Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dedukce. Co znamená pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Co je Dedukce?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dedukce

Dedukce je určitý způsob při vyvozování závěrů. To se koná na základě více obecných a známých skutečností, předpokladů či tvrzení. Dedukce patří k myšlenkovým pochodům a dochází při ní k vyvození nových zákonitostí nebo vztahů.
Je využívána v mnoha vědních disciplínách, kdy se testují nové domněnky a zkoumají zákonitosti, například v logice, matematice a dalších oborech. Většinou se kombinuje s dalšími možnostmi odvozování a různými typy myšlení.


Co je to Dedukce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dedukce. Co znamená pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Dedukce se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: wiki, co je to Dedukce?, význam slova, filozofie, slovo, co znamená, definice, odborný výraz, pojem, názvosloví, co to je, filozofie, termín, popis, přesný význam, slovník, terminologie, význam


Pojem Dedukce je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Dedukce?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dedukce (lat. deductio – odvození) je proces usuzování, ve kterém se od předpokladů (premis) dochází k závěru z těchto předpokladů vyplývajícího, přičemž odvozování je jisté, nikoliv jen pravděpodobné. Jde tedy o základní postup při dokazování.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Dedukce ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Dedukce na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Dedukce na Youtube

Hledat výraz Dedukce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Dedukce ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Dedukce ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dedukce například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teďka již bezesporu víte co to je Dedukce? resp. jaký je význam pojmu Dedukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dedukce, odpověď na dotaz co je to Dedukce?. Víte např. kdo to je Tom Waits? Znáte a víte kdo je Eva Urbanová? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než filozofie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofka, dedukce, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.