Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dedukce. Co znamená pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Co je to Dedukce? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dedukce

Dedukce je určitý způsob při vyvozování závěrů. To se koná na základě více obecných a známých skutečností, předpokladů či tvrzení. Dedukce patří k myšlenkovým pochodům a dochází při ní k vyvození nových zákonitostí nebo vztahů.
Je využívána v mnoha vědních disciplínách, kdy se testují nové domněnky a zkoumají zákonitosti, například v logice, matematice a dalších oborech. Většinou se kombinuje s dalšími možnostmi odvozování a různými typy myšlení.


Co je to Dedukce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dedukce. Co znamená pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dedukce? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dedukce patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, termín, co je to Dedukce?, odborný výraz, význam pojmu, wiki, význam slova, co znamená, pojem, lexikon, názvosloví, co to je, význam, synonymum, Dedukce, informace, definice pojmu, slovník


Pojem Dedukce je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dedukce? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dedukce (lat. deductio – odvození) je proces usuzování, ve kterém se od předpokladů (premis) dochází k závěru z těchto předpokladů vyplývajícího, přičemž odvozování je jisté, nikoliv jen pravděpodobné. Jde tedy o základní postup při dokazování.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Dedukce ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Dedukce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dedukce na Youtube

Najít slovo Dedukce ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dedukce ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Dedukce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dedukce například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Dedukce? resp. co vlastně znamená slovo Dedukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dedukce, odpověď na dotaz co je to Dedukce?. Víte např. kdo to je Hana Holišová? Znáte a víte kdo je Etnograf? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.