Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bezúročné období. Co znamená pojem Bezúročné období z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bezúročné období? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bezúročné období

Doba, během které nemusíte platit úroky za peníze vypůjčené od banky nebo jiné nebankovní instituce.
Většinou se s bezúročným obdobím setkáte hlavně u kreditních karet, které vám vydá banka nebo jiná nebankovní instituce v případě, že vás považuje za solidního klienta se schopností splácet svoje závazky.
Praxe používání kreditních karet probíhá tak, že když zaplatíte kreditní kartou, banka nebo jiná instituce pošle obchodníkovi peníze okamžitě. Vy máte tu výhodu, že od této chvíle můžete čerpat bezúročný úvěr, a to obvykle na období 40-60 dnů. Bezúročné období je tedy časovým rozmezím mezi transakcí kartou a datem splatnosti. I když tedy na kartě dlužíte určitou vyčerpanou částku, ještě vám z ní neběží úroky. Podmínkou ovšem je, že dlužnou částku splatíte před koncem bezúročného období, tedy do určeného data splatnosti. Jestliže se tak ovšem nestane a zpozdíte se s platbou byť jenom o jeden jediný den, potom vám už nabíhají úroky za celé období.
Z výše uvedeného tedy vyplývá, že pokud jste schopni splatit dlužnou částku na kreditní kartě do konce bezúročného období, jde výhodný nástroj, jak si půjčit peníze od banky nebo jiné finanční instituce vydávající kreditní karty, a přitom neplatit žádné úroky. V případě, že nedokážete splatit celou částku, už vám nabíhají úroky. Tento způsob je výhodný i pro banky nebo jiné nebankovní instituce nabízející kreditní karty, protože od obchodníků, u kterých jste kreditní kartou platili, dostanou poplatek za používání bankovního inkasa.


Odborný výraz, definice slova Bezúročné období. Co znamená pojem Bezúročné období z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bezúročné období sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bezúročné období patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: co znamená, termín, heslo, definice, synonymum, odborný výraz, přesný výraz, přesný význam, Bezúročné období, vysvětlení, lexikon, slovo, informace, definice pojmu, Bankovnictví, názvosloví, popis, Bankovnictví


Pojem Bezúročné období je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít slovo Bezúročné období ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Bezúročné období ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezúročné období ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Bezúročné období ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Bezúročné období na Google.cz

Hledat výraz Bezúročné období ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezúročné období například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bezúročné období? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bezúročné období? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezúročné období, odpověď na dotaz co je to Bezúročné období?. Víte např. kdo to je Karel Jaromír Erben? Znáte a víte kdo je Flákač? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Bezúročné období hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.