Co je to?
Definice výrazu, termínu Čatní. Co znamená odborný pojem Čatní z kategorie Jídlo?

Co je to Čatní? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Čatní

Čatní je označení dochucovadla z indické kuchyně. Jedná se o tradiční prvek, který doplňuje základní jídlo. Pokrmy zpestřuje čatní nejen chuťově, ale i barevně. Většinou jde o hustou omáčku, která vzniká smícháním různých surovin a přísad. Základem bývá ovoce, zelenina, hořčice, ocet a jiné i méně tradiční prvky.
Čatní doplňuje jak maso, tak vegetariánské pokrmy. Zahrnuje celou paletu chutí. Lze je zakoupit hotové ve skleničkách nebo připravit doma, jeho příprava je však časově náročná.


Co je to Čatní? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Čatní. Co znamená odborný pojem Čatní z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Čatní patří do sekce jídlo

Klíčová slova: definice, co je to Čatní?, jídlo, odborný výraz, význam, vysvětlení, formulace, terminus technicus, co znamená, definice pojmu, informace, přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, wiki, Čatní, termín, synonymum


Pojem Čatní je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Čatní?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Čatní, též čatný, (původně hindsky चटनी, anglicky chutney) je tradiční pochutina indické kuchyně, dochucující základní jídlo. Ostré čatní dobře doplňuje fádní pokrm a jasnou barvou zdobí stůl.
Čatní je souhrnný název pro mnoho druhů hustých omáček, připravovaných z rozličných surovin jako ovoce, zelenina, rozinky, česnek, cibule, hořčice, ocet a dalšího množství přísad (včetně mravenců nebo larev). Používá se k dochucení jídel z masa i vegetariánských. Má široké spektrum chutí, od ostré, pikantní po lahodnou, více sladkou. Na Západě je dostupné v hotové formě, prodávané ve skleničkách, v Indii se připravuje většinou čerstvé, často ze sezónních plodin.

Hledejte výraz Čatní v dalších zdrojích

Najít termín Čatní ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Čatní ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čatní ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Čatní na Youtube

Vyhledat pojem Čatní ve Wikizdrojích

Najít heslo Čatní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Čatní například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Čatní? resp. jaká je definice termínu Čatní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čatní, odpověď na dotaz co je to Čatní?. Víte např. kdo to je Linda Vojtová? Znáte a víte kdo je Slibotechna? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.