Co je to?
Výraz, termín, definice slova Argot. Co znamená odborný pojem Argot z kategorie Český jazyk?

Co je to Argot? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Argot

Argot je součást slovní zásoby jazyka. Jde o mluvu, kterou užívá spodina společnosti, tedy zloději, překupníci, prostitutky a podobně. Cílem užívání takových slov je utajit obsah sdělení před jinými posluchači, kterým toto sdělení není určeno.
Pokud jsou slova argotu prozrazena, mohou se stát součástí obvyklé slovní zásoby. Ti, kdo argotem mluví, se chtějí od ostatní společnosti oddělit a dorozumívají se pouze v omezeném společenství.


Co je to Argot? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Argot. Co znamená odborný pojem Argot z kategorie Český jazyk?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Argot? s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Argot je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, terminologie, co je to Argot?, terminus technicus, vysvětlení, popis, význam, definice pojmu, odborný výraz, význam pojmu, synonymum, informace, heslo, Argot, wiki, slovo, pojem, Český jazyk


Pojem Argot je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Argot? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Argot je vrstva slovní zásoby, žargon užívaný společenskou spodinou (zloději, překupníky, narkomany apod.). Účelem tvoření zvláštních pojmenování je utajit obsah sdělení před nezasvěcenými posluchači. Věda, která se argotem zabývá, se jmenuje argotologie.
Některé výrazy z argotu mohou být prozrazeny, a tím přestanou být součástí argotu a stanou se součástí běžné slovní zásoby. Příkladem argotu je francouzský verlan, který používá k utajení prohazování slabik.

Další zdroje informací o slovu Argot

Vyhledat termín Argot ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Argot ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Argot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Argot na Google.cz

Najít heslo Argot ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Argot ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Argot například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Argot? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Argot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Argot, odpověď na dotaz co je to Argot?. Víte např. kdo to je Valérie Zawadská? Znáte a víte kdo je Chachar? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.