Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Senilita. Co znamená pojem Senilita z kategorie Lékařství?

Co je Senilita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Senilita

Senilita je označení, které se používá při popisu poruch kognitivních funkcí. Ty se vyskytují především u lidí vyššího věku. Projevem senility je postupné zhoršení jednotlivých kognitivních funkcí, především paměti, pozornosti, schopnosti rozhodování a učení se. Touto poruchou obvykle trpí lidé ve věku nad 65 let, ale může se vyskytnout i u mladších jedinců. Příčinou senility je více faktorů, kromě genetických predispozic a zhoršené cirkulace krve v mozku se může jednat o onemocněním srdce a cév, infekci, nedostatečnou stravování nebo přílišnou konzumaci alkoholu. Nejčastější příčinou senility však bývá Alzheimerova choroba, tedy degenerativní onemocnění mozku, které postupně ničí nervové buňky a způsobuje ztrátu kognitivních funkcí.
K příznakům této poruchy patří zmatené jednání, ztráty a výpadky paměti, problémy v chování a v řeči, neschopnost se rozhodnout, pocity deprese, úzkosti, popřípadě agresivita. Diagnostika se provádí prostřednictvím testů zaměřených na kognitivní funkce a dalších druhů testů, využívána je také magnetická rezonance mozku. Druh léčby se odvíjí od příčin a závažnosti příznaků. Někdy stačí změna životního stylu, cvičení a skladba stravy, jindy pomohou léky. Vždy záleží na dodržení rad lékaře a na podpoře nejbližších osob.


Odborný termín, výraz, slovo Senilita. Co znamená pojem Senilita z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Senilita se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: názvosloví, slovník, co to je, formulace, synonymum, slovo, co je to Senilita?, lexikon, terminus technicus, přesný výraz, informace, vysvětlení, lékařství, význam slova, termín, definice pojmu, význam pojmu, popis


Pojem Senilita je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Senilita ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Senilita na Youtube

Vyhledat výraz Senilita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Senilita ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Senilita ve Wikipedii

Hledat heslo Senilita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Senilita například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Senilita? resp. jaký je význam slova Senilita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Senilita, odpověď na dotaz co je to Senilita?. Víte např. kdo to je Alois Švehlík? Znáte a víte kdo je William McKinley? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.