Co je to?
Definice výrazu, termínu Gimp. Co znamená odborný pojem Gimp z kategorie Software?

Co je to Gimp? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Gimp

Gimp je zkratka názvu GNU Image Manipulation Program. Jedná se o rastrový grafický editor, používaný především pro úpravy a retuše obrázků, fotografií, pro webovou grafiku i ruční kreslení a další práce. Tento program je otevřený a svobodný.
Gimp obsahuje také funkce pro práci s rastrovou grafikou. Není hardwarově náročný, lze ho jednoduše skriptovat a konfigurovat. Funguje i na pomalejších počítačích, lze ho rychle zpracovávat a filtrovat. Má podporu mnoha souborových formátů, podporou mnoha platforem a jazyků.


Co je to Gimp? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gimp. Co znamená odborný pojem Gimp z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Gimp se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: Software, termín, slovník, názvosloví, vysvětlení, co to je, odborný výraz, pojem, Gimp, přesný výraz, formulace, informace, význam slova, co je to Gimp?, popis, synonymum, odborné názvosloví, definice


Pojem Gimp je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gimp? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

GIMP (GNU Image Manipulation Program) je svobodný a otevřený rastrový grafický editor, který se používá se zejména pro retušování a úpravy obrázků, fotografií, tvorbu webové grafiky, kreslení rukou, převod mezi různými formáty obrázků, tvorbu webové grafiky a specializovanější práce. Kromě široké škály rastrových nástrojů obsahuje i některé vektorové funkce, které jsou užitečnou pomůckou při práci s rastrovou grafikou (cesty, písma a další). GIMP je dostupný pro operační systémy Linux, BSD, macOS, Microsoft Windows, Solaris pod svobodnou licencí GPL verze 3.

Více informací o slovu Gimp doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gimp ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Gimp ve vyhledávači Yandex

Najít termín Gimp na Google.cz

Hledat pojem Gimp ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Gimp ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Gimp ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gimp například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Gimp? resp. co označuje slovo Gimp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gimp, odpověď na dotaz co je to Gimp?. Víte např. kdo to je Adam Vojtěch? Znáte a víte kdo je Judita Čeřovská? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Gimp v jiné sekci než Software. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.