Co je to?
Odborný výraz, definice slova Grant. Co znamená pojem Grant z kategorie Věda?

Co je to Grant? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Grant

Grant je pojem z angličtiny, který označuje účelový příspěvek. V užším slova smyslu se jedná o příspěvek na účel, kteý musí být prospěšný veřejnosti a získat ho je možno ve veřejné soutěži a na základě podkladů, většinou projektu. V evropských zemích se grantem většinou označuje podpoření projektů různých institucí, např. projektů výzkumných, vědeckých či kulturních. USA a Velká Británie pojímají pojem grant v plné šíři, patří do něj i dobročinná soukromá činnost. I granty mají svá pravidla, řešitel musí projekt uskutečnit a vše musí být vedeno účetně správně. O průběhu grantu se podávají pravidelné zprávy.


Co je to Grant? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Grant. Co znamená pojem Grant z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Grant? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Grant je v kategorii Věda

Klíčová slova: definice, heslo, pojem, Věda, wiki, synonymum, co je to Grant?, slovník, význam, Grant, odborné názvosloví, termín, co znamená, Věda, odborný výraz, informace, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Grant je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Grant? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Grant (z angl.) je účelový příspěvek (dotace) na veřejně prospěšný účel, který se obvykle získává ve více méně veřejné soutěži s anonymním posouzením na základě předloženého projektu. Zatímco v USA a ve Velké Británii je význam slova grant (cena) širší a zahrnuje i soukromou dobročinnost, v ostatní Evropě se jím obvykle míní podpora vědeckých, výzkumných, případně i kulturních projektů, poskytovaná institucemi.

Zkuste zjistit více informací o slovu Grant v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Grant ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Grant ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Grant ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Grant ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Grant na Google.cz

Najít heslo Grant ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Grant například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Grant? resp. jaký je význam pojmu Grant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grant, odpověď na dotaz co je to Grant?. Víte např. kdo to je Paranoik? Znáte a víte kdo je Miki Volek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Grant v jiné sekci než Věda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.