Co je to?
Výraz, termín, definice slova Grant. Co znamená odborný pojem Grant z kategorie Věda?

Co je Grant? Význam slova

Co znamená termín Grant? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Grant je pojem z angličtiny, který označuje účelový příspěvek. V užším slova smyslu se jedná o příspěvek na účel, kteý musí být prospěšný veřejnosti a získat ho je možno ve veřejné soutěži a na základě podkladů, většinou projektu. V evropských zemích se grantem většinou označuje podpoření projektů různých institucí, např. projektů výzkumných, vědeckých či kulturních. USA a Velká Británie pojímají pojem grant v plné šíři, patří do něj i dobročinná soukromá činnost. I granty mají svá pravidla, řešitel musí projekt uskutečnit a vše musí být vedeno účetně správně. O průběhu grantu se podávají pravidelné zprávy.


Co je to Grant? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Grant. Co znamená odborný pojem Grant z kategorie Věda?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Grant? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Grant je v kategorii věda

Klíčová slova: informace, co to je, definice pojmu, synonymum, význam, slovník, odborný výraz, vysvětlení, Grant, popis, názvosloví, pojem, wiki, terminologie, co znamená, význam slova, co je to Grant?, formulace


Pojem Grant je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Grant?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Grant (z angl.) je účelový příspěvek (dotace) na veřejně prospěšný účel, který se obvykle získává ve více méně veřejné soutěži s anonymním posouzením na základě předloženého projektu. Zatímco v USA a ve Velké Británii je význam slova grant (cena) širší a zahrnuje i soukromou dobročinnost, v ostatní Evropě se jím obvykle míní podpora vědeckých, výzkumných, případně i kulturních projektů, poskytovaná institucemi.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Grant ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Grant ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Grant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Grant na Google.cz

Najít heslo Grant ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Grant ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Grant například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Grant? resp. co se skrývá pod slovem Grant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grant, odpověď na dotaz co je to Grant?. Víte např. kdo to je Hana Holišová? Znáte a víte kdo je Lou Fanánek Hagen? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Grant i jinde než v sekci než v věda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.