Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hřížení. Co znamená odborný pojem Hřížení z kategorie Rostliny?

Co je to Hřížení? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hřížení

Hřížení je jeden ze způsobů rozmnožování rostlin, Jedná se o vegetativní způsob, při kterém vznikne hříženec, nová rostlina. Základem hřížení je zavedení částečně dřevnatého výhonu do zeminy. V místě, kde se výhon dostane do země, vyrostou z pupenu kořeny další rostliny.
Tato možnost rozmnožování patří k nejstarším. Jedná se o jednoduchý a spolehlivý způsob. Matečnice je neporušená a nová rostlina si zachová všechny původní vlastnosti. Toto rozmnožování je však velmi pomalé.


Co je to Hřížení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hřížení. Co znamená odborný pojem Hřížení z kategorie Rostliny?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Hřížení) můžete sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Hřížení patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: synonymum, informace, rostliny, pojem, termín, slovník, co je to Hřížení?, slovo, co to je, definice pojmu, odborný výraz, význam slova, názvosloví, odborné názvosloví, wiki, formulace, co znamená, přesný výraz


Pojem Hřížení je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hřížení? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hřížení je způsob vegetativního rozmnožování rostliny, při kterém vzniká nový jedinec, hříženec. Hřížení spočívá ve vložení dřevnatějícího výhonu do půdy, kde v místě styku se zeminou dojde k probuzení spícího pupenu, ze kterého vyrostou kořeny nové rostliny.
Je jedním z nejstarších způsobu rozmnožování. Jeho výhodou je poměrná spolehlivost, jednoduchost, nepoškození mateřské rostliny a plné zachování jejích vlastností i u nové rostliny. Mezi nevýhody patří pomalost při získávání většího počtu nových jedinců a proto se ve velkovýrobě používá jen ojediněle.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hřížení ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Hřížení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Hřížení ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Hřížení ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Hřížení na Youtube

Najít výraz Hřížení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hřížení například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hřížení? resp. co to je Hřížení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hřížení, odpověď na dotaz co je to Hřížení?. Víte např. kdo to je Slibotechna? Znáte a víte kdo je Zooey Deschanel? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie rostliny. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.