Co je to?
Odborný výraz, definice slova Špalda. Co znamená pojem Špalda z kategorie Jídlo?

Co je to Špalda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Špalda?

Jako špalda se označuje typ pšenice. Tato rozpadavá pšenice je velice stará a v Evropě byla pěstována již před osmi tisíci lety. Špalda byla pěstována Germány, Kelty, ale i Egypťany. V pozdějších dobách musela špalda ustoupit náporu šlechtěné pšenice, která pěstitelům vynášela mnohem více.
Dnes se špalda považuje za zdravější alternativu vyšlechtěné pšenice. Obsahuje vyšší podíl bílkovin a minerálních látek. Špalda je poměrně odolná proti škůdcům, chorobám a nepřízni počasí, což jí činí vhodnou pro ekologické pěstování. Jsou prokázány pozitivní účinky na lidský imunitní systém.


Co je to Špalda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Špalda. Co znamená pojem Špalda z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Špalda můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Špalda je v sekci Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, heslo, Špalda, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, slovo, synonymum, informace, pojem, definice pojmu, odborné názvosloví, popis, přesný význam, terminologie, význam slova, vysvětlení, co znamená


Pojem Špalda je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Špalda v následujících zdrojích

Vyhledat termín Špalda ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Špalda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Špalda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Špalda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Špalda na Google.cz

Hledat videa s názvem Špalda na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Špalda například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Špalda? resp. jaká je definice termínu Špalda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špalda, odpověď na dotaz co je to Špalda?. Víte např. kdo to je Chalupník? Znáte a víte kdo je Stárek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.