Co je to?
Odborný výraz, definice slova Melasa. Co znamená pojem Melasa z kategorie Jídlo?

Co je Melasa?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Melasa

Melasa je vedlejším produktem při výrobě cukru z cukrové řepy. Jedná se o tmavou lepkavou tekutinu, která obsahuje asi padesát procent cukru, který již nemůže vykrystalizovat. Melasa se používá jako krmivo, při výrobě likérů a jiných potravinářských produktů (kyselina citronová, droždí).


Co je to Melasa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Melasa. Co znamená pojem Melasa z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Melasa se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: informace, Melasa, lexikon, termín, terminologie, wiki, pojem, odborné názvosloví, formulace, heslo, jídlo, vysvětlení, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, význam, co je to Melasa?, co to je


Pojem Melasa je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Melasa? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Melasa je zbytek po vycukernění cukrové řepy či cukrové třtiny; užívá se v likérnictví, na výrobu lihu, kyseliny citrónové, droždí, k dalšímu vycukernění nebo na zkrmení, ale také jako zdroj uhlíku v pěstebných prostředích. Obsahuje asi 50 % cukru, který však již není schopen pro velký obsah příměsí vykrystalizovat. Je velmi mazlavá a lepkavá. Melasa zlepšuje trávení, čistí tělo, hlavně játra.

Další informace o pojmu Melasa hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Melasa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Melasa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Melasa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Melasa ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Melasa na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melasa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Melasa například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice termínu Melasa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Melasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melasa, odpověď na dotaz co je to Melasa?. Víte např. kdo to je Radko Gudas? Znáte a víte kdo je Diktátor? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Melasa hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, hroznové vino, melasa, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.