Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tolerance. Co znamená pojem Tolerance z kategorie Psychologie?

Co je Tolerance?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tolerance

Schopnost snášet a přijímat věci, které jsou nepříjemné nebo odlišné od určitého obecně respektovaného názoru. V technice tolerance určuje odchylky od dosažených ideálních hodnot nebo rozměrů. Udává takzvané toleranční pole, rozmezí hodnot od nuly ke kladné a záporné odchylce. Ve společenských vědách jde o ochotu společnosti vydržet a nepostihovat jevy lišící se od známých norem chování.


Co je to Tolerance? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tolerance. Co znamená pojem Tolerance z kategorie Psychologie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tolerance? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Tolerance patří do sekce psychologie

Klíčová slova: co je to Tolerance?, lexikon, názvosloví, heslo, terminologie, význam, termín, informace, Tolerance, přesný význam, odborný výraz, terminus technicus, popis, slovo, přesný výraz, psychologie, odborné názvosloví, pojem


Pojem Tolerance je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tolerance? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tolerance (z latinského slovesa tolerare, snášet, strpět) nebo snášenlivost znamená ochotu, schopnost nebo možnost člověka nebo společnosti žít vedle lidí s jinými názory, postoji a přesvědčeními nebo přijímat či dokonce snášet něco samo o sobě spíše nežádoucího nebo nepříjemného.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Tolerance ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Tolerance ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Tolerance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Tolerance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Tolerance ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Tolerance ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tolerance například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Tolerance? resp. jaká je definice slova Tolerance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tolerance, odpověď na dotaz co je to Tolerance?. Víte např. kdo to je Samosoudce? Znáte a víte kdo je Zac Efron? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.