Co je to?
Výraz, termín, definice slova Angína. Co znamená odborný pojem Angína z kategorie Nemoce?

Co je to Angína? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Angína

Angína je nemoc různého původu – může být bakteriální nebo virová, někdy také mykotická. Podle původce se postupuje i při léčení. Nemoc se přenáší většinou kapénkovou nákazou, je tedy infekční. Průběh angíny se může zkomplikovat a dojít ke hnisavé angíně, spálové angíně, oslabení kloubů nebo srdce, revmatické horečce a podobně.
Samotná angína neboli tonzilitida je zánět části hltanu nebo krčních mandlí a trpí jí jak děti, tak dospělí. Projevuje se bolestí v krku, rýmou, kašlem, horečkou, zimnicí, čepy a zarudnutím či otoky na mandlích, zvětšením místních uzlin, chrapotem, bolestmi hlavy i uší, únavou a slabostí, mohou se objevit vyrážky. Angínu je nutno léčit, jinak mohou nastat velmi nepříjemné komplikace. Léčí se antibiotiky, doba léčení je většinou 10 – 14 dní.


Co je to Angína? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Angína. Co znamená odborný pojem Angína z kategorie Nemoce?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Angína doporučujeme sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Angína se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: význam, odborné názvosloví, nemoce, synonymum, přesný význam, definice pojmu, Angína, co to je, význam slova, co je to Angína?, názvosloví, pojem, význam pojmu, formulace, popis, informace, wiki, nemoce


Pojem Angína je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Angína?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Angína čili tonzilitida je zánět krčních mandlí. Jedná se o onemocnění bakteriálního, virového, nebo výjimečně mykotického původu. Šíří se formou kapénkové infekce. Angína je běžné onemocnění a v případě bakteriálního původu je dobře léčitelná antibiotiky. Její inkubační doba je 1–3 dny.
Angína znamená v překladu svíravá bolest (z latinského slova angere = svírat).

Více informací o slovu Angína doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Angína ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Angína na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Angína ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Angína ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Angína ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Angína ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Angína například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Angína? resp. jaký je přesný význam slova Angína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Angína, odpověď na dotaz co je to Angína?. Víte např. kdo to je Jiří Šlitr? Znáte a víte kdo je Realitní makléř? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.