Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vítr. Co znamená pojem Vítr z kategorie Příroda?

Co je to Vítr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Vítr?

Vítr je název pro vodorovnou část vzduchu proudícího atmosférou. Tento jev je vyvolán rozdílem mezi tlakem vzduchu a otáčením planety. Svou roli zde hraje i síla tření. Měří se především rychlost a směr větru, přístroj k tomuto určený se jmenuje anemometr.
Směr větru se určuje pomocí azimutu nebo světových stran, rychlost větru buď v hodnotách určených rychlosti, nebo ve stupních. Vítr může člověku i přírodě škodit, ale jeho energii je možné i využít k různým mechanickým činnostem, pohonu nebo k výrobě energie.


Co je to Vítr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vítr. Co znamená pojem Vítr z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vítr se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, terminus technicus, informace, význam slova, co je to Vítr?, přesný význam, slovo, význam, synonymum, terminologie, termín, Vítr, odborný výraz, lexikon, význam pojmu, názvosloví, slovník


Pojem Vítr je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vítr? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vítr je vektor popisující pohyb zvolené částice vzduchu v určitém místě atmosféry v daném časovém okamžiku. Nejčastěji se jím rozumí horizontální složka proudění vzduchu v atmosféře. Je vyvolaný rozdíly v tlaku vzduchu a rotací Země, dále se uplatňuje i síla tření. Při jeho popisu nás zajímá jeho směr, rychlost a ochlazovací účinek. Rychlost a směr větru se měří pomocí anemometru či profileru.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vítr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Vítr ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Vítr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Vítr ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vítr ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Vítr ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vítr například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Vítr? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vítr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vítr, odpověď na dotaz co je to Vítr?. Víte např. kdo to je Fénix? Znáte a víte kdo je Příživník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vítr v jiné sekci než Příroda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.