Co je to?
Definice výrazu, termínu Populismus. Co znamená odborný pojem Populismus z kategorie Politika?

Co je to Populismus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Populismus

Politický styl snažící se o získání velkého množství voličů. Zaštiťuje se tím, že chrání zájmy prostých lidí, aby nedošlo k jejich ohrožení. Prosazuje v diskusi témata, jež mají vzbuzovat emocionální reakce široké veřejnosti. Populismus se stává snahou získat přízeň nějaké skupiny lidí bez ohledu na to, o jakou jde věc. Populismus je podbízením se určité skupině.


Co je to Populismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Populismus. Co znamená odborný pojem Populismus z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Populismus můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Populismus je v sekci Politika

Klíčová slova: terminologie, co znamená, terminus technicus, definice pojmu, wiki, význam pojmu, Populismus, vysvětlení, formulace, synonymum, pojem, přesný výraz, slovo, názvosloví, lexikon, Politika, definice, Politika


Pojem Populismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Populismus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Populismus (z latinského výrazu populus – lid) obecně platí, že populismus je úsilí o získání přízně bez ohledu na věc samu. V politice je populismus líbivá politika, prosazování líbivých postojů a činů. Jde o politickou doktrínu, která popisuje jednání, při kterém političtí aktéři proti sobě staví „lid“ a „elity“. Je tedy zaměřen proti elitářství.
Termíny populistický či populista také používají politické strany v pejorativním významu. Těmi haní své soupeře, které viní z prosazování rychlých a líbivých, ale těžko uskutečnitelných, řešení na složité socio-ekonomické problémy.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Populismus ve Wikimedia Commons

Najít termín Populismus na Google.cz

Hledat heslo Populismus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Populismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Populismus ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Populismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Populismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Populismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Populismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Populismus, odpověď na dotaz co je to Populismus?. Víte např. kdo to je Podčlověk? Znáte a víte kdo je Personalista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde