Co je to?
Odborný výraz, definice slova Argot. Co znamená pojem Argot z kategorie Český jazyk?

Co je to Argot? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Argot?

Argot je součást slovní zásoby jazyka. Jde o mluvu, kterou užívá spodina společnosti, tedy zloději, překupníci, prostitutky a podobně. Cílem užívání takových slov je utajit obsah sdělení před jinými posluchači, kterým toto sdělení není určeno.
Pokud jsou slova argotu prozrazena, mohou se stát součástí obvyklé slovní zásoby. Ti, kdo argotem mluví, se chtějí od ostatní společnosti oddělit a dorozumívají se pouze v omezeném společenství.


Co je to Argot? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Argot. Co znamená pojem Argot z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Argot se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: co je to Argot?, Argot, vysvětlení, názvosloví, lexikon, definice, heslo, terminus technicus, informace, slovo, význam, co znamená, terminologie, přesný význam, Český jazyk, popis, co to je, definice pojmu


Pojem Argot je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Argot dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Argot je vrstva slovní zásoby, žargon užívaný společenskou spodinou (zloději, překupníky, narkomany apod.). Účelem tvoření zvláštních pojmenování je utajit obsah sdělení před nezasvěcenými posluchači. Věda, která se argotem zabývá, se jmenuje argotologie.
Některé výrazy z argotu mohou být prozrazeny, a tím přestanou být součástí argotu a stanou se součástí běžné slovní zásoby. Příkladem argotu je francouzský verlan, který používá k utajení prohazování slabik.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat termín Argot ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Argot ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Argot na Google.cz

Najít termín Argot ve Wikislovníku

Najít výraz Argot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Argot ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Argot například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Argot? resp. co vlastně znamená slovo Argot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Argot, odpověď na dotaz co je to Argot?. Víte např. kdo to je Hilary Duff? Znáte a víte kdo je Pravdoláskař? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.