Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kybernetický útok. Co znamená odborný pojem Kybernetický útok z kategorie Počítače?

Co je to Kybernetický útok? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kybernetický útok?

Kybernetický útok je pojmenování takového útoku, který probíhá v kyberprostoru a jehož cílem je poškodit zájmy jiného člověka nebo společnosti. Útočníkovo jednání je úmyslné. Útočníkem může být jeden hacker nebo více hackerů pracujících jako skupina.
Motivace kybernetického útoku jsou různé, mohou mít výrazný kriminální charakter nebo politický podtext. Někdy jde pouze o důkaz, že je možno prolomit zabezpečení nějakého online systému. Kybernetické útoky mohou být pasivní nebo aktivní, vnitřní či vnější. Probíhají skrytě, odhalení pachatelů a jejich následné usvědčení bývá složité.


Co je to Kybernetický útok? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kybernetický útok. Co znamená odborný pojem Kybernetický útok z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Kybernetický útok můžete sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Kybernetický útok je v kategorii počítače

Klíčová slova: přesný výraz, význam, počítače, přesný význam, co je to Kybernetický útok?, termín, co to je, terminus technicus, lexikon, vysvětlení, popis, slovo, význam pojmu, počítače, Kybernetický útok, význam slova, co znamená, pojem


Pojem Kybernetický útok je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kybernetický útok můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kybernetický útok (Cyber Attack) je možné definovat jako jakékoli úmyslné jednání útočníka v kyberprostoru, které směřuje proti zájmům jiné osoby.
Může to být útok jedince nebo skupiny hackerů. Může mít celou řadu motivací; ať už se může jednat o pouhou snahu dokázat, že lze nějakou úroveň zabezpečení různých on-line systémů prolomit, přes kriminální činy, až k organizovaným akcím různých vlád. Pro kriminální účely se často páchají tyto útoky například prostřednictvím tzv. zombie botů, tedy na dálku ovládaných sítí nakažených počítačů. Kybernetické útoky mohou být páchány často skrytě a vypátrání či usvědčení viníků může být složité.

Hledejte pojem Kybernetický útok v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Kybernetický útok ve Wikislovníku

Hledat slovo Kybernetický útok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kybernetický útok ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Kybernetický útok ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Kybernetický útok ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kybernetický útok ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kybernetický útok například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Kybernetický útok? resp. co je to Kybernetický útok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kybernetický útok, odpověď na dotaz co je to Kybernetický útok?. Víte např. kdo to je Pol Pot? Znáte a víte kdo je Šejdíř? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než počítače). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.