Co je to?
Výraz, termín, definice slova Eternit. Co znamená odborný pojem Eternit z kategorie Materiály?

Co je to Eternit? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Eternit?

Eternit je materiál určený pro stavební využití. Značka je registrovaná belgickou společností Etex. Jedná se většinou o krytinu z cementu a vláknitých pojiv, jako pojivo se nejvíce využívá azbest či jiná anorganická vlákna. Přidána mohou být i barviva. Z eternitu lze vyrobit různé předměty, nejčastěji je však používán jako krytina (osinkocementové desky) ve tvaru rovných desek, tvarovek nebo vlnovek.


Co je to Eternit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Eternit. Co znamená odborný pojem Eternit z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Eternit? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Eternit se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: definice pojmu, formulace, heslo, definice, odborné názvosloví, lexikon, pojem, wiki, význam, význam pojmu, terminus technicus, vysvětlení, informace, přesný výraz, slovník, Eternit, terminologie, odborný výraz


Pojem Eternit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eternit? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eternit (z latinského aeternum – věčnost) je registrovaná ochranná známka pro vláknitý cement vlastněná belgickou firmou Etex Group S.A. (mateřskou společností německé firmy Eternit Gmbh). Název „Eternit“ se ale běžně užívá jako obecný výraz pro vláknitý cement. Vynalezl jej koncem 19. století Rakušan Ludwig Hatschek. Ten namíchal směs z 90 % cementu a 10 % azbestových vláken, kterou smíchal s vodou a následně nechal materiál projet strojem na výrobu kartonu.

Další informační zdroje o slovu Eternit

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eternit ve Wikimedia Commons

Hledat termín Eternit na Google.cz

Zkusit najít výraz Eternit ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Eternit na Youtube

Vyhledat pojem Eternit ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Eternit ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Eternit například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Eternit? resp. co označuje slovo Eternit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eternit, odpověď na dotaz co je to Eternit?. Víte např. kdo to je Mažoretka? Znáte a víte kdo je Erik Tabery? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.