Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sága. Co znamená pojem Sága z kategorie Literatura?

Co je Sága?

Co znamená pojem, definice termínu Sága?

Pod pojmem sága rozumíme obsáhlé příběhy ze skandinávské a germánské minulosti. Slovo sága má původ v islandštině a jedná se o příběhy s tématikou válečných výprav Vikingů, osidlování nových území nebo pomsty nepřátelům. Většina ság je psána norsky nebo islandsky. Ságy vycházejí ze skutečných historických událostí, ale podobně jako třeba pověsti nezachycují skutečnost úplně věrně. Objevuje se v nich aliterační verš (shoda počátečních písmen u přízvučných slov).


Co je to Sága? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sága. Co znamená pojem Sága z kategorie Literatura?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Sága s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Sága se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: formulace, popis, definice pojmu, co je to Sága?, význam, terminus technicus, definice, přesný výraz, názvosloví, odborný výraz, co to je, slovo, lexikon, význam pojmu, přesný význam, wiki, literatura, terminologie


Pojem Sága je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sága? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sága (pochází z islandského slova saga, množné číslo sögur) je označení pro příběh s tematikou dávné skandinávské a germánské historie, o prvních vikinských výpravách, osidlování Islandu a krevní msty mezi islandskými rodinami. Většinou jsou psány islandštinou nebo starou norštinou.

Hledejte pojem Sága v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Sága ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Sága na Youtube

Najít termín Sága ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sága ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Sága ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Sága ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sága například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co je to Sága? resp. jaká je definice termínu Sága? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sága, odpověď na dotaz co je to Sága?. Víte např. kdo to je Profesor? Znáte a víte kdo je Karolina Muchová? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Sága i v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.