Co je to?
Odborný výraz, definice slova Souhvězdí. Co znamená slovo Souhvězdí z kategorie Věda?

Co je Souhvězdí?

Co znamená pojem, definice termínu Souhvězdí?

Souhvězdí je útvar viditelný na obloze, který tvoří domnělé spojnice jasných hvězd. Tyto útvary mají přesné hranice. Protože svými tvary připomínala nejrůznější bájné postavy nebo zvířata, dostala po nich různá jména.
Souhvězdí měla v různých civilizacích svůj systém, Mezinárodní astronomická unie stanovila 88 známých souhvězdí, z nich většina má jméno původem ještě z antiky. Staršího původu jsou souhvězdí severní polokoule, názvy útvarů jižních nebes pocházejí především od vědců nebo mořeplavců. K nejstarším a nejznámějším souhvězdím patří Orion, Andromeda, velký vůz a další.


Co je to Souhvězdí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Souhvězdí. Co znamená slovo Souhvězdí z kategorie Věda?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Souhvězdí patří do kategorie věda

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, význam pojmu, heslo, lexikon, názvosloví, slovo, formulace, informace, vysvětlení, přesný význam, věda, věda, pojem, wiki, odborný výraz, odborné názvosloví, co to je


Pojem Souhvězdí je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Souhvězdí? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Souhvězdí je oblast na obloze s přesně vymezenými hranicemi. Často se souhvězdí říká i zdánlivému útvaru na obloze (alignementu), který je tvořen spojnicemi několika nejjasnějších hvězd. Tyto v dávných dobách lidem připomínaly různé bohy, zvířata apod., podle kterých je pak pojmenovali. V každé civilizaci byl systém souhvězdí jiný.

Nebeský globus

Nebeský globus s vyznačenými souhvězdími. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay
Nebeský globus s vyznačenými souhvězdími. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Souhvězdí v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Souhvězdí ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Souhvězdí ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Souhvězdí ve vyhledávači Qwant

Najít termín Souhvězdí ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Souhvězdí ve Wikizdrojích

Hledat termín Souhvězdí ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Souhvězdí například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Souhvězdí? resp. jaká je definice slova Souhvězdí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souhvězdí, odpověď na dotaz co je to Souhvězdí?. Víte např. kdo to je Slávka Hozová? Znáte a víte kdo je Košíkář? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie věda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.