Co je to?
Definice výrazu, termínu Mandátní smlouva. Co znamená odborný pojem Mandátní smlouva z kategorie Právo?

Co je to Mandátní smlouva? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mandátní smlouva?

Mandátní smlouva je jinými slovy smlouva o zastoupení. Mandátní smlouvou mandant (tj. osoba. která někoho pověřuje, aby za ni jednal) pověřuje mandatáře (právníka, který jedná jménem mandanta), aby ho zastupoval a jednal jeho jménem (na účet mandanta - klienta a na klientovo vlastní riziko). Mandatáři náleží od mandanta smluvená odměna bez ohledu na výsledek jednání.


Co je to Mandátní smlouva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mandátní smlouva. Co znamená odborný pojem Mandátní smlouva z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Mandátní smlouva sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mandátní smlouva je v kategorii Právo

Klíčová slova: formulace, slovo, Právo, lexikon, přesný výraz, co je to Mandátní smlouva?, definice pojmu, význam slova, přesný význam, termín, odborné názvosloví, terminus technicus, synonymum, informace, Mandátní smlouva, vysvětlení, co znamená, slovník


Pojem Mandátní smlouva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Mandátní smlouva?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mandátní smlouva je smlouva mezi podnikatelskými subjekty, kterou mandant pověřuje mandatáře zastoupením v nějaké záležitosti. Jedná se o smlouvu poměrně jednoduchou, často se využívá například v mezinárodním obchodě.

Další zdroje informací o slovu Mandátní smlouva

Zkusit najít termín Mandátní smlouva ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Mandátní smlouva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Mandátní smlouva ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mandátní smlouva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Mandátní smlouva ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mandátní smlouva ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mandátní smlouva například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Mandátní smlouva? resp. co se skrývá pod slovem Mandátní smlouva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mandátní smlouva, odpověď na dotaz co je to Mandátní smlouva?. Víte např. kdo to je Uhlíř? Znáte a víte kdo je M.I.A.? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Mandátní smlouva i v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.