Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kybernetický útok. Co znamená pojem Kybernetický útok z kategorie Počítače?

Co je Kybernetický útok? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kybernetický útok?

Kybernetický útok je pojmenování takového útoku, který probíhá v kyberprostoru a jehož cílem je poškodit zájmy jiného člověka nebo společnosti. Útočníkovo jednání je úmyslné. Útočníkem může být jeden hacker nebo více hackerů pracujících jako skupina.
Motivace kybernetického útoku jsou různé, mohou mít výrazný kriminální charakter nebo politický podtext. Někdy jde pouze o důkaz, že je možno prolomit zabezpečení nějakého online systému. Kybernetické útoky mohou být pasivní nebo aktivní, vnitřní či vnější. Probíhají skrytě, odhalení pachatelů a jejich následné usvědčení bývá složité.


Co je to Kybernetický útok? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kybernetický útok. Co znamená pojem Kybernetický útok z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kybernetický útok? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Kybernetický útok patří do sekce počítače

Klíčová slova: slovník, popis, terminologie, terminus technicus, Kybernetický útok, přesný význam, synonymum, význam slova, co je to Kybernetický útok?, význam pojmu, počítače, počítače, odborný výraz, slovo, informace, význam, názvosloví, formulace


Pojem Kybernetický útok je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kybernetický útok? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kybernetický útok (Cyber Attack) je možné definovat jako jakékoli úmyslné jednání útočníka v kyberprostoru, které směřuje proti zájmům jiné osoby.
Může to být útok jedince nebo skupiny hackerů. Může mít celou řadu motivací; ať už se může jednat o pouhou snahu dokázat, že lze nějakou úroveň zabezpečení různých on-line systémů prolomit, přes kriminální činy, až k organizovaným akcím různých vlád. Pro kriminální účely se často páchají tyto útoky například prostřednictvím tzv. zombie botů, tedy na dálku ovládaných sítí nakažených počítačů. Kybernetické útoky mohou být páchány často skrytě a vypátrání či usvědčení viníků může být složité.

Více informací o pojmu Kybernetický útok lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kybernetický útok ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kybernetický útok na Youtube

Vyhledat výraz Kybernetický útok ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Kybernetický útok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Kybernetický útok ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kybernetický útok ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kybernetický útok například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Kybernetický útok? resp. jaký je přesný význam slova Kybernetický útok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kybernetický útok, odpověď na dotaz co je to Kybernetický útok?. Víte např. kdo to je Kate Bush? Znáte a víte kdo je Vozka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než počítače. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.