Co je to?
Definice výrazu PDF. Co znamená odborný pojem PDF z kategorie Software?

Co je PDF?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu PDF?

PDF je zkratka z anglického Portable Document Format. Je to formát pro ukládání souborů vytvořený společností Adobe. V souboru typu PDF mohou být obrázky i text. Tento formát zajišťuje, že se dokument ve všech zařízeních, která ho podporují, zobrazí stejně.


Co je to PDF? Význam slova, termín, Definice výrazu PDF. Co znamená odborný pojem PDF z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Zde Uvedený text byl zhotoven redaktory pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to PDF? s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo PDF je v sekci software

Klíčová slova: popis, synonymum, přesný výraz, slovo, odborný výraz, co to je, význam, význam slova, význam pojmu, co znamená, software, termín, co je to PDF?, názvosloví, wiki, formulace, terminus technicus, pojem


Pojem PDF je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu PDF?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

PDF (zkratka anglického názvu Portable Document Format – Přenosný formát dokumentů) je souborový formát vyvinutý firmou Adobe pro ukládání dokumentů nezávisle na softwaru i hardwaru, na kterém byly pořízeny. Soubor typu PDF může obsahovat text i obrázky, přičemž tento formát zajišťuje, že se libovolný dokument na všech zařízeních zobrazí stejně. Vytvářet PDF dokumenty lze jak v komerčním softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech (často však pouze jako export do PDF). Prohlížení je snazší, existují volně dostupné prohlížeče pro mnoho platforem, nejznámějším je oficiální prohlížeč mateřské firmy Adobe Reader. Některé aktivní typy obsahu (jako například interaktivní formuláře, 3D grafika, videa, zvuk) nejsou v mnohých PDF prohlížečích podporované. PDF soubory mají příponu .pdf popřípadě .PDF. PDF je otevřeným standardem a je snadno přenositelný (jeho reprodukce je nezávislá na použitém softwaru i hardwaru), i proto je velice rozšířený a hojně využívaný. 1. července 2008 byl tento formát publikován jako standard ISO 32000-1:2008 (vycházející z PDF 1.7). PDF soubory vytvořené podle ISO normy nadále umožňují použití proprietárních technologií definovaných jen firmou Adobe (např. Adobe XML Forms Architecture, Adobe JavaScript), přičemž v rámci ISO probíhá snaha o jejich standardizaci.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PDF ve Wikimedia Commons

Hledat frázi PDF ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz PDF ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo PDF ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi PDF ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem PDF ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo PDF například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je přesný význam slova PDF? resp. co se přesně ukrývá za slovem PDF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PDF, odpověď na dotaz co je to PDF?. Víte např. kdo to je Galejník? Znáte a víte kdo je Přemysl Otakar II? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci software. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, mobilní a PC aplikace, pDF, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.