Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ratan. Co znamená odborný pojem Ratan z kategorie Materiály?

Co je to Ratan? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ratan?

Ratan je popínavá rostlina, která roste v asijských pralesích. Tento druh liány je silný až 7 cm a může dosahovat délky přes 200 metrů. Jedná se o velmi ohebný druh materiálu, který se dále upravuje napařováním v oleji. Pak se z něj vyrábí nábytek, koše a další bytové doplňky.
Je velmi oblíbený, protože se jedná o přírodní materiál přirozeného vzhledu, s dlouhou životností, nižší cenou a snadnou údržbou. Nábytek z ratanu je lehký, pružný a vzdušný.


Co je to Ratan? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ratan. Co znamená odborný pojem Ratan z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Ratan se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: co je to Ratan?, wiki, definice, přesný význam, terminus technicus, definice pojmu, slovník, přesný výraz, materiály, co to je, vysvětlení, synonymum, slovo, význam pojmu, materiály, význam slova, formulace, lexikon


Pojem Ratan je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ratan? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ratan nebo rotang (Calamus rotang) je liána rostoucí v pralesích jihovýchodní Asie. Jde o popínavou rostlinu silnou od jednoho do sedmi centimetrů, jejíž šlahouny dosahují délky až přes dvě stě metrů. Dřevo je velmi lehké a ohebné, po napaření a impregnování v oleji se z něj pletou koše nebo nábytek, vyrábějí se z něj také klepadla na koberce, rákosky nebo deštníky.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ratan ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Ratan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ratan ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Ratan ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Ratan na Google.cz

Hledat videa s názvem Ratan na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratan například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili jaká je definice slova Ratan? resp. co označuje slovo Ratan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratan, odpověď na dotaz co je to Ratan?. Víte např. kdo to je Babák? Znáte a víte kdo je Zuzana Norisová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než materiály). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.