Co je to?
Definice výrazu, termínu Eternit. Co znamená odborný pojem Eternit z kategorie Materiály?

Co je to Eternit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Eternit?

Eternit je materiál určený pro stavební využití. Značka je registrovaná belgickou společností Etex. Jedná se většinou o krytinu z cementu a vláknitých pojiv, jako pojivo se nejvíce využívá azbest či jiná anorganická vlákna. Přidána mohou být i barviva. Z eternitu lze vyrobit různé předměty, nejčastěji je však používán jako krytina (osinkocementové desky) ve tvaru rovných desek, tvarovek nebo vlnovek.


Co je to Eternit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Eternit. Co znamená odborný pojem Eternit z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Eternit s partnery, kolegy a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Eternit je v kategorii materiály

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, termín, odborný výraz, slovo, přesný výraz, lexikon, přesný význam, význam pojmu, co je to Eternit?, terminologie, formulace, popis, heslo, definice pojmu, pojem, Eternit, terminus technicus


Pojem Eternit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Eternit? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Eternit (z latinského aeternum – věčnost) je registrovaná ochranná známka pro vláknitý cement vlastněná belgickou firmou Etex Group S.A. (mateřskou společností německé firmy Eternit Gmbh). Název „Eternit“ se ale běžně užívá jako obecný výraz pro vláknitý cement. Vynalezl jej koncem 19. století Rakušan Ludwig Hatschek. Ten namíchal směs z 90 % cementu a 10 % azbestových vláken, kterou smíchal s vodou a následně nechal materiál projet strojem na výrobu kartonu.

Hledejte pojem Eternit v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Eternit na Google.cz

Hledat videa s názvem Eternit na Youtube

Zkusit najít frázi Eternit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Eternit ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eternit ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Eternit ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Eternit například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Eternit? resp. co přesně označuje termín Eternit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eternit, odpověď na dotaz co je to Eternit?. Víte např. kdo to je Swarovski? Znáte a víte kdo je Kristýna Leichtová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Eternit hledat i v jiných kategoriích (než materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.