Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čatní. Co znamená odborný pojem Čatní z kategorie Jídlo?

Co je to Čatní? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Čatní

Čatní je označení dochucovadla z indické kuchyně. Jedná se o tradiční prvek, který doplňuje základní jídlo. Pokrmy zpestřuje čatní nejen chuťově, ale i barevně. Většinou jde o hustou omáčku, která vzniká smícháním různých surovin a přísad. Základem bývá ovoce, zelenina, hořčice, ocet a jiné i méně tradiční prvky.
Čatní doplňuje jak maso, tak vegetariánské pokrmy. Zahrnuje celou paletu chutí. Lze je zakoupit hotové ve skleničkách nebo připravit doma, jeho příprava je však časově náročná.


Co je to Čatní? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čatní. Co znamená odborný pojem Čatní z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Čatní s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Čatní se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, názvosloví, definice, terminus technicus, přesný význam, pojem, definice pojmu, terminologie, přesný výraz, formulace, význam, heslo, informace, termín, co to je, lexikon, jídlo


Pojem Čatní je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Čatní?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čatní, též čatný, (původně hindsky चटनी, anglicky chutney) je tradiční pochutina indické kuchyně, dochucující základní jídlo. Ostré čatní dobře doplňuje fádní pokrm a jasnou barvou zdobí stůl.
Čatní je souhrnný název pro mnoho druhů hustých omáček, připravovaných z rozličných surovin jako ovoce, zelenina, rozinky, česnek, cibule, hořčice, ocet a dalšího množství přísad (včetně mravenců nebo larev). Používá se k dochucení jídel z masa i vegetariánských. Má široké spektrum chutí, od ostré, pikantní po lahodnou, více sladkou. Na Západě je dostupné v hotové formě, prodávané ve skleničkách, v Indii se připravuje většinou čerstvé, často ze sezónních plodin.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Čatní ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Čatní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Čatní ve vyhledávači Yandex

Najít termín Čatní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Čatní ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Čatní ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čatní například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Čatní? resp. co označuje slovo Čatní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čatní, odpověď na dotaz co je to Čatní?. Víte např. kdo to je Bohemista? Znáte a víte kdo je Gigant? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Čatní v jiné sekci než jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.