Co je to?
Definice výrazu, termínu Pyramida. Co znamená odborný pojem Pyramida z kategorie Stavebnictví?

Co je Pyramida?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pyramida

Pyramida je zvláštní stavba jehlanovitého typu, která může stát samostatně nebo být součástí celého pyramidového komplexu.
Je typickou stavbou starověkého Egypta, kde sloužila především jako královská hrobka a jejíž součástí byly cesty, chrámy i další pyramidy. Tyto stavby měly v různých dobách a místech odlišnou podobu, skoro vždy však měly sloužit k náboženským účelům.


Co je to Pyramida? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pyramida. Co znamená odborný pojem Pyramida z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pyramida se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Pyramida je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: co to je, slovník, definice pojmu, odborný výraz, názvosloví, synonymum, stavebnictví, stavebnictví, heslo, termín, přesný výraz, formulace, co znamená, odborné názvosloví, Pyramida, wiki, význam slova, přesný význam


Pojem Pyramida je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pyramida? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pyramida (z řeckého πυραμίς, pyramis) je jehlanovitá stavba. Základem pyramid bývá zpravidla čtyřúhelník nebo trojúhelník, obecně to však může být jakýkoliv polygon. To znamená, že pyramida má obvykle tři nebo čtyři strany. Tyto strany musí být trojúhelníkové. Konstrukčně nejjednodušší je udělat pyramidu na čtvercové (resp. přibližně čtvercové) základně, protože nevzniká problém spojit stěny do jednoho bodu. Tuto vlastnost má drtivá většina starověkých pyramid. V pyramidách se vybudovala bludiště proti zlodějům hrobek.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat frázi Pyramida ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Pyramida na Youtube

Najít termín Pyramida ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Pyramida na Google obrázcích

Najít termín Pyramida ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Pyramida ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pyramida například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená slovo Pyramida? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pyramida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pyramida, odpověď na dotaz co je to Pyramida?. Víte např. kdo to je Vazač? Znáte a víte kdo je Jurij Gagarin? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci stavebnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, Špičatý mrakodrap, pyramida, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.