Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mandátní smlouva. Co znamená odborný pojem Mandátní smlouva z kategorie Právo?

Co je Mandátní smlouva?

Co znamená pojem, definice termínu Mandátní smlouva?

Mandátní smlouva je jinými slovy smlouva o zastoupení. Mandátní smlouvou mandant (tj. osoba. která někoho pověřuje, aby za ni jednal) pověřuje mandatáře (právníka, který jedná jménem mandanta), aby ho zastupoval a jednal jeho jménem (na účet mandanta - klienta a na klientovo vlastní riziko). Mandatáři náleží od mandanta smluvená odměna bez ohledu na výsledek jednání.


Co je to Mandátní smlouva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mandátní smlouva. Co znamená odborný pojem Mandátní smlouva z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Mandátní smlouva sdílejte s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Mandátní smlouva je v kategorii právo

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, informace, vysvětlení, slovník, právo, wiki, definice pojmu, pojem, lexikon, odborné názvosloví, přesný výraz, slovo, co znamená, odborný výraz, terminologie, popis, heslo


Pojem Mandátní smlouva je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mandátní smlouva? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandátní smlouva je smlouva mezi podnikatelskými subjekty, kterou mandant pověřuje mandatáře zastoupením v nějaké záležitosti. Jedná se o smlouvu poměrně jednoduchou, často se využívá například v mezinárodním obchodě.

Další zdroje informací o slovu Mandátní smlouva

Zkusit najít Mandátní smlouva ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Mandátní smlouva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Mandátní smlouva ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandátní smlouva ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Mandátní smlouva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Mandátní smlouva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandátní smlouva například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to Mandátní smlouva? resp. co znamená výraz Mandátní smlouva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandátní smlouva, odpověď na dotaz co je to Mandátní smlouva?. Víte např. kdo to je Petr Brukner? Znáte a víte kdo je Alžběta II? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. podle různých oborů. Zkuste proto termín Mandátní smlouva hledat i v jiných kategoriích (než právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.