Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pyramida. Co znamená odborný pojem Pyramida z kategorie Stavebnictví?

Co je to Pyramida? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pyramida?

Pyramida je zvláštní stavba jehlanovitého typu, která může stát samostatně nebo být součástí celého pyramidového komplexu.
Je typickou stavbou starověkého Egypta, kde sloužila především jako královská hrobka a jejíž součástí byly cesty, chrámy i další pyramidy. Tyto stavby měly v různých dobách a místech odlišnou podobu, skoro vždy však měly sloužit k náboženským účelům.


Co je to Pyramida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pyramida. Co znamená odborný pojem Pyramida z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Pyramida doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Pyramida se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, definice, stavebnictví, synonymum, termín, pojem, přesný význam, informace, slovo, co to je, význam, stavebnictví, co znamená, Pyramida, odborný výraz, význam slova, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Pyramida je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pyramida?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pyramida (z řeckého πυραμίς, pyramis) je jehlanovitá stavba. Základem pyramid bývá zpravidla čtyřúhelník nebo trojúhelník, obecně to však může být jakýkoliv polygon. To znamená, že pyramida má obvykle tři nebo čtyři strany. Tyto strany musí být trojúhelníkové. Konstrukčně nejjednodušší je udělat pyramidu na čtvercové (resp. přibližně čtvercové) základně, protože nevzniká problém spojit stěny do jednoho bodu. Tuto vlastnost má drtivá většina starověkých pyramid. V pyramidách se vybudovala bludiště proti zlodějům hrobek.

Hledejte pojem Pyramida v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Pyramida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Pyramida ve Wikislovníku

Hledat pojem Pyramida ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Pyramida ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pyramida ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pyramida ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyramida například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Pyramida? resp. co znamená Pyramida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyramida, odpověď na dotaz co je to Pyramida?. Víte např. kdo to je Chomout? Znáte a víte kdo je Jirchář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než stavebnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.