Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tolerance. Co znamená odborný pojem Tolerance z kategorie Psychologie?

Co je to Tolerance? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tolerance?

Schopnost snášet a přijímat věci, které jsou nepříjemné nebo odlišné od určitého obecně respektovaného názoru. V technice tolerance určuje odchylky od dosažených ideálních hodnot nebo rozměrů. Udává takzvané toleranční pole, rozmezí hodnot od nuly ke kladné a záporné odchylce. Ve společenských vědách jde o ochotu společnosti vydržet a nepostihovat jevy lišící se od známých norem chování.


Co je to Tolerance? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tolerance. Co znamená odborný pojem Tolerance z kategorie Psychologie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Tolerance můžete sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Tolerance je v kategorii psychologie

Klíčová slova: termín, pojem, wiki, přesný význam, terminologie, význam pojmu, synonymum, význam slova, definice pojmu, přesný výraz, formulace, psychologie, definice, odborný výraz, co znamená, lexikon, slovo, Tolerance


Pojem Tolerance je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Tolerance?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tolerance (z latinského slovesa tolerare, snášet, strpět) nebo snášenlivost znamená ochotu, schopnost nebo možnost člověka nebo společnosti žít vedle lidí s jinými názory, postoji a přesvědčeními nebo přijímat či dokonce snášet něco samo o sobě spíše nežádoucího nebo nepříjemného.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Tolerance ve Wikizdrojích

Hledat heslo Tolerance ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Tolerance ve Wikislovníku

Najít výraz Tolerance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Tolerance ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Tolerance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tolerance například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Tolerance? resp. co označuje slovo Tolerance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tolerance, odpověď na dotaz co je to Tolerance?. Víte např. kdo to je Alizée? Znáte a víte kdo je Rafael Nadal? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Tolerance i v jiných kategoriích (než psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.