Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kanafas. Co znamená odborný pojem Kanafas z kategorie Materiály?

Co je to Kanafas? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kanafas?

Kanafas je název potahové nebo dekorační látky. Která vyniká dlouhou životností, je pevná v tahu a odolná proti oděru. Jde o bavlnářskou tkaninu, která se tká v plátnové vazbě ze středně hrubých přízí různé barvy. Vazba je zřetelná na povrchu, proto není potřeba potisk. Skládá se výhradně z přírodního plátna, proto je stejná z obou stran. Je nejen pevná, ale i příjemná na dotyk a vhodná pro alergiky. Český kanafas se uplatňuje tradičně v lidové kultuře, kdy základ je bílý nebo režný a k němu se postupně přidávaly další barvy – modrá, červená, žlutá, černá, zelená nebo fialová.
Využití kanafasu je široké, kromě dekorační nebo potahové látky na různé doplňky v chalupách se z něj šijí závěsy, povlečení, utěrky, ubrusy a prostírání nebo třeba různé podsedáky pro venkovní sezení. Kanafas je stálobarevný při praní maximálně 60 stupňů, doporučeno k praní do 40 stupňů. Nesmí se však bělit. Vhodné jsou prací prostředky na barevné prádlo bez odstraňovačů skvrn.


Co je to Kanafas? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kanafas. Co znamená odborný pojem Kanafas z kategorie Materiály?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kanafas s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Kanafas se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: definice pojmu, přesný význam, terminus technicus, slovník, význam, co znamená, informace, co to je, popis, význam slova, význam pojmu, vysvětlení, názvosloví, heslo, materiály, pojem, terminologie, přesný výraz


Pojem Kanafas je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Kanafas

Vyhledat heslo Kanafas ve Wikipedii

Hledat termín Kanafas ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kanafas na Youtube

Zkusit najít slovo Kanafas ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kanafas ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kanafas ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kanafas například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Kanafas? resp. co znamená výraz Kanafas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kanafas, odpověď na dotaz co je to Kanafas?. Víte např. kdo to je Uprchlík? Znáte a víte kdo je Administrátor? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je materiály. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.