Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vítr. Co znamená pojem Vítr z kategorie Příroda?

Co je to Vítr? Význam slova

Co znamená termín Vítr? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Vítr je název pro vodorovnou část vzduchu proudícího atmosférou. Tento jev je vyvolán rozdílem mezi tlakem vzduchu a otáčením planety. Svou roli zde hraje i síla tření. Měří se především rychlost a směr větru, přístroj k tomuto určený se jmenuje anemometr.
Směr větru se určuje pomocí azimutu nebo světových stran, rychlost větru buď v hodnotách určených rychlosti, nebo ve stupních. Vítr může člověku i přírodě škodit, ale jeho energii je možné i využít k různým mechanickým činnostem, pohonu nebo k výrobě energie.


Co je to Vítr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vítr. Co znamená pojem Vítr z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Vítr) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vítr patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: slovo, co je to Vítr?, přesný výraz, terminus technicus, popis, termín, Příroda, co to je, definice pojmu, Vítr, formulace, wiki, heslo, názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, význam slova, přesný význam


Pojem Vítr je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vítr? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vítr je vektor popisující pohyb zvolené částice vzduchu v určitém místě atmosféry v daném časovém okamžiku. Nejčastěji se jím rozumí horizontální složka proudění vzduchu v atmosféře. Je vyvolaný rozdíly v tlaku vzduchu a rotací Země, dále se uplatňuje i síla tření. Při jeho popisu nás zajímá jeho směr, rychlost a ochlazovací účinek. Rychlost a směr větru se měří pomocí anemometru či profileru.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Vítr ve Wikislovníku

Vyhledat termín Vítr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Vítr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Vítr na Google.cz

Hledat videa s názvem Vítr na Youtube

Vyhledat výraz Vítr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vítr například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Vítr? resp. jaká je definice termínu Vítr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vítr, odpověď na dotaz co je to Vítr?. Víte např. kdo to je Felčar? Znáte a víte kdo je Artemis? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Příroda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.