Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ratan. Co znamená pojem Ratan z kategorie Materiály?

Co to je Ratan? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ratan?

Ratan je popínavá rostlina, která roste v asijských pralesích. Tento druh liány je silný až 7 cm a může dosahovat délky přes 200 metrů. Jedná se o velmi ohebný druh materiálu, který se dále upravuje napařováním v oleji. Pak se z něj vyrábí nábytek, koše a další bytové doplňky.
Je velmi oblíbený, protože se jedná o přírodní materiál přirozeného vzhledu, s dlouhou životností, nižší cenou a snadnou údržbou. Nábytek z ratanu je lehký, pružný a vzdušný.


Co je to Ratan? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ratan. Co znamená pojem Ratan z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ratan? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ratan je v kategorii Materiály

Klíčová slova: vysvětlení, termín, odborné názvosloví, Ratan, wiki, přesný význam, heslo, přesný výraz, názvosloví, význam slova, odborný výraz, pojem, co znamená, co to je, definice pojmu, slovo, informace, význam pojmu


Pojem Ratan je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ratan? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ratan nebo rotang (Calamus rotang) je liána rostoucí v pralesích jihovýchodní Asie. Jde o popínavou rostlinu silnou od jednoho do sedmi centimetrů, jejíž šlahouny dosahují délky až přes dvě stě metrů. Dřevo je velmi lehké a ohebné, po napaření a impregnování v oleji se z něj pletou koše nebo nábytek, vyrábějí se z něj také klepadla na koberce, rákosky nebo deštníky.

Více informací o pojmu Ratan lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Ratan na Youtube

Najít heslo Ratan ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Ratan ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Ratan ve Wikizdrojích

Hledat termín Ratan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Ratan na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratan například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ratan? resp. co to je Ratan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratan, odpověď na dotaz co je to Ratan?. Víte např. kdo to je Waldemar Matuška? Znáte a víte kdo je Šárka Grossová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Materiály). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.