Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kanafas. Co znamená pojem Kanafas z kategorie Materiály?

Co je Kanafas? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kanafas?

Kanafas je název potahové nebo dekorační látky. Která vyniká dlouhou životností, je pevná v tahu a odolná proti oděru. Jde o bavlnářskou tkaninu, která se tká v plátnové vazbě ze středně hrubých přízí různé barvy. Vazba je zřetelná na povrchu, proto není potřeba potisk. Skládá se výhradně z přírodního plátna, proto je stejná z obou stran. Je nejen pevná, ale i příjemná na dotyk a vhodná pro alergiky. Český kanafas se uplatňuje tradičně v lidové kultuře, kdy základ je bílý nebo režný a k němu se postupně přidávaly další barvy – modrá, červená, žlutá, černá, zelená nebo fialová.
Využití kanafasu je široké, kromě dekorační nebo potahové látky na různé doplňky v chalupách se z něj šijí závěsy, povlečení, utěrky, ubrusy a prostírání nebo třeba různé podsedáky pro venkovní sezení. Kanafas je stálobarevný při praní maximálně 60 stupňů, doporučeno k praní do 40 stupňů. Nesmí se však bělit. Vhodné jsou prací prostředky na barevné prádlo bez odstraňovačů skvrn.


Co je to Kanafas? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kanafas. Co znamená pojem Kanafas z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kanafas? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Kanafas patří do sekce materiály

Klíčová slova: slovník, termín, heslo, materiály, terminologie, co to je, odborné názvosloví, definice pojmu, informace, terminus technicus, materiály, význam pojmu, přesný výraz, slovo, názvosloví, přesný význam, pojem, význam


Pojem Kanafas je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kanafas? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kanafas je bavlnářská tkanina střední hmotnosti, ze středně hrubých přízí (barvených), tkaná v plátnové vazbě, která je na povrchu zřetelná. Vzory kanafasu jsou tvořeny buď podélnými nebo příčnými pruhy, nebo kárem, které vzniká použitím obojího. Známý, jednoduchý vzor jsou drobné červené či modré kostičky o velikosti cca 1 cm, ale možnosti kombinací ve spojení s barvami jsou rozmanité. Navíc bývá kanafas zdoben drobnými vazebnými efekty. Používá se na ložní a stolní prádlo, některé vzory se uplatňují na oděvy.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Kanafas ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Kanafas ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Kanafas ve Wikizdrojích

Hledat výraz Kanafas ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Kanafas ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kanafas na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kanafas například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kanafas? resp. co označuje slovo Kanafas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kanafas, odpověď na dotaz co je to Kanafas?. Víte např. kdo to je Optik? Znáte a víte kdo je Zdenka Procházková? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Kanafas i v jiné kategorii než je sekce materiály. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.