Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kybernetický útok. Co znamená odborný pojem Kybernetický útok z kategorie Počítače?

Co je to Kybernetický útok? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kybernetický útok?

Kybernetický útok je pojmenování takového útoku, který probíhá v kyberprostoru a jehož cílem je poškodit zájmy jiného člověka nebo společnosti. Útočníkovo jednání je úmyslné. Útočníkem může být jeden hacker nebo více hackerů pracujících jako skupina.
Motivace kybernetického útoku jsou různé, mohou mít výrazný kriminální charakter nebo politický podtext. Někdy jde pouze o důkaz, že je možno prolomit zabezpečení nějakého online systému. Kybernetické útoky mohou být pasivní nebo aktivní, vnitřní či vnější. Probíhají skrytě, odhalení pachatelů a jejich následné usvědčení bývá složité.


Co je to Kybernetický útok? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kybernetický útok. Co znamená odborný pojem Kybernetický útok z kategorie Počítače?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kybernetický útok s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Kybernetický útok se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Kybernetický útok?, popis, význam slova, Kybernetický útok, slovník, formulace, co znamená, informace, definice, terminologie, názvosloví, počítače, termín, slovo, heslo, pojem, význam


Pojem Kybernetický útok je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kybernetický útok?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kybernetický útok (Cyber Attack) je možné definovat jako jakékoli úmyslné jednání útočníka v kyberprostoru, které směřuje proti zájmům jiné osoby.
Může to být útok jedince nebo skupiny hackerů. Může mít celou řadu motivací; ať už se může jednat o pouhou snahu dokázat, že lze nějakou úroveň zabezpečení různých on-line systémů prolomit, přes kriminální činy, až k organizovaným akcím různých vlád. Pro kriminální účely se často páchají tyto útoky například prostřednictvím tzv. zombie botů, tedy na dálku ovládaných sítí nakažených počítačů. Kybernetické útoky mohou být páchány často skrytě a vypátrání či usvědčení viníků může být složité.

Další informace o pojmu Kybernetický útok hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Kybernetický útok ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Kybernetický útok ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kybernetický útok na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kybernetický útok ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Kybernetický útok ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Kybernetický útok na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kybernetický útok například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kybernetický útok? resp. co se skrývá pod slovem Kybernetický útok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kybernetický útok, odpověď na dotaz co je to Kybernetický útok?. Víte např. kdo to je Audrey Tautou? Znáte a víte kdo je Zdeněk Žák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je počítače. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.