Co je to?
Definice odborného termínu, slova Melasa. Co znamená pojem Melasa z kategorie Jídlo?

Co je to Melasa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Melasa

Melasa je vedlejším produktem při výrobě cukru z cukrové řepy. Jedná se o tmavou lepkavou tekutinu, která obsahuje asi padesát procent cukru, který již nemůže vykrystalizovat. Melasa se používá jako krmivo, při výrobě likérů a jiných potravinářských produktů (kyselina citronová, droždí).


Co je to Melasa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Melasa. Co znamená pojem Melasa z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Melasa s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Melasa je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, termín, heslo, definice, popis, význam slova, odborný výraz, definice pojmu, Jídlo, slovník, vysvětlení, Melasa, co je to Melasa?, co to je, informace, co znamená, synonymum


Pojem Melasa je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Melasa?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Melasa je zbytek po vycukernění cukrové řepy či cukrové třtiny; užívá se v likérnictví, na výrobu lihu, kyseliny citrónové, droždí, k dalšímu vycukernění nebo na zkrmení, ale také jako zdroj uhlíku v pěstebných prostředích. Obsahuje asi 50 % cukru, který však již není schopen pro velký obsah příměsí vykrystalizovat. Je velmi mazlavá a lepkavá. Melasa zlepšuje trávení, čistí tělo, hlavně játra.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Melasa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Melasa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Melasa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Melasa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Melasa na Google.cz

Najít výraz Melasa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Melasa například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Melasa? resp. jaká je definice termínu Melasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melasa, odpověď na dotaz co je to Melasa?. Víte např. kdo to je Tlustoprd? Znáte a víte kdo je Pitomec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.