Co je to?
Definice výrazu Kanafas. Co znamená odborný pojem Kanafas z kategorie Materiály?

Co to je Kanafas? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kanafas

Kanafas je název potahové nebo dekorační látky. Která vyniká dlouhou životností, je pevná v tahu a odolná proti oděru. Jde o bavlnářskou tkaninu, která se tká v plátnové vazbě ze středně hrubých přízí různé barvy. Vazba je zřetelná na povrchu, proto není potřeba potisk. Skládá se výhradně z přírodního plátna, proto je stejná z obou stran. Je nejen pevná, ale i příjemná na dotyk a vhodná pro alergiky. Český kanafas se uplatňuje tradičně v lidové kultuře, kdy základ je bílý nebo režný a k němu se postupně přidávaly další barvy – modrá, červená, žlutá, černá, zelená nebo fialová.
Využití kanafasu je široké, kromě dekorační nebo potahové látky na různé doplňky v chalupách se z něj šijí závěsy, povlečení, utěrky, ubrusy a prostírání nebo třeba různé podsedáky pro venkovní sezení. Kanafas je stálobarevný při praní maximálně 60 stupňů, doporučeno k praní do 40 stupňů. Nesmí se však bělit. Vhodné jsou prací prostředky na barevné prádlo bez odstraňovačů skvrn.


Co je to Kanafas? Význam slova, termín, Definice výrazu Kanafas. Co znamená odborný pojem Kanafas z kategorie Materiály?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Kanafas můžete sdílet se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Kanafas je v kategorii materiály

Klíčová slova: význam slova, wiki, přesný výraz, slovník, význam, terminus technicus, slovo, heslo, popis, přesný význam, terminologie, odborné názvosloví, informace, odborný výraz, definice, materiály, lexikon, materiály


Pojem Kanafas je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kanafas dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kanafas je bavlnářská tkanina střední hmotnosti, ze středně hrubých přízí (barvených), tkaná v plátnové vazbě, která je na povrchu zřetelná. Vzory kanafasu jsou tvořeny buď podélnými nebo příčnými pruhy, nebo kárem, které vzniká použitím obojího. Známý, jednoduchý vzor jsou drobné červené či modré kostičky o velikosti cca 1 cm, ale možnosti kombinací ve spojení s barvami jsou rozmanité. Navíc bývá kanafas zdoben drobnými vazebnými efekty. Používá se na ložní a stolní prádlo, některé vzory se uplatňují na oděvy.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Kanafas ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kanafas na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kanafas ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kanafas ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Kanafas ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Kanafas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kanafas například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Kanafas? resp. co je to Kanafas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kanafas, odpověď na dotaz co je to Kanafas?. Víte např. kdo to je Jan Vyčítal? Znáte a víte kdo je Šovinista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.