Co je to?
Definice výrazu Grant. Co znamená odborný pojem Grant z kategorie Věda?

Co je Grant?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Grant?

Grant je pojem z angličtiny, který označuje účelový příspěvek. V užším slova smyslu se jedná o příspěvek na účel, kteý musí být prospěšný veřejnosti a získat ho je možno ve veřejné soutěži a na základě podkladů, většinou projektu. V evropských zemích se grantem většinou označuje podpoření projektů různých institucí, např. projektů výzkumných, vědeckých či kulturních. USA a Velká Británie pojímají pojem grant v plné šíři, patří do něj i dobročinná soukromá činnost. I granty mají svá pravidla, řešitel musí projekt uskutečnit a vše musí být vedeno účetně správně. O průběhu grantu se podávají pravidelné zprávy.


Co je to Grant? Význam slova, termín, Definice výrazu Grant. Co znamená odborný pojem Grant z kategorie Věda?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Grant? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Grant je v sekci věda

Klíčová slova: význam slova, slovo, věda, přesný význam, terminologie, Grant, pojem, slovník, wiki, odborné názvosloví, lexikon, co je to Grant?, názvosloví, synonymum, význam pojmu, formulace, význam, informace


Pojem Grant je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Grant píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Grant (z angl.) je účelový příspěvek (dotace) na veřejně prospěšný účel, který se obvykle získává ve více méně veřejné soutěži s anonymním posouzením na základě předloženého projektu. Zatímco v USA a ve Velké Británii je význam slova grant (cena) širší a zahrnuje i soukromou dobročinnost, v ostatní Evropě se jím obvykle míní podpora vědeckých, výzkumných, případně i kulturních projektů, poskytovaná institucemi.

Jiné zdroje informací o pojmu Grant

Vyhledat slovo Grant ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Grant ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Grant ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Grant ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Grant ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Grant ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Grant například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaký je význam slova Grant? resp. jaká je definice termínu Grant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grant, odpověď na dotaz co je to Grant?. Víte např. kdo to je Hana Humpálová? Znáte a víte kdo je Jiří Grossmann? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v věda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, lékařství, grant, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.