Co je to?
Definice výrazu Souhvězdí. Co znamená odborný pojem Souhvězdí z kategorie Věda?

Co to je Souhvězdí? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Souhvězdí

Souhvězdí je útvar viditelný na obloze, který tvoří domnělé spojnice jasných hvězd. Tyto útvary mají přesné hranice. Protože svými tvary připomínala nejrůznější bájné postavy nebo zvířata, dostala po nich různá jména.
Souhvězdí měla v různých civilizacích svůj systém, Mezinárodní astronomická unie stanovila 88 známých souhvězdí, z nich většina má jméno původem ještě z antiky. Staršího původu jsou souhvězdí severní polokoule, názvy útvarů jižních nebes pocházejí především od vědců nebo mořeplavců. K nejstarším a nejznámějším souhvězdím patří Orion, Andromeda, velký vůz a další.


Co je to Souhvězdí? Význam slova, termín, Definice výrazu Souhvězdí. Co znamená odborný pojem Souhvězdí z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Souhvězdí? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Souhvězdí je v kategorii Věda

Klíčová slova: terminus technicus, heslo, popis, wiki, odborné názvosloví, co je to Souhvězdí?, slovník, přesný význam, formulace, definice, lexikon, co znamená, terminologie, přesný výraz, Věda, Věda, synonymum, co to je


Pojem Souhvězdí je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Souhvězdí na Youtube

Najít slovo Souhvězdí ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Souhvězdí ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Souhvězdí na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Souhvězdí ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Souhvězdí ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Souhvězdí například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Souhvězdí? resp. co se přesně ukrývá za slovem Souhvězdí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souhvězdí, odpověď na dotaz co je to Souhvězdí?. Víte např. kdo to je Bukvice? Znáte a víte kdo je Imunolog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Souhvězdí hledat i v jiných kategoriích (než Věda) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.