Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sága. Co znamená pojem Sága z kategorie Literatura?

Co je to Sága? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sága?

Pod pojmem sága rozumíme obsáhlé příběhy ze skandinávské a germánské minulosti. Slovo sága má původ v islandštině a jedná se o příběhy s tématikou válečných výprav Vikingů, osidlování nových území nebo pomsty nepřátelům. Většina ság je psána norsky nebo islandsky. Ságy vycházejí ze skutečných historických událostí, ale podobně jako třeba pověsti nezachycují skutečnost úplně věrně. Objevuje se v nich aliterační verš (shoda počátečních písmen u přízvučných slov).


Co je to Sága? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sága. Co znamená pojem Sága z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Sága? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sága je v sekci Literatura

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, co je to Sága?, odborné názvosloví, význam, pojem, názvosloví, slovo, Literatura, lexikon, význam slova, formulace, popis, synonymum, terminus technicus, terminologie, definice pojmu, co to je


Pojem Sága je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Sága dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sága (pochází z islandského slova saga, množné číslo sögur) je označení pro příběh s tematikou dávné skandinávské a germánské historie, o prvních vikinských výpravách, osidlování Islandu a krevní msty mezi islandskými rodinami. Většinou jsou psány islandštinou nebo starou norštinou.

Více informací o slovu Sága doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Sága na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sága ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Sága ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Sága na Youtube

Hledat výraz Sága ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Sága ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sága například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Sága? resp. co vlastně znamená slovo Sága? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sága, odpověď na dotaz co je to Sága?. Víte např. kdo to je Petr Vydra? Znáte a víte kdo je Niall Horan? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.