Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ocílka. Co znamená pojem Ocílka z kategorie Nástroje?

Co je to Ocílka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ocílka?

Ocílka je nástroj vyrobený z uhlíkatého železa. Ocílkou byla nazývána křesadla různého tvaru, vyrobená právě z tohoto materiálu.
Dnes je pod pojmem ocílka známější tyčka s rukojetí, sloužící k ostření nožů tahem po jemně vroubkovaném povrchu ocílky. Ocílky mohou být kulaté nebo oválné. Oválné ocílky jsou oblíbenější, protože nůž se ocílky dotkne větší plochou a je naostřený rychleji. Důležitá je délka ocílky – ocílka by měla být delší než ostřený nůž.


Co je to Ocílka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ocílka. Co znamená pojem Ocílka z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Ocílka můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ocílka je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, informace, terminus technicus, význam, lexikon, popis, slovo, pojem, wiki, význam pojmu, odborné názvosloví, heslo, přesný význam, slovník, definice, formulace, co to je, význam slova


Pojem Ocílka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ocílka?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ocílka je tyčka s drsným povrchem vyrobená ze zakalené oceli.

V podobě cca 30 cm dlouhé tyčky s rukojetí jde o nástroj, který slouží k obtahování ostří řeznických či kuchyňských nožů.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Ocílka na Google.cz

Hledat pojem Ocílka ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Ocílka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ocílka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Ocílka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ocílka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ocílka například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ocílka? resp. jaká je definice slova Ocílka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ocílka, odpověď na dotaz co je to Ocílka?. Víte např. kdo to je Hajný? Znáte a víte kdo je Terorista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem