Co je to?
Definice výrazu, termínu Gimp. Co znamená odborný pojem Gimp z kategorie Software?

Co je to Gimp? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Gimp?

Gimp je zkratka názvu GNU Image Manipulation Program. Jedná se o rastrový grafický editor, používaný především pro úpravy a retuše obrázků, fotografií, pro webovou grafiku i ruční kreslení a další práce. Tento program je otevřený a svobodný.
Gimp obsahuje také funkce pro práci s rastrovou grafikou. Není hardwarově náročný, lze ho jednoduše skriptovat a konfigurovat. Funguje i na pomalejších počítačích, lze ho rychle zpracovávat a filtrovat. Má podporu mnoha souborových formátů, podporou mnoha platforem a jazyků.


Co je to Gimp? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gimp. Co znamená odborný pojem Gimp z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gimp se nachází v sekci Software

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, pojem, Software, co znamená, co je to Gimp?, přesný význam, lexikon, Gimp, wiki, vysvětlení, informace, definice pojmu, Software, odborné názvosloví, slovník, význam slova, heslo


Pojem Gimp je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Gimp píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

GIMP (GNU Image Manipulation Program) je svobodný a otevřený rastrový grafický editor, který se používá se zejména pro retušování a úpravy obrázků, fotografií, tvorbu webové grafiky, kreslení rukou, převod mezi různými formáty obrázků, tvorbu webové grafiky a specializovanější práce. Kromě široké škály rastrových nástrojů obsahuje i některé vektorové funkce, které jsou užitečnou pomůckou při práci s rastrovou grafikou (cesty, písma a další). GIMP je dostupný pro operační systémy Linux, BSD, macOS, Microsoft Windows, Solaris pod svobodnou licencí GPL verze 3.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Gimp ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Gimp na Youtube

Najít pojem Gimp ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gimp ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Gimp na Google.cz

Najít slovo Gimp ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gimp například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Gimp? resp. co přesně označuje termín Gimp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gimp, odpověď na dotaz co je to Gimp?. Víte např. kdo to je Vezír? Znáte a víte kdo je Knihomol? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Software). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.