Co je to?
Definice výrazu Souhvězdí. Co znamená odborný pojem Souhvězdí z kategorie Věda?

Co to je Souhvězdí? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Souhvězdí?

Souhvězdí je útvar viditelný na obloze, který tvoří domnělé spojnice jasných hvězd. Tyto útvary mají přesné hranice. Protože svými tvary připomínala nejrůznější bájné postavy nebo zvířata, dostala po nich různá jména.
Souhvězdí měla v různých civilizacích svůj systém, Mezinárodní astronomická unie stanovila 88 známých souhvězdí, z nich většina má jméno původem ještě z antiky. Staršího původu jsou souhvězdí severní polokoule, názvy útvarů jižních nebes pocházejí především od vědců nebo mořeplavců. K nejstarším a nejznámějším souhvězdím patří Orion, Andromeda, velký vůz a další.


Co je to Souhvězdí? Význam slova, termín, Definice výrazu Souhvězdí. Co znamená odborný pojem Souhvězdí z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Souhvězdí s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Souhvězdí je v kategorii Věda

Klíčová slova: pojem, slovo, terminus technicus, wiki, popis, význam slova, Věda, Souhvězdí, odborný výraz, přesný význam, synonymum, význam, odborné názvosloví, význam pojmu, definice pojmu, formulace, definice, informace


Pojem Souhvězdí je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Souhvězdí? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Souhvězdí je oblast na obloze s přesně vymezenými hranicemi. Často se souhvězdí říká i zdánlivému útvaru na obloze (alignementu), který je tvořen spojnicemi několika nejjasnějších hvězd. Tyto v dávných dobách lidem připomínaly různé bohy, zvířata apod., podle kterých je pak pojmenovali. V každé civilizaci byl systém souhvězdí jiný.

Nebeský globus

Nebeský globus s vyznačenými souhvězdími. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay
Nebeský globus s vyznačenými souhvězdími. Autor: Wolfgang Eckert, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Souhvězdí na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Souhvězdí ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Souhvězdí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Souhvězdí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Souhvězdí ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Souhvězdí ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Souhvězdí například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Souhvězdí? resp. jaká je definice slova Souhvězdí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souhvězdí, odpověď na dotaz co je to Souhvězdí?. Víte např. kdo to je Teenager? Znáte a víte kdo je Stavební inženýr? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Věda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.