Co je to?
Odborný výraz, definice slova Argot. Co znamená pojem Argot z kategorie Český jazyk?

Co je to Argot? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Argot?

Argot je součást slovní zásoby jazyka. Jde o mluvu, kterou užívá spodina společnosti, tedy zloději, překupníci, prostitutky a podobně. Cílem užívání takových slov je utajit obsah sdělení před jinými posluchači, kterým toto sdělení není určeno.
Pokud jsou slova argotu prozrazena, mohou se stát součástí obvyklé slovní zásoby. Ti, kdo argotem mluví, se chtějí od ostatní společnosti oddělit a dorozumívají se pouze v omezeném společenství.


Co je to Argot? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Argot. Co znamená pojem Argot z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Argot? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Argot je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: termín, Český jazyk, wiki, slovník, význam, odborný výraz, popis, názvosloví, přesný význam, význam slova, význam pojmu, slovo, co to je, informace, synonymum, definice pojmu, pojem, Český jazyk


Pojem Argot je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Argot píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Argot je vrstva slovní zásoby, žargon užívaný společenskou spodinou (zloději, překupníky, narkomany apod.). Účelem tvoření zvláštních pojmenování je utajit obsah sdělení před nezasvěcenými posluchači. Věda, která se argotem zabývá, se jmenuje argotologie.
Některé výrazy z argotu mohou být prozrazeny, a tím přestanou být součástí argotu a stanou se součástí běžné slovní zásoby. Příkladem argotu je francouzský verlan, který používá k utajení prohazování slabik.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Argot ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Argot ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Argot ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Argot na Youtube

Hledat pojem Argot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Argot ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Argot například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Argot? resp. jaký je význam pojmu Argot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Argot, odpověď na dotaz co je to Argot?. Víte např. kdo to je Nevlastní sourozenec? Znáte a víte kdo je Višnu? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Argot hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.