Co je to?
Výraz, termín, definice slova Souhvězdí. Co znamená odborný pojem Souhvězdí z kategorie Věda?

Co je to Souhvězdí? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Souhvězdí

Souhvězdí je útvar viditelný na obloze, který tvoří domnělé spojnice jasných hvězd. Tyto útvary mají přesné hranice. Protože svými tvary připomínala nejrůznější bájné postavy nebo zvířata, dostala po nich různá jména.
Souhvězdí měla v různých civilizacích svůj systém, Mezinárodní astronomická unie stanovila 88 známých souhvězdí, z nich většina má jméno původem ještě z antiky. Staršího původu jsou souhvězdí severní polokoule, názvy útvarů jižních nebes pocházejí především od vědců nebo mořeplavců. K nejstarším a nejznámějším souhvězdím patří Orion, Andromeda, velký vůz a další.


Co je to Souhvězdí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Souhvězdí. Co znamená odborný pojem Souhvězdí z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Souhvězdí sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Souhvězdí patří do sekce věda

Klíčová slova: slovník, slovo, definice, co je to Souhvězdí?, terminus technicus, heslo, věda, význam, význam slova, věda, co znamená, definice pojmu, pojem, přesný výraz, odborný výraz, Souhvězdí, terminologie, termín


Pojem Souhvězdí je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Souhvězdí? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Souhvězdí je oblast na obloze s přesně vymezenými hranicemi. Často se souhvězdí říká i zdánlivému útvaru na obloze (alignementu), který je tvořen spojnicemi několika nejjasnějších hvězd. Tyto v dávných dobách lidem připomínaly různé bohy, zvířata apod., podle kterých je pak pojmenovali. V každé civilizaci byl systém souhvězdí jiný.

Nebeský globus

Nebeský globus s vyznačenými souhvězdími. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay
Nebeský globus s vyznačenými souhvězdími. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít heslo Souhvězdí ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Souhvězdí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Souhvězdí ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Souhvězdí ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Souhvězdí na Youtube

Najít slovo Souhvězdí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Souhvězdí například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Souhvězdí? resp. co se skrývá pod slovem Souhvězdí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souhvězdí, odpověď na dotaz co je to Souhvězdí?. Víte např. kdo to je Adam Plachetka? Znáte a víte kdo je Muškař? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.