Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gimp. Co znamená odborný pojem Gimp z kategorie Software?

Co je to Gimp? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Gimp?

Gimp je zkratka názvu GNU Image Manipulation Program. Jedná se o rastrový grafický editor, používaný především pro úpravy a retuše obrázků, fotografií, pro webovou grafiku i ruční kreslení a další práce. Tento program je otevřený a svobodný.
Gimp obsahuje také funkce pro práci s rastrovou grafikou. Není hardwarově náročný, lze ho jednoduše skriptovat a konfigurovat. Funguje i na pomalejších počítačích, lze ho rychle zpracovávat a filtrovat. Má podporu mnoha souborových formátů, podporou mnoha platforem a jazyků.


Co je to Gimp? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gimp. Co znamená odborný pojem Gimp z kategorie Software?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Gimp? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Gimp patří do sekce software

Klíčová slova: software, význam pojmu, Gimp, odborné názvosloví, wiki, lexikon, význam slova, formulace, terminologie, popis, názvosloví, význam, přesný význam, definice pojmu, terminus technicus, slovo, informace, definice


Pojem Gimp je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gimp? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

GIMP (GNU Image Manipulation Program) je svobodný a otevřený rastrový grafický editor, který se používá se zejména pro retušování a úpravy obrázků, fotografií, tvorbu webové grafiky, kreslení rukou, převod mezi různými formáty obrázků, tvorbu webové grafiky a specializovanější práce. Kromě široké škály rastrových nástrojů obsahuje i některé vektorové funkce, které jsou užitečnou pomůckou při práci s rastrovou grafikou (cesty, písma a další). GIMP je dostupný pro operační systémy Linux, BSD, macOS, Microsoft Windows, Solaris pod svobodnou licencí GPL verze 3.

Další informační zdroje

Hledat slovo Gimp ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Gimp na Youtube

Vyhledat termín Gimp ve Wikizdrojích

Najít termín Gimp ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gimp ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Gimp ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gimp například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Gimp? resp. co se skrývá pod slovem Gimp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gimp, odpověď na dotaz co je to Gimp?. Víte např. kdo to je Louis Pasteur? Znáte a víte kdo je Simona Babčáková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než software). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.