Co je to?
Definice odborného termínu, slova Melasa. Co znamená pojem Melasa z kategorie Jídlo?

Co je to Melasa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Melasa

Melasa je vedlejším produktem při výrobě cukru z cukrové řepy. Jedná se o tmavou lepkavou tekutinu, která obsahuje asi padesát procent cukru, který již nemůže vykrystalizovat. Melasa se používá jako krmivo, při výrobě likérů a jiných potravinářských produktů (kyselina citronová, droždí).


Co je to Melasa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Melasa. Co znamená pojem Melasa z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Melasa můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Melasa je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, heslo, definice pojmu, terminologie, názvosloví, vysvětlení, Jídlo, význam slova, slovo, co to je, lexikon, co je to Melasa?, význam, popis, Melasa, termín, informace, Jídlo


Pojem Melasa je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Melasa? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Melasa je zbytek po vycukernění cukrové řepy či cukrové třtiny; užívá se v likérnictví, na výrobu lihu, kyseliny citrónové, droždí, k dalšímu vycukernění nebo na zkrmení, ale také jako zdroj uhlíku v pěstebných prostředích. Obsahuje asi 50 % cukru, který však již není schopen pro velký obsah příměsí vykrystalizovat. Je velmi mazlavá a lepkavá. Melasa zlepšuje trávení, čistí tělo, hlavně játra.

Další zdroje informací

Hledat termín Melasa na Google.cz

Vyhledat výraz Melasa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melasa ve Wikimedia Commons

Najít termín Melasa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Melasa ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Melasa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Melasa například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Melasa? resp. co je to Melasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melasa, odpověď na dotaz co je to Melasa?. Víte např. kdo to je Křemílek? Znáte a víte kdo je Pitomec? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.