Co je to?
Odborný výraz, definice slova Smetana. Co znamená slovo Smetana z kategorie Jídlo?

Co je Smetana?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Smetana

Smetana je druh mléčného výrobku. Označuje se takto ta část mléka, která obsahuje největší množství tuku. Usazuje se na povrchu mléka, odkud se sbírá či odstřeďuje. Smetana musí obsahovat alespoň 10 procent tuku. V obchodě ji lze zakoupit v sladké nebo kysané variantě.
Pokud má smetana nejméně 30 procent tuku, používá se k výrobě šlehačky a nese název smetana ke šlehání. Existuje i vysokotučná smetana s minimálně 35 procenty tuku. Tato definice smetany je platná v České republice.


Co je to Smetana? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Smetana. Co znamená slovo Smetana z kategorie Jídlo?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Smetana patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: význam slova, termín, co je to Smetana?, jídlo, význam, heslo, wiki, definice, odborný výraz, slovo, slovník, lexikon, synonymum, názvosloví, formulace, přesný význam, odborné názvosloví, co to je


Pojem Smetana je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Smetana?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Smetana je mléčný výrobek, jedná se o nejtučnější část mléka, která se usazuje na jeho povrchu. Smetana se získává sbíráním nebo odstřeďováním a v obchodě se prodává sladká nebo kysaná (v řadě jazyků se původně ruský výraz smetana užívá právě pro zakysanou smetanu). Obsahuje nejméně 10 % tuku. Smetana, která má alespoň 30 % tuku, se nazývá smetana ke šlehání a slouží k výrobě šlehačky. Podmnožinou je smetana vysokotučná s nejméně 35 % tuku. Jiné právní řády než český mohou smetanu a její druhy definovat jiným způsobem.

Zakysaná smetana

Zakysaná smetana ve skle. Autor: Vlad Nordwing, zdroj: Pixabay
Zakysaná smetana ve skle. Autor: Vlad Nordwing, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Smetana ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Smetana ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Smetana ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Smetana ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Smetana ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Smetana na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Smetana například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Smetana? resp. co znamená Smetana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smetana, odpověď na dotaz co je to Smetana?. Víte např. kdo to je Zbyněk Fric? Znáte a víte kdo je Václav Pačes? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, stůl s ovocem, smetana, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.