Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dedukce. Co znamená odborný pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Co je to Dedukce? Význam slova

Co znamená termín Dedukce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dedukce je určitý způsob při vyvozování závěrů. To se koná na základě více obecných a známých skutečností, předpokladů či tvrzení. Dedukce patří k myšlenkovým pochodům a dochází při ní k vyvození nových zákonitostí nebo vztahů.
Je využívána v mnoha vědních disciplínách, kdy se testují nové domněnky a zkoumají zákonitosti, například v logice, matematice a dalších oborech. Většinou se kombinuje s dalšími možnostmi odvozování a různými typy myšlení.


Co je to Dedukce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dedukce. Co znamená odborný pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dedukce? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Dedukce je v kategorii filozofie

Klíčová slova: synonymum, definice, formulace, lexikon, přesný výraz, informace, odborný výraz, význam, slovník, význam pojmu, filozofie, co to je, wiki, odborné názvosloví, co znamená, slovo, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Dedukce je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Dedukce?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dedukce (lat. deductio – odvození) je proces usuzování, ve kterém se od předpokladů (premis) dochází k závěru z těchto předpokladů vyplývajícího, přičemž odvozování je jisté, nikoliv jen pravděpodobné. Jde tedy o základní postup při dokazování.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Dedukce ve Wikizdrojích

Hledat heslo Dedukce ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Dedukce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Dedukce na Youtube

Hledat slovo Dedukce ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Dedukce ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dedukce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte jaká je definice termínu Dedukce? resp. jaký je přesný význam slova Dedukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dedukce, odpověď na dotaz co je to Dedukce?. Víte např. kdo to je Miroslav Kalousek? Znáte a víte kdo je Bohumil Kučera? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Dedukce i v jiných kategoriích (než filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.