Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sága. Co znamená pojem Sága z kategorie Literatura?

Co je to Sága? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Sága?

Pod pojmem sága rozumíme obsáhlé příběhy ze skandinávské a germánské minulosti. Slovo sága má původ v islandštině a jedná se o příběhy s tématikou válečných výprav Vikingů, osidlování nových území nebo pomsty nepřátelům. Většina ság je psána norsky nebo islandsky. Ságy vycházejí ze skutečných historických událostí, ale podobně jako třeba pověsti nezachycují skutečnost úplně věrně. Objevuje se v nich aliterační verš (shoda počátečních písmen u přízvučných slov).


Co je to Sága? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sága. Co znamená pojem Sága z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sága je v kategorii Literatura

Klíčová slova: termín, odborné názvosloví, význam slova, terminus technicus, odborný výraz, názvosloví, heslo, pojem, přesný význam, co to je, formulace, přesný výraz, význam, co znamená, Literatura, lexikon, Sága, wiki


Pojem Sága je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sága? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sága (pochází z islandského slova saga, množné číslo sögur) je označení pro příběh s tematikou dávné skandinávské a germánské historie, o prvních vikinských výpravách, osidlování Islandu a krevní msty mezi islandskými rodinami. Většinou jsou psány islandštinou nebo starou norštinou.

Jiné informační zdroje o pojmu Sága

Hledat pojem Sága ve Wikizdrojích

Hledat slovo Sága ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Sága ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Sága ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Sága ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sága ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sága například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Sága? resp. jaký je význam pojmu Sága? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sága, odpověď na dotaz co je to Sága?. Víte např. kdo to je Sociolog? Znáte a víte kdo je Bookmaker? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.