, co je to Abázie?, co to je, Abázie


Pojem Abázie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Abázie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Abázie (z řeckého basis - krok, chůze) též abasie je neschopnost chodit způsobená nervovými či psychickými poruchami. Může být funkční (při hysterii), organická (při poškození mozkové kůry předního mozku, nebo mozečku) nebo též způsobená Huntingtonovou chorobou, Wilsonovou nemocí aj.

Jiné informační zdroje o pojmu Abázie

Najít pojem Abázie na Google.cz

Zkusit najít heslo Abázie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Abázie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Abázie na Youtube

Najít slovo Abázie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Abázie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Abázie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Abázie? resp. co označuje slovo Abázie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abázie, odpověď na dotaz co je to Abázie?. Víte např. kdo to je Kynolog? Znáte a víte kdo je Hédonista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Abázie i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.