Co je to?
Definice výrazu Souhvězdí. Co znamená odborný pojem Souhvězdí z kategorie Věda?

Co to je Souhvězdí? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Souhvězdí

Souhvězdí je útvar viditelný na obloze, který tvoří domnělé spojnice jasných hvězd. Tyto útvary mají přesné hranice. Protože svými tvary připomínala nejrůznější bájné postavy nebo zvířata, dostala po nich různá jména.
Souhvězdí měla v různých civilizacích svůj systém, Mezinárodní astronomická unie stanovila 88 známých souhvězdí, z nich většina má jméno původem ještě z antiky. Staršího původu jsou souhvězdí severní polokoule, názvy útvarů jižních nebes pocházejí především od vědců nebo mořeplavců. K nejstarším a nejznámějším souhvězdím patří Orion, Andromeda, velký vůz a další.


Co je to Souhvězdí? Význam slova, termín, Definice výrazu Souhvězdí. Co znamená odborný pojem Souhvězdí z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Souhvězdí se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: názvosloví, pojem, heslo, odborné názvosloví, terminus technicus, co to je, co je to Souhvězdí?, co znamená, lexikon, Souhvězdí, Věda, Věda, definice, význam slova, přesný význam, odborný výraz, význam, význam pojmu


Pojem Souhvězdí je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Souhvězdí? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Souhvězdí je oblast na obloze s přesně vymezenými hranicemi. Často se souhvězdí říká i zdánlivému útvaru na obloze (alignementu), který je tvořen spojnicemi několika nejjasnějších hvězd. Tyto v dávných dobách lidem připomínaly různé bohy, zvířata apod., podle kterých je pak pojmenovali. V každé civilizaci byl systém souhvězdí jiný.

Nebeský globus

Nebeský globus s vyznačenými souhvězdími. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay
Nebeský globus s vyznačenými souhvězdími. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít heslo Souhvězdí ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Souhvězdí ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Souhvězdí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Souhvězdí ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Souhvězdí ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Souhvězdí ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Souhvězdí například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Souhvězdí? resp. jaký je význam pojmu Souhvězdí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souhvězdí, odpověď na dotaz co je to Souhvězdí?. Víte např. kdo to je Ivan Vyskočil? Znáte a víte kdo je Typograf? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.