Co je to?
Odborný výraz, definice slova PCR test. Co znamená pojem PCR test z kategorie Lékařství?

Co je PCR test? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu PCR test?

PCR test je pojmenování pro diagnostickou metodu k zjištění genetického materiálu, mikroorganizmů nebo nukleové kyseliny v biologických materiálech, jako je například výtěr z různých sliznic, nebo krev. Jde o způsob molekulární, který je populární zvláště při diagnostice koronavirové nákazy. PCR test je velmi přesný. Vzorek ke zjištění SARS-CoV-2 je odebírán při výtěru z krku a nosohltanu. Koronavirus se vylučuje na sliznici horních cest dýchacích, odkud se prostřednictvím kapének může šířit a nakazit další osoby.
PCR testy jsou zatím nejpřesnější a nejužívanější metodou k diagnostice Covid 19. Výsledky testu bývají obvykle hotové do dvou dnů po odběru a ukazují pozitivitu již i před propuknutím příznaků. Proto je považován za nejlepší metodu, která dá rychlou a spolehlivou odpověď na otázku, zda je člověk v určitém momentu nakažen a zda nešíří virus ve svém okolí. Test se provádí na specializovaných lékařských pracovištích.


Co je to PCR test? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova PCR test. Co znamená pojem PCR test z kategorie Lékařství?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz PCR test se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, názvosloví, co to je, informace, význam pojmu, lexikon, terminologie, wiki, slovo, slovník, odborné názvosloví, termín, pojem, co je to PCR test?, popis, terminus technicus, přesný výraz, PCR test


Pojem PCR test je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem PCR test ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo PCR test ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem PCR test na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PCR test ve Wikimedia Commons

Hledat slovo PCR test ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz PCR test ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo PCR test například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co znamená slovo PCR test? resp. co znamená slovo PCR test? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PCR test, odpověď na dotaz co je to PCR test?. Víte např. kdo to je Jan Lucemburský? Znáte a víte kdo je Gracie Dzienny? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.