Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ocílka. Co znamená pojem Ocílka z kategorie Nástroje?

Co je to Ocílka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ocílka?

Ocílka je nástroj vyrobený z uhlíkatého železa. Ocílkou byla nazývána křesadla různého tvaru, vyrobená právě z tohoto materiálu.
Dnes je pod pojmem ocílka známější tyčka s rukojetí, sloužící k ostření nožů tahem po jemně vroubkovaném povrchu ocílky. Ocílky mohou být kulaté nebo oválné. Oválné ocílky jsou oblíbenější, protože nůž se ocílky dotkne větší plochou a je naostřený rychleji. Důležitá je délka ocílky – ocílka by měla být delší než ostřený nůž.


Co je to Ocílka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ocílka. Co znamená pojem Ocílka z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ocílka se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, význam, význam pojmu, slovo, pojem, přesný význam, Ocílka, názvosloví, termín, definice, Nástroje, terminologie, přesný výraz, lexikon, wiki, co to je, Nástroje


Pojem Ocílka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ocílka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ocílka je tyčka s drsným povrchem vyrobená ze zakalené oceli.

V podobě cca 30 cm dlouhé tyčky s rukojetí jde o nástroj, který slouží k obtahování ostří řeznických či kuchyňských nožů.

Jiné informační zdroje o pojmu Ocílka

Vyhledat slovo Ocílka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Ocílka ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ocílka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Ocílka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ocílka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ocílka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ocílka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Ocílka? resp. co označuje slovo Ocílka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ocílka, odpověď na dotaz co je to Ocílka?. Víte např. kdo to je Hilary Duff? Znáte a víte kdo je Vodník? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem