Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Populismus. Co znamená pojem Populismus z kategorie Politika?

Co je Populismus?

Co znamená termín Populismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Politický styl snažící se o získání velkého množství voličů. Zaštiťuje se tím, že chrání zájmy prostých lidí, aby nedošlo k jejich ohrožení. Prosazuje v diskusi témata, jež mají vzbuzovat emocionální reakce široké veřejnosti. Populismus se stává snahou získat přízeň nějaké skupiny lidí bez ohledu na to, o jakou jde věc. Populismus je podbízením se určité skupině.


Co je to Populismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Populismus. Co znamená pojem Populismus z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Populismus se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, politika, názvosloví, přesný význam, pojem, slovo, terminus technicus, termín, synonymum, význam, politika, slovník, Populismus, heslo, lexikon, popis, formulace


Pojem Populismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Populismus můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Populismus (z latinského výrazu populus – lid) obecně platí, že populismus je úsilí o získání přízně bez ohledu na věc samu. V politice je populismus líbivá politika, prosazování líbivých postojů a činů. Jde o politickou doktrínu, která popisuje jednání, při kterém političtí aktéři proti sobě staví „lid“ a „elity“. Je tedy zaměřen proti elitářství.
Termíny populistický či populista také používají politické strany v pejorativním významu. Těmi haní své soupeře, které viní z prosazování rychlých a líbivých, ale těžko uskutečnitelných, řešení na složité socio-ekonomické problémy.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Populismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Populismus ve Wikizdrojích

Najít termín Populismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Populismus na Google.cz

Hledat pojem Populismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Populismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Populismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co to je Populismus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Populismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Populismus, odpověď na dotaz co je to Populismus?. Víte např. kdo to je Držgrešle? Znáte a víte kdo je Investor? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, volnost, populismus, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde