Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gimp. Co znamená pojem Gimp z kategorie Software?

Co je Gimp? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Gimp?

Gimp je zkratka názvu GNU Image Manipulation Program. Jedná se o rastrový grafický editor, používaný především pro úpravy a retuše obrázků, fotografií, pro webovou grafiku i ruční kreslení a další práce. Tento program je otevřený a svobodný.
Gimp obsahuje také funkce pro práci s rastrovou grafikou. Není hardwarově náročný, lze ho jednoduše skriptovat a konfigurovat. Funguje i na pomalejších počítačích, lze ho rychle zpracovávat a filtrovat. Má podporu mnoha souborových formátů, podporou mnoha platforem a jazyků.


Co je to Gimp? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gimp. Co znamená pojem Gimp z kategorie Software?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Gimp s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Gimp se nachází v kategorii software

Klíčová slova: co znamená, lexikon, význam pojmu, informace, synonymum, názvosloví, odborné názvosloví, význam slova, odborný výraz, formulace, slovník, význam, terminus technicus, Gimp, definice, přesný výraz, termín, pojem


Pojem Gimp je v kategorii software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Gimp dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

GIMP (GNU Image Manipulation Program) je svobodný a otevřený rastrový grafický editor, který se používá se zejména pro retušování a úpravy obrázků, fotografií, tvorbu webové grafiky, kreslení rukou, převod mezi různými formáty obrázků, tvorbu webové grafiky a specializovanější práce. Kromě široké škály rastrových nástrojů obsahuje i některé vektorové funkce, které jsou užitečnou pomůckou při práci s rastrovou grafikou (cesty, písma a další). GIMP je dostupný pro operační systémy Linux, BSD, macOS, Microsoft Windows, Solaris pod svobodnou licencí GPL verze 3.

Hledejte výraz Gimp v dalších zdrojích

Najít pojem Gimp ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Gimp ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Gimp ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Gimp ve Wikizdrojích

Najít heslo Gimp ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Gimp na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Gimp například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Gimp? resp. co se skrývá pod slovem Gimp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gimp, odpověď na dotaz co je to Gimp?. Víte např. kdo to je Soňa Červená? Znáte a víte kdo je Ústavní činitel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je software. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.