Co je to?
Odborný výraz, definice slova Abázie. Co znamená pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Co je to Abázie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Abázie?

Abázie čili neschopnost chůze je pojem pocházející z řeckého slova basis a patří do oblasti lékařství. Toto slovo znamená chůzi nebo krok. Abázii, tedy neschopnost chodit, způsobují nervové nebo psychické poruchy.
Abázii je možno rozčlenit na abázii funkční a organickou. Abázie funkční může vznikat například při hysterii, k organické abázii dochází při poškození mozkové kůry nebo mozečku nebo může být způsobena některou chorobou.


Co je to Abázie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Abázie. Co znamená pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Abázie? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Abázie patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, Nemoce, význam, vysvětlení, formulace, názvosloví, wiki, heslo, význam pojmu, co to je, Nemoce, přesný význam, definice pojmu, přesný výraz, co znamená, popis, Abázie, význam slova


Pojem Abázie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Abázie můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abázie (z řeckého basis - krok, chůze) též abasie je neschopnost chodit způsobená nervovými či psychickými poruchami. Může být funkční (při hysterii), organická (při poškození mozkové kůry předního mozku, nebo mozečku) nebo též způsobená Huntingtonovou chorobou, Wilsonovou nemocí aj.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Abázie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Abázie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Abázie na Google.cz

Hledat pojem Abázie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abázie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Abázie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Abázie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Abázie? resp. co se skrývá pod slovem Abázie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abázie, odpověď na dotaz co je to Abázie?. Víte např. kdo to je Carl Zeiss? Znáte a víte kdo je Adamita? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.