Co je to?
Definice odborného termínu, slova Čatní. Co znamená pojem Čatní z kategorie Jídlo?

Co je to Čatní? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Čatní?

Čatní je označení dochucovadla z indické kuchyně. Jedná se o tradiční prvek, který doplňuje základní jídlo. Pokrmy zpestřuje čatní nejen chuťově, ale i barevně. Většinou jde o hustou omáčku, která vzniká smícháním různých surovin a přísad. Základem bývá ovoce, zelenina, hořčice, ocet a jiné i méně tradiční prvky.
Čatní doplňuje jak maso, tak vegetariánské pokrmy. Zahrnuje celou paletu chutí. Lze je zakoupit hotové ve skleničkách nebo připravit doma, jeho příprava je však časově náročná.


Co je to Čatní? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Čatní. Co znamená pojem Čatní z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Čatní se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čatní je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, definice, terminus technicus, synonymum, co je to Čatní?, formulace, názvosloví, Jídlo, terminologie, přesný význam, slovník, definice pojmu, heslo, termín, co znamená, význam, přesný výraz, Čatní


Pojem Čatní je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čatní? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čatní, též čatný, (původně hindsky चटनी, anglicky chutney) je tradiční pochutina indické kuchyně, dochucující základní jídlo. Ostré čatní dobře doplňuje fádní pokrm a jasnou barvou zdobí stůl.
Čatní je souhrnný název pro mnoho druhů hustých omáček, připravovaných z rozličných surovin jako ovoce, zelenina, rozinky, česnek, cibule, hořčice, ocet a dalšího množství přísad (včetně mravenců nebo larev). Používá se k dochucení jídel z masa i vegetariánských. Má široké spektrum chutí, od ostré, pikantní po lahodnou, více sladkou. Na Západě je dostupné v hotové formě, prodávané ve skleničkách, v Indii se připravuje většinou čerstvé, často ze sezónních plodin.

Pro více informací o heslu Čatní zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Čatní na Youtube

Zkusit najít pojem Čatní ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Čatní na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čatní ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Čatní ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čatní ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Čatní například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Čatní? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Čatní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čatní, odpověď na dotaz co je to Čatní?. Víte např. kdo to je Britney Spears? Znáte a víte kdo je Fakan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.