Co je to?
Odborný výraz, definice slova Eternit. Co znamená pojem Eternit z kategorie Materiály?

Co je to Eternit? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Eternit

Eternit je materiál určený pro stavební využití. Značka je registrovaná belgickou společností Etex. Jedná se většinou o krytinu z cementu a vláknitých pojiv, jako pojivo se nejvíce využívá azbest či jiná anorganická vlákna. Přidána mohou být i barviva. Z eternitu lze vyrobit různé předměty, nejčastěji je však používán jako krytina (osinkocementové desky) ve tvaru rovných desek, tvarovek nebo vlnovek.


Co je to Eternit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Eternit. Co znamená pojem Eternit z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Eternit můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Eternit je v kategorii Materiály

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, co znamená, význam slova, přesný výraz, Materiály, definice pojmu, pojem, slovník, názvosloví, přesný význam, terminologie, terminus technicus, lexikon, definice, wiki, význam, heslo


Pojem Eternit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Eternit? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Eternit (z latinského aeternum – věčnost) je registrovaná ochranná známka pro vláknitý cement vlastněná belgickou firmou Etex Group S.A. (mateřskou společností německé firmy Eternit Gmbh). Název „Eternit“ se ale běžně užívá jako obecný výraz pro vláknitý cement. Vynalezl jej koncem 19. století Rakušan Ludwig Hatschek. Ten namíchal směs z 90 % cementu a 10 % azbestových vláken, kterou smíchal s vodou a následně nechal materiál projet strojem na výrobu kartonu.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Eternit ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Eternit na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eternit ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Eternit ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Eternit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Eternit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Eternit například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Eternit? resp. jaký je význam slova Eternit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eternit, odpověď na dotaz co je to Eternit?. Víte např. kdo to je Michael Kocáb? Znáte a víte kdo je Tomáš Feřtek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.