Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ocílka. Co znamená pojem Ocílka z kategorie Nástroje?

Co je to Ocílka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ocílka?

Ocílka je nástroj vyrobený z uhlíkatého železa. Ocílkou byla nazývána křesadla různého tvaru, vyrobená právě z tohoto materiálu.
Dnes je pod pojmem ocílka známější tyčka s rukojetí, sloužící k ostření nožů tahem po jemně vroubkovaném povrchu ocílky. Ocílky mohou být kulaté nebo oválné. Oválné ocílky jsou oblíbenější, protože nůž se ocílky dotkne větší plochou a je naostřený rychleji. Důležitá je délka ocílky – ocílka by měla být delší než ostřený nůž.


Co je to Ocílka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ocílka. Co znamená pojem Ocílka z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ocílka s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ocílka se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: informace, význam slova, formulace, co to je, popis, terminologie, definice pojmu, odborný výraz, synonymum, co znamená, Nástroje, terminus technicus, přesný výraz, wiki, co je to Ocílka?, lexikon, Ocílka, slovo


Pojem Ocílka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ocílka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ocílka je tyčka s drsným povrchem vyrobená ze zakalené oceli.

V podobě cca 30 cm dlouhé tyčky s rukojetí jde o nástroj, který slouží k obtahování ostří řeznických či kuchyňských nožů.

Pro více informací o heslu Ocílka zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ocílka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ocílka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Ocílka ve Wikislovníku

Najít slovo Ocílka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ocílka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Ocílka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ocílka například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ocílka? resp. co přesně označuje termín Ocílka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ocílka, odpověď na dotaz co je to Ocílka?. Víte např. kdo to je Ortodontista? Znáte a víte kdo je Vodník? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Ocílka i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem