Co je to?
Odborný výraz, definice slova Eternit. Co znamená pojem Eternit z kategorie Materiály?

Co je to Eternit? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Eternit?

Eternit je materiál určený pro stavební využití. Značka je registrovaná belgickou společností Etex. Jedná se většinou o krytinu z cementu a vláknitých pojiv, jako pojivo se nejvíce využívá azbest či jiná anorganická vlákna. Přidána mohou být i barviva. Z eternitu lze vyrobit různé předměty, nejčastěji je však používán jako krytina (osinkocementové desky) ve tvaru rovných desek, tvarovek nebo vlnovek.


Co je to Eternit? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Eternit. Co znamená pojem Eternit z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Eternit můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Eternit je v sekci Materiály

Klíčová slova: informace, popis, termín, formulace, přesný význam, Materiály, Eternit, Materiály, co znamená, lexikon, odborný výraz, význam pojmu, wiki, vysvětlení, definice pojmu, pojem, názvosloví, co je to Eternit?


Pojem Eternit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Eternit? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eternit (z latinského aeternum – věčnost) je registrovaná ochranná známka pro vláknitý cement vlastněná belgickou firmou Etex Group S.A. (mateřskou společností německé firmy Eternit Gmbh). Název „Eternit“ se ale běžně užívá jako obecný výraz pro vláknitý cement. Vynalezl jej koncem 19. století Rakušan Ludwig Hatschek. Ten namíchal směs z 90 % cementu a 10 % azbestových vláken, kterou smíchal s vodou a následně nechal materiál projet strojem na výrobu kartonu.

Další informační zdroje

Hledat pojem Eternit ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Eternit ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Eternit ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eternit ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Eternit na Youtube

Najít termín Eternit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eternit například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Eternit? resp. co to je Eternit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eternit, odpověď na dotaz co je to Eternit?. Víte např. kdo to je Pink? Znáte a víte kdo je Thorin Pavéza? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.