Co je to?
Definice odborného termínu, slova Populismus. Co znamená pojem Populismus z kategorie Politika?

Co je Populismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Populismus

Politický styl snažící se o získání velkého množství voličů. Zaštiťuje se tím, že chrání zájmy prostých lidí, aby nedošlo k jejich ohrožení. Prosazuje v diskusi témata, jež mají vzbuzovat emocionální reakce široké veřejnosti. Populismus se stává snahou získat přízeň nějaké skupiny lidí bez ohledu na to, o jakou jde věc. Populismus je podbízením se určité skupině.


Co je to Populismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Populismus. Co znamená pojem Populismus z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Populismus sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Populismus patří do sekce politika

Klíčová slova: odborný výraz, politika, definice pojmu, formulace, wiki, terminus technicus, definice, synonymum, co znamená, termín, přesný význam, vysvětlení, politika, terminologie, lexikon, informace, co to je, přesný výraz


Pojem Populismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Populismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Populismus (z latinského výrazu populus – lid) obecně platí, že populismus je úsilí o získání přízně bez ohledu na věc samu. V politice je populismus líbivá politika, prosazování líbivých postojů a činů. Jde o politickou doktrínu, která popisuje jednání, při kterém političtí aktéři proti sobě staví „lid“ a „elity“. Je tedy zaměřen proti elitářství.
Termíny populistický či populista také používají politické strany v pejorativním významu. Těmi haní své soupeře, které viní z prosazování rychlých a líbivých, ale těžko uskutečnitelných, řešení na složité socio-ekonomické problémy.

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Populismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Populismus na Youtube

Zkusit najít slovo Populismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Populismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Populismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Populismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Populismus například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Populismus? resp. co znamená výraz Populismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Populismus, odpověď na dotaz co je to Populismus?. Víte např. kdo to je Jan Žaloudík? Znáte a víte kdo je Investor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Populismus hledat i v jiných kategoriích (než politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde