Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bezúročné období. Co znamená pojem Bezúročné období z kategorie Bankovnictví?

Co to je Bezúročné období? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bezúročné období?

Doba, během které nemusíte platit úroky za peníze vypůjčené od banky nebo jiné nebankovní instituce.
Většinou se s bezúročným obdobím setkáte hlavně u kreditních karet, které vám vydá banka nebo jiná nebankovní instituce v případě, že vás považuje za solidního klienta se schopností splácet svoje závazky.
Praxe používání kreditních karet probíhá tak, že když zaplatíte kreditní kartou, banka nebo jiná instituce pošle obchodníkovi peníze okamžitě. Vy máte tu výhodu, že od této chvíle můžete čerpat bezúročný úvěr, a to obvykle na období 40-60 dnů. Bezúročné období je tedy časovým rozmezím mezi transakcí kartou a datem splatnosti. I když tedy na kartě dlužíte určitou vyčerpanou částku, ještě vám z ní neběží úroky. Podmínkou ovšem je, že dlužnou částku splatíte před koncem bezúročného období, tedy do určeného data splatnosti. Jestliže se tak ovšem nestane a zpozdíte se s platbou byť jenom o jeden jediný den, potom vám už nabíhají úroky za celé období.
Z výše uvedeného tedy vyplývá, že pokud jste schopni splatit dlužnou částku na kreditní kartě do konce bezúročného období, jde výhodný nástroj, jak si půjčit peníze od banky nebo jiné finanční instituce vydávající kreditní karty, a přitom neplatit žádné úroky. V případě, že nedokážete splatit celou částku, už vám nabíhají úroky. Tento způsob je výhodný i pro banky nebo jiné nebankovní instituce nabízející kreditní karty, protože od obchodníků, u kterých jste kreditní kartou platili, dostanou poplatek za používání bankovního inkasa.


Co je to Bezúročné období? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bezúročné období. Co znamená pojem Bezúročné období z kategorie Bankovnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bezúročné období? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bezúročné období patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, co je to Bezúročné období?, popis, formulace, význam slova, přesný výraz, vysvětlení, pojem, terminus technicus, lexikon, termín, význam pojmu, co to je, heslo, slovo, definice pojmu, význam, definice


Pojem Bezúročné období je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Bezúročné období zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Bezúročné období ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Bezúročné období ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Bezúročné období na Google.cz

Hledat videa s názvem Bezúročné období na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bezúročné období ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Bezúročné období ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezúročné období například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Bezúročné období? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bezúročné období? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezúročné období, odpověď na dotaz co je to Bezúročné období?. Víte např. kdo to je Daniel Craig? Znáte a víte kdo je Bruncvík? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.