Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pyramida. Co znamená odborný pojem Pyramida z kategorie Stavebnictví?

Co je to Pyramida? Význam slova

Co znamená termín Pyramida? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pyramida je zvláštní stavba jehlanovitého typu, která může stát samostatně nebo být součástí celého pyramidového komplexu.
Je typickou stavbou starověkého Egypta, kde sloužila především jako královská hrobka a jejíž součástí byly cesty, chrámy i další pyramidy. Tyto stavby měly v různých dobách a místech odlišnou podobu, skoro vždy však měly sloužit k náboženským účelům.


Co je to Pyramida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pyramida. Co znamená odborný pojem Pyramida z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Pyramida doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Pyramida se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, stavebnictví, terminologie, co je to Pyramida?, definice pojmu, pojem, co to je, slovník, wiki, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, přesný význam, definice, termín, stavebnictví, odborný výraz


Pojem Pyramida je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pyramida? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pyramida (z řeckého πυραμίς, pyramis) je jehlanovitá stavba. Základem pyramid bývá zpravidla čtyřúhelník nebo trojúhelník, obecně to však může být jakýkoliv polygon. To znamená, že pyramida má obvykle tři nebo čtyři strany. Tyto strany musí být trojúhelníkové. Konstrukčně nejjednodušší je udělat pyramidu na čtvercové (resp. přibližně čtvercové) základně, protože nevzniká problém spojit stěny do jednoho bodu. Tuto vlastnost má drtivá většina starověkých pyramid. V pyramidách se vybudovala bludiště proti zlodějům hrobek.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Pyramida ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Pyramida ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Pyramida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Pyramida ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Pyramida ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pyramida ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyramida například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Pyramida? resp. co je to Pyramida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyramida, odpověď na dotaz co je to Pyramida?. Víte např. kdo to je Gabriel Fauré? Znáte a víte kdo je Zdislava z Lemberka? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.