Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vítr. Co znamená pojem Vítr z kategorie Příroda?

Co je to Vítr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vítr?

Vítr je název pro vodorovnou část vzduchu proudícího atmosférou. Tento jev je vyvolán rozdílem mezi tlakem vzduchu a otáčením planety. Svou roli zde hraje i síla tření. Měří se především rychlost a směr větru, přístroj k tomuto určený se jmenuje anemometr.
Směr větru se určuje pomocí azimutu nebo světových stran, rychlost větru buď v hodnotách určených rychlosti, nebo ve stupních. Vítr může člověku i přírodě škodit, ale jeho energii je možné i využít k různým mechanickým činnostem, pohonu nebo k výrobě energie.


Co je to Vítr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vítr. Co znamená pojem Vítr z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Vítr? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vítr patří do sekce Příroda

Klíčová slova: Příroda, definice, slovník, odborné názvosloví, lexikon, terminologie, terminus technicus, vysvětlení, popis, význam slova, informace, heslo, pojem, co to je, přesný výraz, definice pojmu, termín, význam


Pojem Vítr je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vítr? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Vítr je vektor popisující pohyb zvolené částice vzduchu v určitém místě atmosféry v daném časovém okamžiku. Nejčastěji se jím rozumí horizontální složka proudění vzduchu v atmosféře. Je vyvolaný rozdíly v tlaku vzduchu a rotací Země, dále se uplatňuje i síla tření. Při jeho popisu nás zajímá jeho směr, rychlost a ochlazovací účinek. Rychlost a směr větru se měří pomocí anemometru či profileru.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Vítr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vítr na Youtube

Hledat pojem Vítr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Vítr na Google.cz

Zkusit najít pojem Vítr ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Vítr ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vítr například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Vítr? resp. co znamená Vítr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vítr, odpověď na dotaz co je to Vítr?. Víte např. kdo to je Milla Jovovich? Znáte a víte kdo je Příživník? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.