Co je to?
Definice výrazu Ocílka. Co znamená odborný pojem Ocílka z kategorie Nástroje?

Co je Ocílka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ocílka?

Ocílka je nástroj vyrobený z uhlíkatého železa. Ocílkou byla nazývána křesadla různého tvaru, vyrobená právě z tohoto materiálu.
Dnes je pod pojmem ocílka známější tyčka s rukojetí, sloužící k ostření nožů tahem po jemně vroubkovaném povrchu ocílky. Ocílky mohou být kulaté nebo oválné. Oválné ocílky jsou oblíbenější, protože nůž se ocílky dotkne větší plochou a je naostřený rychleji. Důležitá je délka ocílky – ocílka by měla být delší než ostřený nůž.


Co je to Ocílka? Význam slova, termín, Definice výrazu Ocílka. Co znamená odborný pojem Ocílka z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ocílka můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Ocílka je v sekci nástroje

Klíčová slova: názvosloví, Ocílka, vysvětlení, odborné názvosloví, terminologie, slovník, nástroje, význam slova, terminus technicus, synonymum, význam, co to je, odborný výraz, pojem, termín, přesný výraz, přesný význam, definice


Pojem Ocílka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ocílka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ocílka je tyčka s drsným povrchem vyrobená ze zakalené oceli.

V podobě cca 30 cm dlouhé tyčky s rukojetí jde o nástroj, který slouží k obtahování ostří řeznických či kuchyňských nožů.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Ocílka ve Wikizdrojích

Najít pojem Ocílka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ocílka na Youtube

Najít termín Ocílka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ocílka ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Ocílka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ocílka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte co je to Ocílka? resp. jaká je definice slova Ocílka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ocílka, odpověď na dotaz co je to Ocílka?. Víte např. kdo to je Denisa Rohanová? Znáte a víte kdo je Perun? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nástroje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem