Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dedukce. Co znamená odborný pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Co je to Dedukce? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dedukce?

Dedukce je určitý způsob při vyvozování závěrů. To se koná na základě více obecných a známých skutečností, předpokladů či tvrzení. Dedukce patří k myšlenkovým pochodům a dochází při ní k vyvození nových zákonitostí nebo vztahů.
Je využívána v mnoha vědních disciplínách, kdy se testují nové domněnky a zkoumají zákonitosti, například v logice, matematice a dalších oborech. Většinou se kombinuje s dalšími možnostmi odvozování a různými typy myšlení.


Co je to Dedukce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dedukce. Co znamená odborný pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Dedukce) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Dedukce patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: terminologie, definice, přesný význam, lexikon, terminus technicus, vysvětlení, informace, formulace, filozofie, význam slova, heslo, pojem, wiki, názvosloví, co to je, slovo, termín, popis


Pojem Dedukce je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dedukce? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dedukce (lat. deductio – odvození) je proces usuzování, ve kterém se od předpokladů (premis) dochází k závěru z těchto předpokladů vyplývajícího, přičemž odvozování je jisté, nikoliv jen pravděpodobné. Jde tedy o základní postup při dokazování.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Dedukce ve vyhledávači Qwant

Najít termín Dedukce ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Dedukce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Dedukce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Dedukce na Google.cz

Vyhledat slovo Dedukce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dedukce například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Dedukce? resp. co znamená slovo Dedukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dedukce, odpověď na dotaz co je to Dedukce?. Víte např. kdo to je Pierre Richard? Znáte a víte kdo je Carl Linné? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dedukce v jiné sekci než filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.