Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tolerance. Co znamená pojem Tolerance z kategorie Psychologie?

Co je to Tolerance? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tolerance

Schopnost snášet a přijímat věci, které jsou nepříjemné nebo odlišné od určitého obecně respektovaného názoru. V technice tolerance určuje odchylky od dosažených ideálních hodnot nebo rozměrů. Udává takzvané toleranční pole, rozmezí hodnot od nuly ke kladné a záporné odchylce. Ve společenských vědách jde o ochotu společnosti vydržet a nepostihovat jevy lišící se od známých norem chování.


Co je to Tolerance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tolerance. Co znamená pojem Tolerance z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Tolerance? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tolerance je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, slovo, co znamená, Psychologie, význam, termín, názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus, lexikon, popis, wiki, informace, přesný výraz, odborný výraz, přesný význam, slovník, definice


Pojem Tolerance je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Tolerance?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tolerance (z latinského slovesa tolerare, snášet, strpět) nebo snášenlivost znamená ochotu, schopnost nebo možnost člověka nebo společnosti žít vedle lidí s jinými názory, postoji a přesvědčeními nebo přijímat či dokonce snášet něco samo o sobě spíše nežádoucího nebo nepříjemného.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Tolerance ve Wikislovníku

Hledat heslo Tolerance ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Tolerance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Tolerance ve Wikizdrojích

Najít výraz Tolerance ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Tolerance na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tolerance například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tolerance? resp. co přesně znamená slovo Tolerance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tolerance, odpověď na dotaz co je to Tolerance?. Víte např. kdo to je Josef Abrhám? Znáte a víte kdo je Rafael Nadal? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.