Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Abázie. Co znamená pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Co je Abázie? Význam slova

Co znamená termín Abázie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Abázie čili neschopnost chůze je pojem pocházející z řeckého slova basis a patří do oblasti lékařství. Toto slovo znamená chůzi nebo krok. Abázii, tedy neschopnost chodit, způsobují nervové nebo psychické poruchy.
Abázii je možno rozčlenit na abázii funkční a organickou. Abázie funkční může vznikat například při hysterii, k organické abázii dochází při poškození mozkové kůry nebo mozečku nebo může být způsobena některou chorobou.


Co je to Abázie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Abázie. Co znamená pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Abázie se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: wiki, co znamená, definice pojmu, přesný výraz, co je to Abázie?, pojem, význam pojmu, odborný výraz, lexikon, informace, slovník, význam slova, terminus technicus, co to je, definice, synonymum, heslo, odborné názvosloví


Pojem Abázie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Abázie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abázie (z řeckého basis - krok, chůze) též abasie je neschopnost chodit způsobená nervovými či psychickými poruchami. Může být funkční (při hysterii), organická (při poškození mozkové kůry předního mozku, nebo mozečku) nebo též způsobená Huntingtonovou chorobou, Wilsonovou nemocí aj.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Abázie ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Abázie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abázie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Abázie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Abázie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Abázie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Abázie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená Abázie? resp. jaká je definice termínu Abázie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abázie, odpověď na dotaz co je to Abázie?. Víte např. kdo to je Naomi Watts? Znáte a víte kdo je Sodomita? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Abázie i v jiné kategorii než je sekce nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.