Co je to?
Definice výrazu, termínu Mandátní smlouva. Co znamená odborný pojem Mandátní smlouva z kategorie Právo?

Co je to Mandátní smlouva? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mandátní smlouva?

Mandátní smlouva je jinými slovy smlouva o zastoupení. Mandátní smlouvou mandant (tj. osoba. která někoho pověřuje, aby za ni jednal) pověřuje mandatáře (právníka, který jedná jménem mandanta), aby ho zastupoval a jednal jeho jménem (na účet mandanta - klienta a na klientovo vlastní riziko). Mandatáři náleží od mandanta smluvená odměna bez ohledu na výsledek jednání.


Co je to Mandátní smlouva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mandátní smlouva. Co znamená odborný pojem Mandátní smlouva z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mandátní smlouva doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mandátní smlouva se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: co znamená, slovo, co to je, termín, popis, Mandátní smlouva, definice pojmu, terminologie, význam pojmu, terminus technicus, heslo, pojem, přesný výraz, odborný výraz, formulace, synonymum, wiki, názvosloví


Pojem Mandátní smlouva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mandátní smlouva? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandátní smlouva je smlouva mezi podnikatelskými subjekty, kterou mandant pověřuje mandatáře zastoupením v nějaké záležitosti. Jedná se o smlouvu poměrně jednoduchou, často se využívá například v mezinárodním obchodě.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Mandátní smlouva ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Mandátní smlouva na Youtube

Vyhledat heslo Mandátní smlouva ve Wikislovníku

Hledat výraz Mandátní smlouva ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Mandátní smlouva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Mandátní smlouva ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandátní smlouva například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Mandátní smlouva? resp. co se skrývá pod slovem Mandátní smlouva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandátní smlouva, odpověď na dotaz co je to Mandátní smlouva?. Víte např. kdo to je Kovář? Znáte a víte kdo je Tkadlec? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.