Co je to?
Výraz, termín, definice slova PDF. Co znamená odborný pojem PDF z kategorie Software?

Co je to PDF? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu PDF

PDF je zkratka z anglického Portable Document Format. Je to formát pro ukládání souborů vytvořený společností Adobe. V souboru typu PDF mohou být obrázky i text. Tento formát zajišťuje, že se dokument ve všech zařízeních, která ho podporují, zobrazí stejně.


Co je to PDF? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova PDF. Co znamená odborný pojem PDF z kategorie Software?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova PDF sdílet s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz PDF patří do sekce software

Klíčová slova: terminologie, wiki, přesný výraz, software, slovo, heslo, definice pojmu, informace, co je to PDF?, odborné názvosloví, co znamená, PDF, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, definice, co to je, lexikon


Pojem PDF je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem PDF? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

PDF (zkratka anglického názvu Portable Document Format – Přenosný formát dokumentů) je souborový formát vyvinutý firmou Adobe pro ukládání dokumentů nezávisle na softwaru i hardwaru, na kterém byly pořízeny. Soubor typu PDF může obsahovat text i obrázky, přičemž tento formát zajišťuje, že se libovolný dokument na všech zařízeních zobrazí stejně. Vytvářet PDF dokumenty lze jak v komerčním softwaru Acrobat od Adobe, tak v dalších programech (často však pouze jako export do PDF). Prohlížení je snazší, existují volně dostupné prohlížeče pro mnoho platforem, nejznámějším je oficiální prohlížeč mateřské firmy Adobe Reader. Některé aktivní typy obsahu (jako například interaktivní formuláře, 3D grafika, videa, zvuk) nejsou v mnohých PDF prohlížečích podporované. PDF soubory mají příponu .pdf popřípadě .PDF. PDF je otevřeným standardem a je snadno přenositelný (jeho reprodukce je nezávislá na použitém softwaru i hardwaru), i proto je velice rozšířený a hojně využívaný. 1. července 2008 byl tento formát publikován jako standard ISO 32000-1:2008 (vycházející z PDF 1.7). PDF soubory vytvořené podle ISO normy nadále umožňují použití proprietárních technologií definovaných jen firmou Adobe (např. Adobe XML Forms Architecture, Adobe JavaScript), přičemž v rámci ISO probíhá snaha o jejich standardizaci.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo PDF na Google.cz

Hledat heslo PDF ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín PDF ve Wikizdrojích

Vyhledat termín PDF ve Wikislovníku

Vyhledat výraz PDF ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem PDF ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo PDF například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu PDF? resp. jaký je přesný význam slova PDF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PDF, odpověď na dotaz co je to PDF?. Víte např. kdo to je Lucie Benešová? Znáte a víte kdo je Přemysl Otakar II? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je software. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.