Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vítr. Co znamená pojem Vítr z kategorie Příroda?

Co to je Vítr? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vítr?

Vítr je název pro vodorovnou část vzduchu proudícího atmosférou. Tento jev je vyvolán rozdílem mezi tlakem vzduchu a otáčením planety. Svou roli zde hraje i síla tření. Měří se především rychlost a směr větru, přístroj k tomuto určený se jmenuje anemometr.
Směr větru se určuje pomocí azimutu nebo světových stran, rychlost větru buď v hodnotách určených rychlosti, nebo ve stupních. Vítr může člověku i přírodě škodit, ale jeho energii je možné i využít k různým mechanickým činnostem, pohonu nebo k výrobě energie.


Co je to Vítr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Vítr. Co znamená pojem Vítr z kategorie Příroda?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Vítr s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Vítr patří do kategorie příroda

Klíčová slova: příroda, Vítr, slovník, co to je, formulace, definice, terminus technicus, pojem, odborný výraz, co znamená, termín, informace, synonymum, popis, heslo, odborné názvosloví, názvosloví, vysvětlení


Pojem Vítr je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Vítr?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Vítr je vektor popisující pohyb zvolené částice vzduchu v určitém místě atmosféry v daném časovém okamžiku. Nejčastěji se jím rozumí horizontální složka proudění vzduchu v atmosféře. Je vyvolaný rozdíly v tlaku vzduchu a rotací Země, dále se uplatňuje i síla tření. Při jeho popisu nás zajímá jeho směr, rychlost a ochlazovací účinek. Rychlost a směr větru se měří pomocí anemometru či profileru.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Vítr ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Vítr na Google.cz

Hledat pojem Vítr ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Vítr ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Vítr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Vítr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Vítr například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Vítr? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vítr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vítr, odpověď na dotaz co je to Vítr?. Víte např. kdo to je Kazi? Znáte a víte kdo je Eric Clapton? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Vítr i v jiných kategoriích (než příroda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.