Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vítr. Co znamená pojem Vítr z kategorie Příroda?

Co je Vítr? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Vítr?

Vítr je název pro vodorovnou část vzduchu proudícího atmosférou. Tento jev je vyvolán rozdílem mezi tlakem vzduchu a otáčením planety. Svou roli zde hraje i síla tření. Měří se především rychlost a směr větru, přístroj k tomuto určený se jmenuje anemometr.
Směr větru se určuje pomocí azimutu nebo světových stran, rychlost větru buď v hodnotách určených rychlosti, nebo ve stupních. Vítr může člověku i přírodě škodit, ale jeho energii je možné i využít k různým mechanickým činnostem, pohonu nebo k výrobě energie.


Co je to Vítr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vítr. Co znamená pojem Vítr z kategorie Příroda?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vítr s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Vítr se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: příroda, slovo, co to je, příroda, význam pojmu, informace, přesný výraz, synonymum, vysvětlení, lexikon, odborné názvosloví, wiki, definice, co znamená, formulace, pojem, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Vítr je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Vítr dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vítr je vektor popisující pohyb zvolené částice vzduchu v určitém místě atmosféry v daném časovém okamžiku. Nejčastěji se jím rozumí horizontální složka proudění vzduchu v atmosféře. Je vyvolaný rozdíly v tlaku vzduchu a rotací Země, dále se uplatňuje i síla tření. Při jeho popisu nás zajímá jeho směr, rychlost a ochlazovací účinek. Rychlost a směr větru se měří pomocí anemometru či profileru.

Jiné informační zdroje o pojmu Vítr

Zkusit najít Vítr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Vítr ve Wikizdrojích

Najít slovo Vítr ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vítr ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Vítr na Google.cz

Najít výraz Vítr ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vítr například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Vítr? resp. jaký je význam pojmu Vítr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vítr, odpověď na dotaz co je to Vítr?. Víte např. kdo to je Hypoteční poradce? Znáte a víte kdo je Tadej Pogačar? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než příroda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.