Co je to?
Výraz, termín, definice slova Souhvězdí. Co znamená odborný pojem Souhvězdí z kategorie Věda?

Co je Souhvězdí? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Souhvězdí?

Souhvězdí je útvar viditelný na obloze, který tvoří domnělé spojnice jasných hvězd. Tyto útvary mají přesné hranice. Protože svými tvary připomínala nejrůznější bájné postavy nebo zvířata, dostala po nich různá jména.
Souhvězdí měla v různých civilizacích svůj systém, Mezinárodní astronomická unie stanovila 88 známých souhvězdí, z nich většina má jméno původem ještě z antiky. Staršího původu jsou souhvězdí severní polokoule, názvy útvarů jižních nebes pocházejí především od vědců nebo mořeplavců. K nejstarším a nejznámějším souhvězdím patří Orion, Andromeda, velký vůz a další.


Co je to Souhvězdí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Souhvězdí. Co znamená odborný pojem Souhvězdí z kategorie Věda?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici slova Souhvězdí můžete sdílet s ostatními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Souhvězdí je v kategorii věda

Klíčová slova: popis, lexikon, formulace, termín, terminus technicus, definice, co je to Souhvězdí?, přesný výraz, wiki, význam, slovo, synonymum, co to je, věda, věda, heslo, slovník, odborné názvosloví


Pojem Souhvězdí je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Souhvězdí?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Souhvězdí je oblast na obloze s přesně vymezenými hranicemi. Často se souhvězdí říká i zdánlivému útvaru na obloze (alignementu), který je tvořen spojnicemi několika nejjasnějších hvězd. Tyto v dávných dobách lidem připomínaly různé bohy, zvířata apod., podle kterých je pak pojmenovali. V každé civilizaci byl systém souhvězdí jiný.

Nebeský globus

Nebeský globus s vyznačenými souhvězdími. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay
Nebeský globus s vyznačenými souhvězdími. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Souhvězdí

Zkusit najít slovo Souhvězdí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Souhvězdí ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Souhvězdí ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Souhvězdí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Souhvězdí na Google.cz

Zkusit najít frázi Souhvězdí ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Souhvězdí například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Souhvězdí? resp. co označuje slovo Souhvězdí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souhvězdí, odpověď na dotaz co je to Souhvězdí?. Víte např. kdo to je Alena Mornštajnová? Znáte a víte kdo je Kovotepec? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Souhvězdí v jiné sekci než věda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.