Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dedukce. Co znamená pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Co je to Dedukce? Význam slova

Co znamená termín Dedukce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dedukce je určitý způsob při vyvozování závěrů. To se koná na základě více obecných a známých skutečností, předpokladů či tvrzení. Dedukce patří k myšlenkovým pochodům a dochází při ní k vyvození nových zákonitostí nebo vztahů.
Je využívána v mnoha vědních disciplínách, kdy se testují nové domněnky a zkoumají zákonitosti, například v logice, matematice a dalších oborech. Většinou se kombinuje s dalšími možnostmi odvozování a různými typy myšlení.


Co je to Dedukce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dedukce. Co znamená pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dedukce se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: co to je, definice, vysvětlení, Filozofie, význam slova, co je to Dedukce?, slovník, wiki, odborný výraz, formulace, popis, terminologie, lexikon, odborné názvosloví, slovo, co znamená, Filozofie, přesný význam


Pojem Dedukce je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dedukce? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dedukce (lat. deductio – odvození) je proces usuzování, ve kterém se od předpokladů (premis) dochází k závěru z těchto předpokladů vyplývajícího, přičemž odvozování je jisté, nikoliv jen pravděpodobné. Jde tedy o základní postup při dokazování.

Další informační zdroje o slovu Dedukce

Zkusit najít pojem Dedukce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Dedukce ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Dedukce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Dedukce ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Dedukce na Youtube

Vyhledat termín Dedukce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dedukce například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Dedukce? resp. jaký je význam pojmu Dedukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dedukce, odpověď na dotaz co je to Dedukce?. Víte např. kdo to je Markéta Irglová? Znáte a víte kdo je Ženista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Dedukce hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.