Co je to?
Definice výrazu Smetana. Co znamená odborný pojem Smetana z kategorie Jídlo?

Co je Smetana? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Smetana?

Smetana je druh mléčného výrobku. Označuje se takto ta část mléka, která obsahuje největší množství tuku. Usazuje se na povrchu mléka, odkud se sbírá či odstřeďuje. Smetana musí obsahovat alespoň 10 procent tuku. V obchodě ji lze zakoupit v sladké nebo kysané variantě.
Pokud má smetana nejméně 30 procent tuku, používá se k výrobě šlehačky a nese název smetana ke šlehání. Existuje i vysokotučná smetana s minimálně 35 procenty tuku. Tato definice smetany je platná v České republice.


Co je to Smetana? Význam slova, termín, Definice výrazu Smetana. Co znamená odborný pojem Smetana z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Smetana můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Smetana je v sekci jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, přesný význam, jídlo, co znamená, názvosloví, význam slova, význam, informace, lexikon, terminus technicus, synonymum, přesný výraz, odborné názvosloví, popis, wiki, co to je, slovník


Pojem Smetana je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Smetana dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Smetana je mléčný výrobek, jedná se o nejtučnější část mléka, která se usazuje na jeho povrchu. Smetana se získává sbíráním nebo odstřeďováním a v obchodě se prodává sladká nebo kysaná (v řadě jazyků se původně ruský výraz smetana užívá právě pro zakysanou smetanu). Obsahuje nejméně 10 % tuku. Smetana, která má alespoň 30 % tuku, se nazývá smetana ke šlehání a slouží k výrobě šlehačky. Podmnožinou je smetana vysokotučná s nejméně 35 % tuku. Jiné právní řády než český mohou smetanu a její druhy definovat jiným způsobem.

Zakysaná smetana

Zakysaná smetana ve skle. Autor: Vlad Nordwing, zdroj: Pixabay
Zakysaná smetana ve skle. Autor: Vlad Nordwing, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Smetana ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Smetana ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Smetana na Youtube

Najít slovo Smetana ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Smetana ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Smetana ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Smetana například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Smetana? resp. co označuje slovo Smetana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smetana, odpověď na dotaz co je to Smetana?. Víte např. kdo to je Klára Jerneková? Znáte a víte kdo je Radek Holub? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.