Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tolerance. Co znamená pojem Tolerance z kategorie Psychologie?

Co je to Tolerance? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tolerance

Schopnost snášet a přijímat věci, které jsou nepříjemné nebo odlišné od určitého obecně respektovaného názoru. V technice tolerance určuje odchylky od dosažených ideálních hodnot nebo rozměrů. Udává takzvané toleranční pole, rozmezí hodnot od nuly ke kladné a záporné odchylce. Ve společenských vědách jde o ochotu společnosti vydržet a nepostihovat jevy lišící se od známých norem chování.


Co je to Tolerance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tolerance. Co znamená pojem Tolerance z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tolerance se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, slovo, co znamená, definice, slovník, informace, co to je, heslo, popis, názvosloví, lexikon, synonymum, přesný význam, vysvětlení, termín, význam, Tolerance


Pojem Tolerance je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tolerance? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Tolerance (z latinského slovesa tolerare, snášet, strpět) nebo snášenlivost znamená ochotu, schopnost nebo možnost člověka nebo společnosti žít vedle lidí s jinými názory, postoji a přesvědčeními nebo přijímat či dokonce snášet něco samo o sobě spíše nežádoucího nebo nepříjemného.

Další zdroje informací

Hledat slovo Tolerance ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Tolerance na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tolerance ve Wikimedia Commons

Hledat termín Tolerance ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tolerance ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Tolerance na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tolerance například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Tolerance? resp. co přesně označuje termín Tolerance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tolerance, odpověď na dotaz co je to Tolerance?. Víte např. kdo to je Rákosník? Znáte a víte kdo je Tomáš Hertl? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Tolerance hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.