Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sága. Co znamená pojem Sága z kategorie Literatura?

Co je to Sága? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Sága?

Pod pojmem sága rozumíme obsáhlé příběhy ze skandinávské a germánské minulosti. Slovo sága má původ v islandštině a jedná se o příběhy s tématikou válečných výprav Vikingů, osidlování nových území nebo pomsty nepřátelům. Většina ság je psána norsky nebo islandsky. Ságy vycházejí ze skutečných historických událostí, ale podobně jako třeba pověsti nezachycují skutečnost úplně věrně. Objevuje se v nich aliterační verš (shoda počátečních písmen u přízvučných slov).


Co je to Sága? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sága. Co znamená pojem Sága z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sága se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: Sága, odborný výraz, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, pojem, terminologie, co to je, synonymum, formulace, význam slova, co je to Sága?, lexikon, význam, názvosloví, přesný výraz, wiki, co znamená


Pojem Sága je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Sága dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sága (pochází z islandského slova saga, množné číslo sögur) je označení pro příběh s tematikou dávné skandinávské a germánské historie, o prvních vikinských výpravách, osidlování Islandu a krevní msty mezi islandskými rodinami. Většinou jsou psány islandštinou nebo starou norštinou.

Další informační zdroje

Hledat termín Sága ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Sága ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sága na Youtube

Vyhledat heslo Sága na Google.cz

Zkusit najít slovo Sága ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Sága ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sága například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Sága? resp. jaký je význam pojmu Sága? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sága, odpověď na dotaz co je to Sága?. Víte např. kdo to je Jack Nicholson? Znáte a víte kdo je Niall Horan? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sága v jiné sekci než Literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.