Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hřížení. Co znamená odborný pojem Hřížení z kategorie Rostliny?

Co je to Hřížení? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hřížení?

Hřížení je jeden ze způsobů rozmnožování rostlin, Jedná se o vegetativní způsob, při kterém vznikne hříženec, nová rostlina. Základem hřížení je zavedení částečně dřevnatého výhonu do zeminy. V místě, kde se výhon dostane do země, vyrostou z pupenu kořeny další rostliny.
Tato možnost rozmnožování patří k nejstarším. Jedná se o jednoduchý a spolehlivý způsob. Matečnice je neporušená a nová rostlina si zachová všechny původní vlastnosti. Toto rozmnožování je však velmi pomalé.


Co je to Hřížení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hřížení. Co znamená odborný pojem Hřížení z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hřížení se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: terminologie, informace, synonymum, vysvětlení, wiki, slovo, odborný výraz, termín, formulace, lexikon, popis, Rostliny, názvosloví, heslo, pojem, definice pojmu, co to je, co je to Hřížení?


Pojem Hřížení je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hřížení? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hřížení je způsob vegetativního rozmnožování rostliny, při kterém vzniká nový jedinec, hříženec. Hřížení spočívá ve vložení dřevnatějícího výhonu do půdy, kde v místě styku se zeminou dojde k probuzení spícího pupenu, ze kterého vyrostou kořeny nové rostliny.
Je jedním z nejstarších způsobu rozmnožování. Jeho výhodou je poměrná spolehlivost, jednoduchost, nepoškození mateřské rostliny a plné zachování jejích vlastností i u nové rostliny. Mezi nevýhody patří pomalost při získávání většího počtu nových jedinců a proto se ve velkovýrobě používá jen ojediněle.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Hřížení ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hřížení ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Hřížení na Youtube

Zkusit najít slovo Hřížení ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Hřížení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Hřížení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hřížení například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Hřížení? resp. co vlastně znamená slovo Hřížení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hřížení, odpověď na dotaz co je to Hřížení?. Víte např. kdo to je Kozomrd? Znáte a víte kdo je Mirek Topolánek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hřížení v jiné sekci než Rostliny. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.