Co je to?
Definice výrazu Džuveč. Co znamená odborný pojem Džuveč z kategorie Jídlo?

Co to je Džuveč? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Džuveč

Džuveč je pokrm připravovaný z rýže, masa a zeleniny. Připomíná rizoto. Džuveč pochází z Turecka.


Co je to Džuveč? Význam slova, termín, Definice výrazu Džuveč. Co znamená odborný pojem Džuveč z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Džuveč? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Džuveč je v sekci Jídlo

Klíčová slova: co je to Džuveč?, odborný výraz, co to je, synonymum, význam, popis, odborné názvosloví, význam pojmu, názvosloví, vysvětlení, definice, co znamená, Jídlo, Džuveč, význam slova, Jídlo, terminologie, slovník


Pojem Džuveč je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Džuveč? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Džuveč (Đuveč) je teplé jídlo, podobné rizotu, tedy jídlo z rýže, masa a zeleniny. Jídlo je tureckého původu a s tureckými výboji se rozšířilo po skoro celé Evropě. Název vychází z tureckého slova güveç, které označovalo kameninový kotlík, ve kterém se dusilo maso s různou zeleninou a kořením, které zrovna v daném ročním období či kraji byly k dispozici. Receptů na džuveč je velké množství a často se od sebe velmi liší.

Další zdroje informací

Hledat slovo Džuveč na Google.cz

Hledat výraz Džuveč ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Džuveč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Džuveč ve Wikimedia Commons

Najít slovo Džuveč ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Džuveč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Džuveč například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Džuveč? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Džuveč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Džuveč, odpověď na dotaz co je to Džuveč?. Víte např. kdo to je Kristýna Plíšková? Znáte a víte kdo je Erazim Kohák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.