Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sága. Co znamená pojem Sága z kategorie Literatura?

Co je to Sága? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Sága?

Pod pojmem sága rozumíme obsáhlé příběhy ze skandinávské a germánské minulosti. Slovo sága má původ v islandštině a jedná se o příběhy s tématikou válečných výprav Vikingů, osidlování nových území nebo pomsty nepřátelům. Většina ság je psána norsky nebo islandsky. Ságy vycházejí ze skutečných historických událostí, ale podobně jako třeba pověsti nezachycují skutečnost úplně věrně. Objevuje se v nich aliterační verš (shoda počátečních písmen u přízvučných slov).


Co je to Sága? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sága. Co znamená pojem Sága z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sága patří do sekce Literatura

Klíčová slova: formulace, význam, terminologie, přesný význam, přesný výraz, názvosloví, význam pojmu, termín, heslo, Literatura, lexikon, Sága, wiki, definice pojmu, význam slova, odborný výraz, co je to Sága?, definice


Pojem Sága je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sága? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sága (pochází z islandského slova saga, množné číslo sögur) je označení pro příběh s tematikou dávné skandinávské a germánské historie, o prvních vikinských výpravách, osidlování Islandu a krevní msty mezi islandskými rodinami. Většinou jsou psány islandštinou nebo starou norštinou.

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Sága ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sága ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Sága ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Sága ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Sága ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Sága ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Sága například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sága? resp. co přesně označuje termín Sága? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sága, odpověď na dotaz co je to Sága?. Víte např. kdo to je Karel Čapek? Znáte a víte kdo je Modista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.