Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ocílka. Co znamená pojem Ocílka z kategorie Nástroje?

Co je to Ocílka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ocílka?

Ocílka je nástroj vyrobený z uhlíkatého železa. Ocílkou byla nazývána křesadla různého tvaru, vyrobená právě z tohoto materiálu.
Dnes je pod pojmem ocílka známější tyčka s rukojetí, sloužící k ostření nožů tahem po jemně vroubkovaném povrchu ocílky. Ocílky mohou být kulaté nebo oválné. Oválné ocílky jsou oblíbenější, protože nůž se ocílky dotkne větší plochou a je naostřený rychleji. Důležitá je délka ocílky – ocílka by měla být delší než ostřený nůž.


Co je to Ocílka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ocílka. Co znamená pojem Ocílka z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Ocílka) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ocílka patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, popis, Ocílka, přesný výraz, přesný význam, formulace, význam, heslo, slovník, odborný výraz, pojem, informace, lexikon, definice pojmu, Nástroje, odborné názvosloví, definice


Pojem Ocílka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ocílka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ocílka je tyčka s drsným povrchem vyrobená ze zakalené oceli.

V podobě cca 30 cm dlouhé tyčky s rukojetí jde o nástroj, který slouží k obtahování ostří řeznických či kuchyňských nožů.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Ocílka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Ocílka na Youtube

Vyhledat pojem Ocílka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Ocílka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ocílka ve Wikimedia Commons

Najít termín Ocílka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ocílka například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Ocílka? resp. co se skrývá pod slovem Ocílka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ocílka, odpověď na dotaz co je to Ocílka?. Víte např. kdo to je Milan Štěch? Znáte a víte kdo je Terorista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem