Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bezúročné období. Co znamená pojem Bezúročné období z kategorie Bankovnictví?

Co je Bezúročné období?

Co znamená termín Bezúročné období? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Doba, během které nemusíte platit úroky za peníze vypůjčené od banky nebo jiné nebankovní instituce.
Většinou se s bezúročným obdobím setkáte hlavně u kreditních karet, které vám vydá banka nebo jiná nebankovní instituce v případě, že vás považuje za solidního klienta se schopností splácet svoje závazky.
Praxe používání kreditních karet probíhá tak, že když zaplatíte kreditní kartou, banka nebo jiná instituce pošle obchodníkovi peníze okamžitě. Vy máte tu výhodu, že od této chvíle můžete čerpat bezúročný úvěr, a to obvykle na období 40-60 dnů. Bezúročné období je tedy časovým rozmezím mezi transakcí kartou a datem splatnosti. I když tedy na kartě dlužíte určitou vyčerpanou částku, ještě vám z ní neběží úroky. Podmínkou ovšem je, že dlužnou částku splatíte před koncem bezúročného období, tedy do určeného data splatnosti. Jestliže se tak ovšem nestane a zpozdíte se s platbou byť jenom o jeden jediný den, potom vám už nabíhají úroky za celé období.
Z výše uvedeného tedy vyplývá, že pokud jste schopni splatit dlužnou částku na kreditní kartě do konce bezúročného období, jde výhodný nástroj, jak si půjčit peníze od banky nebo jiné finanční instituce vydávající kreditní karty, a přitom neplatit žádné úroky. V případě, že nedokážete splatit celou částku, už vám nabíhají úroky. Tento způsob je výhodný i pro banky nebo jiné nebankovní instituce nabízející kreditní karty, protože od obchodníků, u kterých jste kreditní kartou platili, dostanou poplatek za používání bankovního inkasa.


Co je to Bezúročné období? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bezúročné období. Co znamená pojem Bezúročné období z kategorie Bankovnictví?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bezúročné období sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Bezúročné období patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: bankovnictví, odborné názvosloví, význam slova, terminus technicus, formulace, pojem, co znamená, informace, co to je, význam pojmu, definice, slovo, vysvětlení, terminologie, odborný výraz, přesný význam, co je to Bezúročné období?, definice pojmu


Pojem Bezúročné období je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít termín Bezúročné období ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Bezúročné období ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bezúročné období ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Bezúročné období ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Bezúročné období ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Bezúročné období na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezúročné období například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Bezúročné období? resp. co znamená slovo Bezúročné období? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezúročné období, odpověď na dotaz co je to Bezúročné období?. Víte např. kdo to je Jiří Prskavec? Znáte a víte kdo je Anna Netrebko? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Bezúročné období v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, bankovní graf, bezúročné období, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.