Co je to?
Odborný výraz, definice slova Grant. Co znamená pojem Grant z kategorie Věda?

Co je to Grant? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Grant?

Grant je pojem z angličtiny, který označuje účelový příspěvek. V užším slova smyslu se jedná o příspěvek na účel, kteý musí být prospěšný veřejnosti a získat ho je možno ve veřejné soutěži a na základě podkladů, většinou projektu. V evropských zemích se grantem většinou označuje podpoření projektů různých institucí, např. projektů výzkumných, vědeckých či kulturních. USA a Velká Británie pojímají pojem grant v plné šíři, patří do něj i dobročinná soukromá činnost. I granty mají svá pravidla, řešitel musí projekt uskutečnit a vše musí být vedeno účetně správně. O průběhu grantu se podávají pravidelné zprávy.


Co je to Grant? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Grant. Co znamená pojem Grant z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Grant? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Grant je v sekci Věda

Klíčová slova: Věda, přesný výraz, termín, slovo, Grant, co je to Grant?, pojem, význam slova, definice, wiki, terminus technicus, co znamená, Věda, slovník, lexikon, popis, přesný význam, odborný výraz


Pojem Grant je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Grant? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Grant (z angl.) je účelový příspěvek (dotace) na veřejně prospěšný účel, který se obvykle získává ve více méně veřejné soutěži s anonymním posouzením na základě předloženého projektu. Zatímco v USA a ve Velké Británii je význam slova grant (cena) širší a zahrnuje i soukromou dobročinnost, v ostatní Evropě se jím obvykle míní podpora vědeckých, výzkumných, případně i kulturních projektů, poskytovaná institucemi.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Grant ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Grant ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Grant ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Grant ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Grant ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Grant ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Grant například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Grant? resp. jaký je význam pojmu Grant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grant, odpověď na dotaz co je to Grant?. Víte např. kdo to je Jan Rosák? Znáte a víte kdo je Petra Janů? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.