Co je to?
Definice výrazu, termínu PDF. Co znamená odborný pojem PDF z kategorie Software?

Co je to PDF? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu PDF

PDF je zkratka z anglického Portable Document Format. Je to formát pro ukládání souborů vytvořený společností Adobe. V souboru typu PDF mohou být obrázky i text. Tento formát zajišťuje, že se dokument ve všech zařízeních, která ho podporují, zobrazí stejně.


Co je to PDF? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu PDF. Co znamená odborný pojem PDF z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu PDF sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo PDF je v kategorii Software

Klíčová slova: termín, PDF, Software, význam slova, co znamená, synonymum, přesný výraz, definice pojmu, odborný výraz, pojem, definice, názvosloví, co to je, wiki, slovo, terminus technicus, vysvětlení, lexikon


Pojem PDF je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu PDF?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

PDF (zkratka anglického názvu Portable Document Format – Přenosný formát dokumentů) je souborový formát vyvinutý firmou Adobe pro ukládání dokumentů nezávisle na softwaru i hardwaru, na kterém byly pořízeny. Soubor typu PDF může obsahovat text i obrázky, přičemž tento formát zajišťuje, že se libovolný dokument na všech zařízeních zobrazí stejně. Vytvářet PDF dokumenty lze jak v komerčním softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech (často však pouze jako export do PDF). Prohlížení je snazší, existují volně dostupné prohlížeče pro mnoho platforem, nejznámějším je oficiální prohlížeč mateřské firmy Adobe Reader. Některé aktivní typy obsahu (jako například interaktivní formuláře, 3D grafika, videa, zvuk) nejsou v mnohých PDF prohlížečích podporované. PDF soubory mají příponu .pdf popřípadě .PDF. PDF je otevřeným standardem a je snadno přenositelný (jeho reprodukce je nezávislá na použitém softwaru i hardwaru), i proto je velice rozšířený a hojně využívaný. 1. července 2008 byl tento formát publikován jako standard ISO 32000-1:2008 (vycházející z PDF 1.7). PDF soubory vytvořené podle ISO normy nadále umožňují použití proprietárních technologií definovaných jen firmou Adobe (např. Adobe XML Forms Architecture, Adobe JavaScript), přičemž v rámci ISO probíhá snaha o jejich standardizaci.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz PDF ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PDF ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem PDF na Youtube

Najít heslo PDF ve Wikizdrojích

Vyhledat termín PDF ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem PDF ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo PDF například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je PDF? resp. jaký je přesný význam slova PDF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PDF, odpověď na dotaz co je to PDF?. Víte např. kdo to je Mojžíš? Znáte a víte kdo je Karel Havlíček Borovský? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Software. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.