Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vítr. Co znamená pojem Vítr z kategorie Příroda?

Co je to Vítr? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Vítr?

Vítr je název pro vodorovnou část vzduchu proudícího atmosférou. Tento jev je vyvolán rozdílem mezi tlakem vzduchu a otáčením planety. Svou roli zde hraje i síla tření. Měří se především rychlost a směr větru, přístroj k tomuto určený se jmenuje anemometr.
Směr větru se určuje pomocí azimutu nebo světových stran, rychlost větru buď v hodnotách určených rychlosti, nebo ve stupních. Vítr může člověku i přírodě škodit, ale jeho energii je možné i využít k různým mechanickým činnostem, pohonu nebo k výrobě energie.


Co je to Vítr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vítr. Co znamená pojem Vítr z kategorie Příroda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Vítr? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vítr je v sekci Příroda

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, heslo, co znamená, Příroda, odborný výraz, definice pojmu, pojem, přesný význam, formulace, definice, popis, význam slova, terminus technicus, vysvětlení, přesný výraz, slovník, informace


Pojem Vítr je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vítr? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vítr je vektor popisující pohyb zvolené částice vzduchu v určitém místě atmosféry v daném časovém okamžiku. Nejčastěji se jím rozumí horizontální složka proudění vzduchu v atmosféře. Je vyvolaný rozdíly v tlaku vzduchu a rotací Země, dále se uplatňuje i síla tření. Při jeho popisu nás zajímá jeho směr, rychlost a ochlazovací účinek. Rychlost a směr větru se měří pomocí anemometru či profileru.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Vítr na Youtube

Najít pojem Vítr na Google.cz

Zkusit najít heslo Vítr ve Wikizdrojích

Najít výraz Vítr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Vítr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vítr ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vítr například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Vítr? resp. co znamená výraz Vítr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vítr, odpověď na dotaz co je to Vítr?. Víte např. kdo to je Mezzosopranistka? Znáte a víte kdo je Broker? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.