Co je to?
Výraz, termín, definice slova Džuveč. Co znamená odborný pojem Džuveč z kategorie Jídlo?

Co je to Džuveč? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Džuveč?

Džuveč je název jídla oblíbeného především na Balkáně, odkud se rozšířilo po celém světě a rychle získalo na popularitě. Jí se hlavně v létě, protože v té době je dostatek potřebné zeleniny, která v něm nesmí chybět. Připravuje se pouze v jedné nádobě, většinou pekáčku. Pokrm pochází z Turecka, kde jeho název označoval kotlík z kameniny, v kterém byl džuveč připravován. Jeho základem je maso, zelenina, která je v ročním období k dispozici, a samozřejmě koření. Maso může být skopové, vepřové či hovězí, výjimečně i drůbeží. Jako koření se používá celer, petržel, česnek a červená paprika. Lze použít i maso mleté.
Na přípravu džuveče existuje velké množství receptů, ve kterých je například nahrazováno maso jinou variantou, nebo se použijí místo rýže brambory a podobně. Jako zelenina mohou být použity papriky, rajčata, cukety, zelené fazolky a další, zcela podle vlastní chuti a dostupnosti surovin. Džuveč byl dříve podáván také pod názvem srbské rizoto.


Co je to Džuveč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Džuveč. Co znamená odborný pojem Džuveč z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Džuveč patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: slovo, Džuveč, názvosloví, popis, formulace, definice, odborné názvosloví, lexikon, význam pojmu, terminologie, význam slova, význam, odborný výraz, terminus technicus, heslo, přesný výraz, synonymum, pojem


Pojem Džuveč je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Džuveč?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Džuveč (Đuveč) je teplé jídlo, podobné rizotu, tedy jídlo z rýže, masa a zeleniny. Jídlo je tureckého původu a s tureckými výboji se rozšířilo po skoro celé Evropě. Název vychází z tureckého slova güveç, které označovalo kameninový kotlík, ve kterém se dusilo maso s různou zeleninou a kořením, které zrovna v daném ročním období či kraji byly k dispozici. Receptů na džuveč je velké množství a často se od sebe velmi liší.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Džuveč ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Džuveč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Džuveč ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Džuveč ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Džuveč ve Wikislovníku

Vyhledat termín Džuveč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Džuveč například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Džuveč? resp. co znamená slovo Džuveč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Džuveč, odpověď na dotaz co je to Džuveč?. Víte např. kdo to je Christopher Nolan? Znáte a víte kdo je Claudia Schiffer? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.