Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tolerance. Co znamená pojem Tolerance z kategorie Psychologie?

Co je to Tolerance? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tolerance

Schopnost snášet a přijímat věci, které jsou nepříjemné nebo odlišné od určitého obecně respektovaného názoru. V technice tolerance určuje odchylky od dosažených ideálních hodnot nebo rozměrů. Udává takzvané toleranční pole, rozmezí hodnot od nuly ke kladné a záporné odchylce. Ve společenských vědách jde o ochotu společnosti vydržet a nepostihovat jevy lišící se od známých norem chování.


Co je to Tolerance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tolerance. Co znamená pojem Tolerance z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tolerance patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, co je to Tolerance?, slovník, přesný význam, definice, heslo, co to je, wiki, přesný výraz, formulace, termín, slovo, názvosloví, význam slova, popis, význam, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Tolerance je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tolerance můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tolerance (z latinského slovesa tolerare, snášet, strpět) nebo snášenlivost znamená ochotu, schopnost nebo možnost člověka nebo společnosti žít vedle lidí s jinými názory, postoji a přesvědčeními nebo přijímat či dokonce snášet něco samo o sobě spíše nežádoucího nebo nepříjemného.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Tolerance ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Tolerance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Tolerance ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tolerance ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Tolerance ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Tolerance ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tolerance například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Tolerance? resp. co to je Tolerance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tolerance, odpověď na dotaz co je to Tolerance?. Víte např. kdo to je Alibista? Znáte a víte kdo je Tomáš Hertl? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.