Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Argot. Co znamená pojem Argot z kategorie Český jazyk?

Co to je Argot? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Argot

Argot je součást slovní zásoby jazyka. Jde o mluvu, kterou užívá spodina společnosti, tedy zloději, překupníci, prostitutky a podobně. Cílem užívání takových slov je utajit obsah sdělení před jinými posluchači, kterým toto sdělení není určeno.
Pokud jsou slova argotu prozrazena, mohou se stát součástí obvyklé slovní zásoby. Ti, kdo argotem mluví, se chtějí od ostatní společnosti oddělit a dorozumívají se pouze v omezeném společenství.


Co je to Argot? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Argot. Co znamená pojem Argot z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Argot je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovník, definice pojmu, synonymum, co je to Argot?, přesný výraz, přesný význam, co znamená, názvosloví, terminologie, co to je, význam pojmu, význam slova, význam, Argot, heslo, lexikon, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Argot je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Argot? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Argot je vrstva slovní zásoby, žargon užívaný společenskou spodinou (zloději, překupníky, narkomany apod.). Účelem tvoření zvláštních pojmenování je utajit obsah sdělení před nezasvěcenými posluchači. Věda, která se argotem zabývá, se jmenuje argotologie.
Některé výrazy z argotu mohou být prozrazeny, a tím přestanou být součástí argotu a stanou se součástí běžné slovní zásoby. Příkladem argotu je francouzský verlan, který používá k utajení prohazování slabik.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Argot na Google.cz

Vyhledat slovo Argot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Argot ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Argot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Argot ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Argot ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Argot například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Argot? resp. co přesně znamená slovo Argot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Argot, odpověď na dotaz co je to Argot?. Víte např. kdo to je Milan Kubek? Znáte a víte kdo je Renáta Doleželová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.