Co je to?
Odborný výraz, definice slova Smetana. Co znamená pojem Smetana z kategorie Jídlo?

Co je to Smetana? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Smetana?

Smetana je druh mléčného výrobku. Označuje se takto ta část mléka, která obsahuje největší množství tuku. Usazuje se na povrchu mléka, odkud se sbírá či odstřeďuje. Smetana musí obsahovat alespoň 10 procent tuku. V obchodě ji lze zakoupit v sladké nebo kysané variantě.
Pokud má smetana nejméně 30 procent tuku, používá se k výrobě šlehačky a nese název smetana ke šlehání. Existuje i vysokotučná smetana s minimálně 35 procenty tuku. Tato definice smetany je platná v České republice.


Co je to Smetana? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Smetana. Co znamená pojem Smetana z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Smetana je v sekci Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, vysvětlení, pojem, přesný význam, Jídlo, Jídlo, slovník, názvosloví, popis, heslo, přesný výraz, termín, co je to Smetana?, odborný výraz, Smetana, co to je, synonymum


Pojem Smetana je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Smetana? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Smetana je mléčný výrobek, jedná se o nejtučnější část mléka, která se usazuje na jeho povrchu. Smetana se získává sbíráním nebo odstřeďováním a v obchodě se prodává sladká nebo kysaná (v řadě jazyků se původně ruský výraz smetana užívá právě pro zakysanou smetanu). Obsahuje nejméně 10 % tuku. Smetana, která má alespoň 30 % tuku, se nazývá smetana ke šlehání a slouží k výrobě šlehačky. Podmnožinou je smetana vysokotučná s nejméně 35 % tuku. Jiné právní řády než český mohou smetanu a její druhy definovat jiným způsobem.

Zakysaná smetana

Zakysaná smetana ve skle. Autor: Vlad Nordwing, zdroj: Pixabay
Zakysaná smetana ve skle. Autor: Vlad Nordwing, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Smetana ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Smetana na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Smetana ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Smetana na Google.cz

Najít slovo Smetana ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Smetana ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Smetana například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Smetana? resp. jaký je přesný význam slova Smetana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Smetana, odpověď na dotaz co je to Smetana?. Víte např. kdo to je Úřední osoba? Znáte a víte kdo je Petra Procházková? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.