Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gimp. Co znamená odborný pojem Gimp z kategorie Software?

Co je to Gimp? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Gimp

Gimp je zkratka názvu GNU Image Manipulation Program. Jedná se o rastrový grafický editor, používaný především pro úpravy a retuše obrázků, fotografií, pro webovou grafiku i ruční kreslení a další práce. Tento program je otevřený a svobodný.
Gimp obsahuje také funkce pro práci s rastrovou grafikou. Není hardwarově náročný, lze ho jednoduše skriptovat a konfigurovat. Funguje i na pomalejších počítačích, lze ho rychle zpracovávat a filtrovat. Má podporu mnoha souborových formátů, podporou mnoha platforem a jazyků.


Co je to Gimp? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gimp. Co znamená odborný pojem Gimp z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Gimp je v sekci software

Klíčová slova: význam, informace, co je to Gimp?, Gimp, software, přesný výraz, formulace, lexikon, slovo, odborné názvosloví, vysvětlení, terminologie, terminus technicus, odborný výraz, pojem, slovník, přesný význam, termín


Pojem Gimp je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gimp? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

GIMP (GNU Image Manipulation Program) je svobodný a otevřený rastrový grafický editor, který se používá se zejména pro retušování a úpravy obrázků, fotografií, tvorbu webové grafiky, kreslení rukou, převod mezi různými formáty obrázků, tvorbu webové grafiky a specializovanější práce. Kromě široké škály rastrových nástrojů obsahuje i některé vektorové funkce, které jsou užitečnou pomůckou při práci s rastrovou grafikou (cesty, písma a další). GIMP je dostupný pro operační systémy Linux, BSD, macOS, Microsoft Windows, Solaris pod svobodnou licencí GPL verze 3.

Další informační zdroje o slovu Gimp

Hledat heslo Gimp na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gimp ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Gimp ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gimp ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Gimp ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Gimp na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Gimp například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Gimp? resp. jaká je definice termínu Gimp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gimp, odpověď na dotaz co je to Gimp?. Víte např. kdo to je Transhumanista? Znáte a víte kdo je Imbecil? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je software. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.