Co je to?
Definice výrazu, termínu Mandátní smlouva. Co znamená odborný pojem Mandátní smlouva z kategorie Právo?

Co je to Mandátní smlouva? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mandátní smlouva?

Mandátní smlouva je jinými slovy smlouva o zastoupení. Mandátní smlouvou mandant (tj. osoba. která někoho pověřuje, aby za ni jednal) pověřuje mandatáře (právníka, který jedná jménem mandanta), aby ho zastupoval a jednal jeho jménem (na účet mandanta - klienta a na klientovo vlastní riziko). Mandatáři náleží od mandanta smluvená odměna bez ohledu na výsledek jednání.


Co je to Mandátní smlouva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mandátní smlouva. Co znamená odborný pojem Mandátní smlouva z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Mandátní smlouva můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mandátní smlouva je v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, formulace, pojem, význam slova, slovo, co je to Mandátní smlouva?, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, wiki, Právo, informace, přesný význam, co znamená, termín, význam, popis


Pojem Mandátní smlouva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mandátní smlouva? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Mandátní smlouva je smlouva mezi podnikatelskými subjekty, kterou mandant pověřuje mandatáře zastoupením v nějaké záležitosti. Jedná se o smlouvu poměrně jednoduchou, často se využívá například v mezinárodním obchodě.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Mandátní smlouva ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Mandátní smlouva ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Mandátní smlouva ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandátní smlouva ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Mandátní smlouva ve vyhledávači Yandex

Najít termín Mandátní smlouva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandátní smlouva například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Mandátní smlouva? resp. co je to Mandátní smlouva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandátní smlouva, odpověď na dotaz co je to Mandátní smlouva?. Víte např. kdo to je Robert Pelikán? Znáte a víte kdo je Tkadlec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.