Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tolerance. Co znamená pojem Tolerance z kategorie Psychologie?

Co je to Tolerance? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tolerance?

Schopnost snášet a přijímat věci, které jsou nepříjemné nebo odlišné od určitého obecně respektovaného názoru. V technice tolerance určuje odchylky od dosažených ideálních hodnot nebo rozměrů. Udává takzvané toleranční pole, rozmezí hodnot od nuly ke kladné a záporné odchylce. Ve společenských vědách jde o ochotu společnosti vydržet a nepostihovat jevy lišící se od známých norem chování.


Co je to Tolerance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tolerance. Co znamená pojem Tolerance z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Tolerance můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tolerance je v sekci Psychologie

Klíčová slova: co je to Tolerance?, lexikon, co to je, heslo, význam pojmu, pojem, popis, přesný význam, terminologie, odborný výraz, definice, slovník, termín, Tolerance, definice pojmu, názvosloví, význam slova, wiki


Pojem Tolerance je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Tolerance?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tolerance (z latinského slovesa tolerare, snášet, strpět) nebo snášenlivost znamená ochotu, schopnost nebo možnost člověka nebo společnosti žít vedle lidí s jinými názory, postoji a přesvědčeními nebo přijímat či dokonce snášet něco samo o sobě spíše nežádoucího nebo nepříjemného.

Zkuste zjistit více informací o slovu Tolerance v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Tolerance ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Tolerance ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tolerance na Youtube

Najít termín Tolerance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Tolerance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Tolerance na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tolerance například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Tolerance? resp. co znamená výraz Tolerance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tolerance, odpověď na dotaz co je to Tolerance?. Víte např. kdo to je George Clooney? Znáte a víte kdo je Dalajláma? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.