Co je to?
Definice výrazu, termínu Angína. Co znamená odborný pojem Angína z kategorie Nemoce?

Co je to Angína? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Angína

Angína je nemoc různého původu – může být bakteriální nebo virová, někdy také mykotická. Podle původce se postupuje i při léčení. Nemoc se přenáší většinou kapénkovou nákazou, je tedy infekční. Průběh angíny se může zkomplikovat a dojít ke hnisavé angíně, spálové angíně, oslabení kloubů nebo srdce, revmatické horečce a podobně.
Samotná angína neboli tonzilitida je zánět části hltanu nebo krčních mandlí a trpí jí jak děti, tak dospělí. Projevuje se bolestí v krku, rýmou, kašlem, horečkou, zimnicí, čepy a zarudnutím či otoky na mandlích, zvětšením místních uzlin, chrapotem, bolestmi hlavy i uší, únavou a slabostí, mohou se objevit vyrážky. Angínu je nutno léčit, jinak mohou nastat velmi nepříjemné komplikace. Léčí se antibiotiky, doba léčení je většinou 10 – 14 dní.


Co je to Angína? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Angína. Co znamená odborný pojem Angína z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Angína se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: slovník, význam, Nemoce, názvosloví, wiki, definice pojmu, co je to Angína?, odborné názvosloví, význam slova, význam pojmu, co znamená, přesný význam, formulace, informace, terminus technicus, termín, přesný výraz, synonymum


Pojem Angína je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Angína dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Angína čili tonzilitida je zánět krčních mandlí. Jedná se o onemocnění bakteriálního, virového, nebo výjimečně mykotického původu. Šíří se formou kapénkové infekce. Angína je běžné onemocnění a v případě bakteriálního původu je dobře léčitelná antibiotiky. Její inkubační doba je 1–3 dny.
Angína znamená v překladu svíravá bolest (z latinského slova angere = svírat).

Další informační zdroje

Najít termín Angína ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Angína ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Angína ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Angína ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Angína na Youtube

Vyhledat výraz Angína ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Angína například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Angína? resp. co je to Angína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Angína, odpověď na dotaz co je to Angína?. Víte např. kdo to je Romantik? Znáte a víte kdo je Technický ředitel? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.