Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ocílka. Co znamená pojem Ocílka z kategorie Nástroje?

Co je to Ocílka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ocílka?

Ocílka je nástroj vyrobený z uhlíkatého železa. Ocílkou byla nazývána křesadla různého tvaru, vyrobená právě z tohoto materiálu.
Dnes je pod pojmem ocílka známější tyčka s rukojetí, sloužící k ostření nožů tahem po jemně vroubkovaném povrchu ocílky. Ocílky mohou být kulaté nebo oválné. Oválné ocílky jsou oblíbenější, protože nůž se ocílky dotkne větší plochou a je naostřený rychleji. Důležitá je délka ocílky – ocílka by měla být delší než ostřený nůž.


Co je to Ocílka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ocílka. Co znamená pojem Ocílka z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ocílka s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ocílka je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, synonymum, přesný význam, Nástroje, význam slova, wiki, odborný výraz, odborné názvosloví, termín, vysvětlení, heslo, informace, slovo, Nástroje, pojem, co je to Ocílka?, definice


Pojem Ocílka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ocílka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ocílka je tyčka s drsným povrchem vyrobená ze zakalené oceli.

V podobě cca 30 cm dlouhé tyčky s rukojetí jde o nástroj, který slouží k obtahování ostří řeznických či kuchyňských nožů.

Pro další informace o termínu Ocílka zkuste tyto odkazy

Najít heslo Ocílka na Google.cz

Zkusit najít slovo Ocílka ve Wikislovníku

Hledat termín Ocílka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Ocílka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ocílka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Ocílka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ocílka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ocílka? resp. jaká je definice slova Ocílka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ocílka, odpověď na dotaz co je to Ocílka?. Víte např. kdo to je Teta? Znáte a víte kdo je Bigamista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem