Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bezúročné období. Co znamená pojem Bezúročné období z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bezúročné období? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bezúročné období

Doba, během které nemusíte platit úroky za peníze vypůjčené od banky nebo jiné nebankovní instituce.
Většinou se s bezúročným obdobím setkáte hlavně u kreditních karet, které vám vydá banka nebo jiná nebankovní instituce v případě, že vás považuje za solidního klienta se schopností splácet svoje závazky.
Praxe používání kreditních karet probíhá tak, že když zaplatíte kreditní kartou, banka nebo jiná instituce pošle obchodníkovi peníze okamžitě. Vy máte tu výhodu, že od této chvíle můžete čerpat bezúročný úvěr, a to obvykle na období 40-60 dnů. Bezúročné období je tedy časovým rozmezím mezi transakcí kartou a datem splatnosti. I když tedy na kartě dlužíte určitou vyčerpanou částku, ještě vám z ní neběží úroky. Podmínkou ovšem je, že dlužnou částku splatíte před koncem bezúročného období, tedy do určeného data splatnosti. Jestliže se tak ovšem nestane a zpozdíte se s platbou byť jenom o jeden jediný den, potom vám už nabíhají úroky za celé období.
Z výše uvedeného tedy vyplývá, že pokud jste schopni splatit dlužnou částku na kreditní kartě do konce bezúročného období, jde výhodný nástroj, jak si půjčit peníze od banky nebo jiné finanční instituce vydávající kreditní karty, a přitom neplatit žádné úroky. V případě, že nedokážete splatit celou částku, už vám nabíhají úroky. Tento způsob je výhodný i pro banky nebo jiné nebankovní instituce nabízející kreditní karty, protože od obchodníků, u kterých jste kreditní kartou platili, dostanou poplatek za používání bankovního inkasa.


Odborný výraz, definice slova Bezúročné období. Co znamená pojem Bezúročné období z kategorie Bankovnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bezúročné období? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bezúročné období patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: co znamená, co to je, Bezúročné období, vysvětlení, pojem, Bankovnictví, popis, co je to Bezúročné období?, definice pojmu, odborné názvosloví, význam pojmu, informace, přesný význam, odborný výraz, synonymum, názvosloví, definice, heslo


Pojem Bezúročné období je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat termín Bezúročné období ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezúročné období ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Bezúročné období na Google.cz

Najít slovo Bezúročné období ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Bezúročné období ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Bezúročné období ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezúročné období například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bezúročné období? resp. co znamená Bezúročné období? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezúročné období, odpověď na dotaz co je to Bezúročné období?. Víte např. kdo to je Marian Jurečka? Znáte a víte kdo je Radiolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.