Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dedukce. Co znamená pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Co je Dedukce? Význam slova

Co znamená termín Dedukce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dedukce je určitý způsob při vyvozování závěrů. To se koná na základě více obecných a známých skutečností, předpokladů či tvrzení. Dedukce patří k myšlenkovým pochodům a dochází při ní k vyvození nových zákonitostí nebo vztahů.
Je využívána v mnoha vědních disciplínách, kdy se testují nové domněnky a zkoumají zákonitosti, například v logice, matematice a dalších oborech. Většinou se kombinuje s dalšími možnostmi odvozování a různými typy myšlení.


Co je to Dedukce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dedukce. Co znamená pojem Dedukce z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Dedukce doporučujeme sdílet s ostatními na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Dedukce se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: termín, význam, definice pojmu, vysvětlení, informace, filozofie, odborný výraz, slovník, odborné názvosloví, synonymum, wiki, popis, co to je, lexikon, význam pojmu, přesný význam, filozofie, formulace


Pojem Dedukce je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dedukce můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dedukce (lat. deductio – odvození) je proces usuzování, ve kterém se od předpokladů (premis) dochází k závěru z těchto předpokladů vyplývajícího, přičemž odvozování je jisté, nikoliv jen pravděpodobné. Jde tedy o základní postup při dokazování.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Dedukce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dedukce ve Wikimedia Commons

Najít pojem Dedukce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Dedukce ve Wikislovníku

Najít termín Dedukce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Dedukce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dedukce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Dedukce? resp. co přesně znamená slovo Dedukce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dedukce, odpověď na dotaz co je to Dedukce?. Víte např. kdo to je Matěj Vydra? Znáte a víte kdo je Soňa Červená? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.