Co je to?
Výraz, termín, definice slova PCR test. Co znamená odborný pojem PCR test z kategorie Lékařství?

Co je to PCR test? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu PCR test?

PCR test je pojmenování pro diagnostickou metodu k zjištění genetického materiálu, mikroorganizmů nebo nukleové kyseliny v biologických materiálech, jako je například výtěr z různých sliznic, nebo krev. Jde o způsob molekulární, který je populární zvláště při diagnostice koronavirové nákazy. PCR test je velmi přesný. Vzorek ke zjištění SARS-CoV-2 je odebírán při výtěru z krku a nosohltanu. Koronavirus se vylučuje na sliznici horních cest dýchacích, odkud se prostřednictvím kapének může šířit a nakazit další osoby.
PCR testy jsou zatím nejpřesnější a nejužívanější metodou k diagnostice Covid 19. Výsledky testu bývají obvykle hotové do dvou dnů po odběru a ukazují pozitivitu již i před propuknutím příznaků. Proto je považován za nejlepší metodu, která dá rychlou a spolehlivou odpověď na otázku, zda je člověk v určitém momentu nakažen a zda nešíří virus ve svém okolí. Test se provádí na specializovaných lékařských pracovištích.


Výraz, termín, definice slova PCR test. Co znamená odborný pojem PCR test z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to PCR test? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín PCR test je v sekci Lékařství

Klíčová slova: heslo, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, co to je, lexikon, Lékařství, synonymum, co znamená, Lékařství, slovo, terminologie, odborné názvosloví, význam, slovník, přesný význam, definice, vysvětlení


Pojem PCR test je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo PCR test ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem PCR test ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín PCR test ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PCR test ve Wikimedia Commons

Najít slovo PCR test ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín PCR test ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo PCR test například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená PCR test? resp. jaká je definice slova PCR test? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PCR test, odpověď na dotaz co je to PCR test?. Víte např. kdo to je Astronom? Znáte a víte kdo je Bábovka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.