Co je to?
Definice výrazu, termínu Angína. Co znamená odborný pojem Angína z kategorie Nemoce?

Co je to Angína? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Angína

Angína je nemoc různého původu – může být bakteriální nebo virová, někdy také mykotická. Podle původce se postupuje i při léčení. Nemoc se přenáší většinou kapénkovou nákazou, je tedy infekční. Průběh angíny se může zkomplikovat a dojít ke hnisavé angíně, spálové angíně, oslabení kloubů nebo srdce, revmatické horečce a podobně.
Samotná angína neboli tonzilitida je zánět části hltanu nebo krčních mandlí a trpí jí jak děti, tak dospělí. Projevuje se bolestí v krku, rýmou, kašlem, horečkou, zimnicí, čepy a zarudnutím či otoky na mandlích, zvětšením místních uzlin, chrapotem, bolestmi hlavy i uší, únavou a slabostí, mohou se objevit vyrážky. Angínu je nutno léčit, jinak mohou nastat velmi nepříjemné komplikace. Léčí se antibiotiky, doba léčení je většinou 10 – 14 dní.


Co je to Angína? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Angína. Co znamená odborný pojem Angína z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Angína sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Angína je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: informace, názvosloví, synonymum, přesný výraz, vysvětlení, Angína, odborný výraz, termín, co je to Angína?, lexikon, pojem, přesný význam, Nemoce, popis, význam pojmu, co znamená, formulace, význam slova


Pojem Angína je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Angína? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Angína čili tonzilitida je zánět krčních mandlí. Jedná se o onemocnění bakteriálního, virového, nebo výjimečně mykotického původu. Šíří se formou kapénkové infekce. Angína je běžné onemocnění a v případě bakteriálního původu je dobře léčitelná antibiotiky. Její inkubační doba je 1–3 dny.
Angína znamená v překladu svíravá bolest (z latinského slova angere = svírat).

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Angína na Youtube

Zkusit najít heslo Angína ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Angína na Google.cz

Najít výraz Angína ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Angína ve Wikislovníku

Hledat slovo Angína ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Angína například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Angína? resp. co vlastně znamená slovo Angína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Angína, odpověď na dotaz co je to Angína?. Víte např. kdo to je Cajzl? Znáte a víte kdo je Kristen Stewart? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.