Co je to?
Definice výrazu, termínu Populismus. Co znamená odborný pojem Populismus z kategorie Politika?

Co je to Populismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Populismus?

Politický styl snažící se o získání velkého množství voličů. Zaštiťuje se tím, že chrání zájmy prostých lidí, aby nedošlo k jejich ohrožení. Prosazuje v diskusi témata, jež mají vzbuzovat emocionální reakce široké veřejnosti. Populismus se stává snahou získat přízeň nějaké skupiny lidí bez ohledu na to, o jakou jde věc. Populismus je podbízením se určité skupině.


Co je to Populismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Populismus. Co znamená odborný pojem Populismus z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Populismus sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Populismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: termín, přesný význam, Populismus, pojem, definice pojmu, odborné názvosloví, význam, názvosloví, slovník, vysvětlení, význam slova, terminus technicus, popis, terminologie, význam pojmu, přesný výraz, wiki, formulace


Pojem Populismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Populismus? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Populismus (z latinského výrazu populus – lid) obecně platí, že populismus je úsilí o získání přízně bez ohledu na věc samu. V politice je populismus líbivá politika, prosazování líbivých postojů a činů. Jde o politickou doktrínu, která popisuje jednání, při kterém političtí aktéři proti sobě staví „lid“ a „elity“. Je tedy zaměřen proti elitářství.
Termíny populistický či populista také používají politické strany v pejorativním významu. Těmi haní své soupeře, které viní z prosazování rychlých a líbivých, ale těžko uskutečnitelných, řešení na složité socio-ekonomické problémy.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Populismus na Youtube

Hledat pojem Populismus ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Populismus ve Wikislovníku

Hledat slovo Populismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Populismus ve Wikimedia Commons

Hledat termín Populismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Populismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Populismus? resp. co se skrývá pod slovem Populismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Populismus, odpověď na dotaz co je to Populismus?. Víte např. kdo to je Nela Lisková? Znáte a víte kdo je Druh? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Populismus i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde