Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hřížení. Co znamená odborný pojem Hřížení z kategorie Rostliny?

Co je to Hřížení? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Hřížení?

Hřížení je jeden ze způsobů rozmnožování rostlin, Jedná se o vegetativní způsob, při kterém vznikne hříženec, nová rostlina. Základem hřížení je zavedení částečně dřevnatého výhonu do zeminy. V místě, kde se výhon dostane do země, vyrostou z pupenu kořeny další rostliny.
Tato možnost rozmnožování patří k nejstarším. Jedná se o jednoduchý a spolehlivý způsob. Matečnice je neporušená a nová rostlina si zachová všechny původní vlastnosti. Toto rozmnožování je však velmi pomalé.


Co je to Hřížení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hřížení. Co znamená odborný pojem Hřížení z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hřížení? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hřížení se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: terminologie, slovo, slovník, odborný výraz, informace, názvosloví, definice, synonymum, Rostliny, lexikon, definice pojmu, heslo, význam pojmu, přesný výraz, co je to Hřížení?, popis, význam slova, co znamená


Pojem Hřížení je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hřížení dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hřížení je způsob vegetativního rozmnožování rostliny, při kterém vzniká nový jedinec, hříženec. Hřížení spočívá ve vložení dřevnatějícího výhonu do půdy, kde v místě styku se zeminou dojde k probuzení spícího pupenu, ze kterého vyrostou kořeny nové rostliny.
Je jedním z nejstarších způsobu rozmnožování. Jeho výhodou je poměrná spolehlivost, jednoduchost, nepoškození mateřské rostliny a plné zachování jejích vlastností i u nové rostliny. Mezi nevýhody patří pomalost při získávání většího počtu nových jedinců a proto se ve velkovýrobě používá jen ojediněle.

Zkuste zjistit více informací o slovu Hřížení v následujících zdrojích

Hledat termín Hřížení ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hřížení ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Hřížení ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Hřížení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Hřížení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hřížení ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hřížení například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hřížení? resp. jaká je definice slova Hřížení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hřížení, odpověď na dotaz co je to Hřížení?. Víte např. kdo to je Bručoun? Znáte a víte kdo je Nadčlověk? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.