Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lustrace. Co znamená slovo Lustrace z kategorie Právo?

Co je Lustrace?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lustrace?

Lustrace pochází z latinského označení pro očištění, kdy se jednalo o očistnou oběť přinášenou božstvu po sčítání lidu. Obecný význam slova znamená kontrolu různých údajů v rejstřících nebo evidencích.
Ve středoevropských a východoevropských zemích má však slovo lustrace zvláštní význam, neboť označuje také odstraňování osob spjatých s komunistickým režimem z veřejných a významných funkcí.


Co je to Lustrace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lustrace. Co znamená slovo Lustrace z kategorie Právo?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Lustrace patří do kategorie právo

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, heslo, Lustrace, význam slova, terminus technicus, odborný výraz, popis, slovo, slovník, co je to Lustrace?, právo, terminologie, pojem, formulace, co znamená, přesný výraz, informace


Pojem Lustrace je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lustrace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Lustrace je ve svém obecném významu kontrola údajů v různých evidencích a rejstřících. Specifický význam však tento pojem nabyl v zemích střední a východní Evropy, které se zbavily komunistických režimů. Podobně jako proběhla denacifikace v poválečném Německu, v postkomunistickém prostředí došlo k vyloučení osob, které byly součástí vedení státu a jeho represivních složek, z vedoucích veřejných funkcí.
Samotné slovo lustrace znamená „očišťování“, neboť pochází z latinského lustratio, což byla ve starém Římě očistná oběť bohům, která se prováděla na závěr sčítání lidu (census) a která zajišťovala úspěch římského národa do budoucna.

Další zdroje informací o slovu Lustrace

Najít slovo Lustrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Lustrace na Youtube

Zkusit najít frázi Lustrace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lustrace ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Lustrace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Lustrace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lustrace například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice termínu Lustrace? resp. co znamená Lustrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lustrace, odpověď na dotaz co je to Lustrace?. Víte např. kdo to je Josef Čáp? Znáte a víte kdo je Vilém Gajdušek? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudní dvůr, lustrace, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.