Co je to?
Definice odborného termínu, slova Čatní. Co znamená pojem Čatní z kategorie Jídlo?

Co je to Čatní? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Čatní

Čatní je označení dochucovadla z indické kuchyně. Jedná se o tradiční prvek, který doplňuje základní jídlo. Pokrmy zpestřuje čatní nejen chuťově, ale i barevně. Většinou jde o hustou omáčku, která vzniká smícháním různých surovin a přísad. Základem bývá ovoce, zelenina, hořčice, ocet a jiné i méně tradiční prvky.
Čatní doplňuje jak maso, tak vegetariánské pokrmy. Zahrnuje celou paletu chutí. Lze je zakoupit hotové ve skleničkách nebo připravit doma, jeho příprava je však časově náročná.


Co je to Čatní? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Čatní. Co znamená pojem Čatní z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Čatní) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Čatní patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: co je to Čatní?, význam pojmu, heslo, co znamená, význam slova, význam, lexikon, synonymum, wiki, Jídlo, Jídlo, formulace, definice pojmu, definice, názvosloví, informace, co to je, přesný výraz


Pojem Čatní je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čatní? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Čatní, též čatný, (původně hindsky चटनी, anglicky chutney) je tradiční pochutina indické kuchyně, dochucující základní jídlo. Ostré čatní dobře doplňuje fádní pokrm a jasnou barvou zdobí stůl.
Čatní je souhrnný název pro mnoho druhů hustých omáček, připravovaných z rozličných surovin jako ovoce, zelenina, rozinky, česnek, cibule, hořčice, ocet a dalšího množství přísad (včetně mravenců nebo larev). Používá se k dochucení jídel z masa i vegetariánských. Má široké spektrum chutí, od ostré, pikantní po lahodnou, více sladkou. Na Západě je dostupné v hotové formě, prodávané ve skleničkách, v Indii se připravuje většinou čerstvé, často ze sezónních plodin.

Pro další informace o termínu Čatní zkuste tyto odkazy

Najít pojem Čatní na Google.cz

Hledat výraz Čatní ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Čatní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čatní ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čatní ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Čatní ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Čatní například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Čatní? resp. jaká je definice termínu Čatní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čatní, odpověď na dotaz co je to Čatní?. Víte např. kdo to je Kovář? Znáte a víte kdo je Donchuán? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Čatní v jiné sekci než Jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.