Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ratan. Co znamená odborný pojem Ratan z kategorie Materiály?

Co je Ratan? Význam slova

Co znamená termín Ratan? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ratan je popínavá rostlina, která roste v asijských pralesích. Tento druh liány je silný až 7 cm a může dosahovat délky přes 200 metrů. Jedná se o velmi ohebný druh materiálu, který se dále upravuje napařováním v oleji. Pak se z něj vyrábí nábytek, koše a další bytové doplňky.
Je velmi oblíbený, protože se jedná o přírodní materiál přirozeného vzhledu, s dlouhou životností, nižší cenou a snadnou údržbou. Nábytek z ratanu je lehký, pružný a vzdušný.


Co je to Ratan? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ratan. Co znamená odborný pojem Ratan z kategorie Materiály?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ratan? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Ratan je v kategorii materiály

Klíčová slova: přesný výraz, definice, formulace, co je to Ratan?, vysvětlení, co znamená, terminologie, přesný význam, materiály, terminus technicus, lexikon, slovník, wiki, popis, odborné názvosloví, odborný výraz, význam slova, definice pojmu


Pojem Ratan je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ratan?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ratan nebo rotang (Calamus rotang) je liána rostoucí v pralesích jihovýchodní Asie. Jde o popínavou rostlinu silnou od jednoho do sedmi centimetrů, jejíž šlahouny dosahují délky až přes dvě stě metrů. Dřevo je velmi lehké a ohebné, po napaření a impregnování v oleji se z něj pletou koše nebo nábytek, vyrábějí se z něj také klepadla na koberce, rákosky nebo deštníky.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít heslo Ratan ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ratan ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Ratan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Ratan ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ratan na Youtube

Zkusit najít Ratan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratan například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Ratan? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ratan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratan, odpověď na dotaz co je to Ratan?. Víte např. kdo to je Héraklés? Znáte a víte kdo je Scarlett Johansson? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Ratan v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.