Co je to?
Odborný výraz, definice slova Argot. Co znamená pojem Argot z kategorie Český jazyk?

Co je to Argot? Význam slova

Co znamená termín Argot? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Argot je součást slovní zásoby jazyka. Jde o mluvu, kterou užívá spodina společnosti, tedy zloději, překupníci, prostitutky a podobně. Cílem užívání takových slov je utajit obsah sdělení před jinými posluchači, kterým toto sdělení není určeno.
Pokud jsou slova argotu prozrazena, mohou se stát součástí obvyklé slovní zásoby. Ti, kdo argotem mluví, se chtějí od ostatní společnosti oddělit a dorozumívají se pouze v omezeném společenství.


Co je to Argot? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Argot. Co znamená pojem Argot z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Argot doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Argot se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, názvosloví, informace, heslo, slovo, slovník, co to je, Argot, odborný výraz, popis, co je to Argot?, wiki, definice, synonymum, význam pojmu, vysvětlení, formulace


Pojem Argot je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Argot můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Argot je vrstva slovní zásoby, žargon užívaný společenskou spodinou (zloději, překupníky, narkomany apod.). Účelem tvoření zvláštních pojmenování je utajit obsah sdělení před nezasvěcenými posluchači. Věda, která se argotem zabývá, se jmenuje argotologie.
Některé výrazy z argotu mohou být prozrazeny, a tím přestanou být součástí argotu a stanou se součástí běžné slovní zásoby. Příkladem argotu je francouzský verlan, který používá k utajení prohazování slabik.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Argot ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Argot ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Argot ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Argot na Google.cz

Hledat výraz Argot ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Argot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Argot například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Argot? resp. jaký je význam slova Argot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Argot, odpověď na dotaz co je to Argot?. Víte např. kdo to je Tereza Engelová? Znáte a víte kdo je Žokej? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.