Co je to?
Definice odborného termínu, slova Čatní. Co znamená pojem Čatní z kategorie Jídlo?

Co je to Čatní? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Čatní

Čatní je označení dochucovadla z indické kuchyně. Jedná se o tradiční prvek, který doplňuje základní jídlo. Pokrmy zpestřuje čatní nejen chuťově, ale i barevně. Většinou jde o hustou omáčku, která vzniká smícháním různých surovin a přísad. Základem bývá ovoce, zelenina, hořčice, ocet a jiné i méně tradiční prvky.
Čatní doplňuje jak maso, tak vegetariánské pokrmy. Zahrnuje celou paletu chutí. Lze je zakoupit hotové ve skleničkách nebo připravit doma, jeho příprava je však časově náročná.


Co je to Čatní? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Čatní. Co znamená pojem Čatní z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Čatní můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Čatní je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, heslo, terminologie, odborný výraz, co to je, definice pojmu, formulace, Jídlo, co je to Čatní?, terminus technicus, wiki, synonymum, význam pojmu, Jídlo, slovník, slovo, pojem, co znamená


Pojem Čatní je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Čatní?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čatní, též čatný, (původně hindsky चटनी, anglicky chutney) je tradiční pochutina indické kuchyně, dochucující základní jídlo. Ostré čatní dobře doplňuje fádní pokrm a jasnou barvou zdobí stůl.
Čatní je souhrnný název pro mnoho druhů hustých omáček, připravovaných z rozličných surovin jako ovoce, zelenina, rozinky, česnek, cibule, hořčice, ocet a dalšího množství přísad (včetně mravenců nebo larev). Používá se k dochucení jídel z masa i vegetariánských. Má široké spektrum chutí, od ostré, pikantní po lahodnou, více sladkou. Na Západě je dostupné v hotové formě, prodávané ve skleničkách, v Indii se připravuje většinou čerstvé, často ze sezónních plodin.

Více informací o pojmu Čatní lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Čatní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čatní ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Čatní ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Čatní ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Čatní ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Čatní ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čatní například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Čatní? resp. co je to Čatní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čatní, odpověď na dotaz co je to Čatní?. Víte např. kdo to je Tomáš Hertl? Znáte a víte kdo je Donchuán? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.