Co je to?
Odborný výraz, definice slova Angína. Co znamená slovo Angína z kategorie Nemoce?

Co je Angína? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Angína?

Angína je nemoc různého původu – může být bakteriální nebo virová, někdy také mykotická. Podle původce se postupuje i při léčení. Nemoc se přenáší většinou kapénkovou nákazou, je tedy infekční. Průběh angíny se může zkomplikovat a dojít ke hnisavé angíně, spálové angíně, oslabení kloubů nebo srdce, revmatické horečce a podobně.
Samotná angína neboli tonzilitida je zánět části hltanu nebo krčních mandlí a trpí jí jak děti, tak dospělí. Projevuje se bolestí v krku, rýmou, kašlem, horečkou, zimnicí, čepy a zarudnutím či otoky na mandlích, zvětšením místních uzlin, chrapotem, bolestmi hlavy i uší, únavou a slabostí, mohou se objevit vyrážky. Angínu je nutno léčit, jinak mohou nastat velmi nepříjemné komplikace. Léčí se antibiotiky, doba léčení je většinou 10 – 14 dní.


Co je to Angína? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Angína. Co znamená slovo Angína z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Angína s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Angína patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, popis, přesný výraz, heslo, odborný výraz, co je to Angína?, lexikon, vysvětlení, definice, informace, význam, pojem, slovo, význam slova, slovník, termín, co to je


Pojem Angína je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Angína? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Angína čili tonzilitida je zánět krčních mandlí. Jedná se o onemocnění bakteriálního, virového, nebo výjimečně mykotického původu. Šíří se formou kapénkové infekce. Angína je běžné onemocnění a v případě bakteriálního původu je dobře léčitelná antibiotiky. Její inkubační doba je 1–3 dny.
Angína znamená v překladu svíravá bolest (z latinského slova angere = svírat).

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Angína ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Angína ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Angína na Google.cz

Vyhledat pojem Angína ve Wikizdrojích

Hledat frázi Angína ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Angína ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Angína například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Angína? resp. co vlastně znamená slovo Angína? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Angína, odpověď na dotaz co je to Angína?. Víte např. kdo to je Komparzista? Znáte a víte kdo je Průvodce? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.