Co je to?
Výraz, termín, definice slova PCR test. Co znamená odborný pojem PCR test z kategorie Lékařství?

Co je to PCR test? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu PCR test

PCR test je pojmenování pro diagnostickou metodu k zjištění genetického materiálu, mikroorganizmů nebo nukleové kyseliny v biologických materiálech, jako je například výtěr z různých sliznic, nebo krev. Jde o způsob molekulární, který je populární zvláště při diagnostice koronavirové nákazy. PCR test je velmi přesný. Vzorek ke zjištění SARS-CoV-2 je odebírán při výtěru z krku a nosohltanu. Koronavirus se vylučuje na sliznici horních cest dýchacích, odkud se prostřednictvím kapének může šířit a nakazit další osoby.
PCR testy jsou zatím nejpřesnější a nejužívanější metodou k diagnostice Covid 19. Výsledky testu bývají obvykle hotové do dvou dnů po odběru a ukazují pozitivitu již i před propuknutím příznaků. Proto je považován za nejlepší metodu, která dá rychlou a spolehlivou odpověď na otázku, zda je člověk v určitém momentu nakažen a zda nešíří virus ve svém okolí. Test se provádí na specializovaných lékařských pracovištích.


Co je to PCR test? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova PCR test. Co znamená odborný pojem PCR test z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem PCR test s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem PCR test je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lexikon, informace, definice pojmu, význam pojmu, popis, lékařství, heslo, terminus technicus, PCR test, wiki, lékařství, pojem, termín, synonymum, význam slova, význam, odborné názvosloví, co znamená


Pojem PCR test je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu PCR test

Hledat výraz PCR test ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín PCR test ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz PCR test ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PCR test ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem PCR test ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo PCR test ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo PCR test například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to PCR test? resp. co se skrývá pod slovem PCR test? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PCR test, odpověď na dotaz co je to PCR test?. Víte např. kdo to je Kujón? Znáte a víte kdo je Xenofob? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.