Co je to?
Odborný výraz, definice slova Eternit. Co znamená slovo Eternit z kategorie Materiály?

Co je Eternit? Definice pojmu

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Eternit

Eternit je materiál určený pro stavební využití. Značka je registrovaná belgickou společností Etex. Jedná se většinou o krytinu z cementu a vláknitých pojiv, jako pojivo se nejvíce využívá azbest či jiná anorganická vlákna. Přidána mohou být i barviva. Z eternitu lze vyrobit různé předměty, nejčastěji je však používán jako krytina (osinkocementové desky) ve tvaru rovných desek, tvarovek nebo vlnovek.


Co je to Eternit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Eternit. Co znamená slovo Eternit z kategorie Materiály?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text (Eternit) můžete sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Eternit patří do kategorie materiály

Klíčová slova: význam, odborné názvosloví, definice pojmu, co to je, lexikon, informace, definice, význam slova, pojem, popis, materiály, formulace, termín, co znamená, názvosloví, co je to Eternit?, synonymum, odborný výraz


Pojem Eternit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Eternit dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eternit (z latinského aeternum – věčnost) je registrovaná ochranná známka pro vláknitý cement vlastněná belgickou firmou Etex Group S.A. (mateřskou společností německé firmy Eternit Gmbh). Název „Eternit“ se ale běžně užívá jako obecný výraz pro vláknitý cement. Vynalezl jej koncem 19. století Rakušan Ludwig Hatschek. Ten namíchal směs z 90 % cementu a 10 % azbestových vláken, kterou smíchal s vodou a následně nechal materiál projet strojem na výrobu kartonu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Eternit ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Eternit ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Eternit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eternit ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Eternit na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Eternit ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Eternit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Eternit? resp. co se skrývá pod slovem Eternit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eternit, odpověď na dotaz co je to Eternit?. Víte např. kdo to je Jurij Gagarin? Znáte a víte kdo je Boris Cvek? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než materiály. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.