Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bezúročné období. Co znamená pojem Bezúročné období z kategorie Bankovnictví?

Co je Bezúročné období? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bezúročné období?

Doba, během které nemusíte platit úroky za peníze vypůjčené od banky nebo jiné nebankovní instituce.
Většinou se s bezúročným obdobím setkáte hlavně u kreditních karet, které vám vydá banka nebo jiná nebankovní instituce v případě, že vás považuje za solidního klienta se schopností splácet svoje závazky.
Praxe používání kreditních karet probíhá tak, že když zaplatíte kreditní kartou, banka nebo jiná instituce pošle obchodníkovi peníze okamžitě. Vy máte tu výhodu, že od této chvíle můžete čerpat bezúročný úvěr, a to obvykle na období 40-60 dnů. Bezúročné období je tedy časovým rozmezím mezi transakcí kartou a datem splatnosti. I když tedy na kartě dlužíte určitou vyčerpanou částku, ještě vám z ní neběží úroky. Podmínkou ovšem je, že dlužnou částku splatíte před koncem bezúročného období, tedy do určeného data splatnosti. Jestliže se tak ovšem nestane a zpozdíte se s platbou byť jenom o jeden jediný den, potom vám už nabíhají úroky za celé období.
Z výše uvedeného tedy vyplývá, že pokud jste schopni splatit dlužnou částku na kreditní kartě do konce bezúročného období, jde výhodný nástroj, jak si půjčit peníze od banky nebo jiné finanční instituce vydávající kreditní karty, a přitom neplatit žádné úroky. V případě, že nedokážete splatit celou částku, už vám nabíhají úroky. Tento způsob je výhodný i pro banky nebo jiné nebankovní instituce nabízející kreditní karty, protože od obchodníků, u kterých jste kreditní kartou platili, dostanou poplatek za používání bankovního inkasa.


Co je to Bezúročné období? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bezúročné období. Co znamená pojem Bezúročné období z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bezúročné období s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Bezúročné období se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: pojem, lexikon, přesný výraz, heslo, co znamená, odborné názvosloví, formulace, synonymum, význam, termín, co to je, bankovnictví, slovo, terminus technicus, definice, bankovnictví, odborný výraz, Bezúročné období


Pojem Bezúročné období je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Bezúročné období zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Bezúročné období ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Bezúročné období ve Wikipedii

Vyhledat výraz Bezúročné období ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Bezúročné období ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Bezúročné období ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Bezúročné období ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezúročné období například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bezúročné období? resp. co znamená Bezúročné období? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezúročné období, odpověď na dotaz co je to Bezúročné období?. Víte např. kdo to je Dadaista? Znáte a víte kdo je Bisexuálka? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.