Co je to?
Definice výrazu Čatní. Co znamená odborný pojem Čatní z kategorie Jídlo?

Co je Čatní? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čatní?

Čatní je označení dochucovadla z indické kuchyně. Jedná se o tradiční prvek, který doplňuje základní jídlo. Pokrmy zpestřuje čatní nejen chuťově, ale i barevně. Většinou jde o hustou omáčku, která vzniká smícháním různých surovin a přísad. Základem bývá ovoce, zelenina, hořčice, ocet a jiné i méně tradiční prvky.
Čatní doplňuje jak maso, tak vegetariánské pokrmy. Zahrnuje celou paletu chutí. Lze je zakoupit hotové ve skleničkách nebo připravit doma, jeho příprava je však časově náročná.


Co je to Čatní? Význam slova, termín, Definice výrazu Čatní. Co znamená odborný pojem Čatní z kategorie Jídlo?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Čatní můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Čatní je v sekci jídlo

Klíčová slova: synonymum, význam slova, odborný výraz, slovo, co je to Čatní?, lexikon, termín, názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, definice pojmu, popis, odborné názvosloví, co to je, význam, terminologie, pojem, co znamená


Pojem Čatní je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Čatní?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Čatní, též čatný, (původně hindsky चटनी, anglicky chutney) je tradiční pochutina indické kuchyně, dochucující základní jídlo. Ostré čatní dobře doplňuje fádní pokrm a jasnou barvou zdobí stůl.
Čatní je souhrnný název pro mnoho druhů hustých omáček, připravovaných z rozličných surovin jako ovoce, zelenina, rozinky, česnek, cibule, hořčice, ocet a dalšího množství přísad (včetně mravenců nebo larev). Používá se k dochucení jídel z masa i vegetariánských. Má široké spektrum chutí, od ostré, pikantní po lahodnou, více sladkou. Na Západě je dostupné v hotové formě, prodávané ve skleničkách, v Indii se připravuje většinou čerstvé, často ze sezónních plodin.

Hledejte výraz Čatní v dalších zdrojích

Hledat frázi Čatní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Čatní ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Čatní na Youtube

Hledat výraz Čatní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čatní ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Čatní ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Čatní například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Čatní? resp. co znamená výraz Čatní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čatní, odpověď na dotaz co je to Čatní?. Víte např. kdo to je Marian Jurečka? Znáte a víte kdo je Hejkal? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.