Co je to?
Definice výrazu, termínu Angína. Co znamená odborný pojem Angína z kategorie Nemoce?

Co je to Angína? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Angína

Angína je nemoc různého původu – může být bakteriální nebo virová, někdy také mykotická. Podle původce se postupuje i při léčení. Nemoc se přenáší většinou kapénkovou nákazou, je tedy infekční. Průběh angíny se může zkomplikovat a dojít ke hnisavé angíně, spálové angíně, oslabení kloubů nebo srdce, revmatické horečce a podobně.
Samotná angína neboli tonzilitida je zánět části hltanu nebo krčních mandlí a trpí jí jak děti, tak dospělí. Projevuje se bolestí v krku, rýmou, kašlem, horečkou, zimnicí, čepy a zarudnutím či otoky na mandlích, zvětšením místních uzlin, chrapotem, bolestmi hlavy i uší, únavou a slabostí, mohou se objevit vyrážky. Angínu je nutno léčit, jinak mohou nastat velmi nepříjemné komplikace. Léčí se antibiotiky, doba léčení je většinou 10 – 14 dní.


Co je to Angína? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Angína. Co znamená odborný pojem Angína z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Angína? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Angína je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: informace, co to je, pojem, formulace, terminus technicus, význam slova, názvosloví, Nemoce, slovník, termín, co znamená, popis, slovo, terminologie, význam, Nemoce, wiki, definice


Pojem Angína je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Angína?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Angína čili tonzilitida je zánět krčních mandlí. Jedná se o onemocnění bakteriálního, virového, nebo výjimečně mykotického původu. Šíří se formou kapénkové infekce. Angína je běžné onemocnění a v případě bakteriálního původu je dobře léčitelná antibiotiky. Její inkubační doba je 1–3 dny.
Angína znamená v překladu svíravá bolest (z latinského slova angere = svírat).

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Angína ve Wikizdrojích

Najít termín Angína ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Angína ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Angína ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Angína ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Angína ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Angína například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Angína? resp. co označuje slovo Angína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Angína, odpověď na dotaz co je to Angína?. Víte např. kdo to je Olivia Wilde? Znáte a víte kdo je Specialista HR? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.