Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kybernetický útok. Co znamená pojem Kybernetický útok z kategorie Počítače?

Co to je Kybernetický útok? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kybernetický útok?

Kybernetický útok je pojmenování takového útoku, který probíhá v kyberprostoru a jehož cílem je poškodit zájmy jiného člověka nebo společnosti. Útočníkovo jednání je úmyslné. Útočníkem může být jeden hacker nebo více hackerů pracujících jako skupina.
Motivace kybernetického útoku jsou různé, mohou mít výrazný kriminální charakter nebo politický podtext. Někdy jde pouze o důkaz, že je možno prolomit zabezpečení nějakého online systému. Kybernetické útoky mohou být pasivní nebo aktivní, vnitřní či vnější. Probíhají skrytě, odhalení pachatelů a jejich následné usvědčení bývá složité.


Co je to Kybernetický útok? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kybernetický útok. Co znamená pojem Kybernetický útok z kategorie Počítače?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kybernetický útok se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: popis, Počítače, význam, slovník, vysvětlení, lexikon, Kybernetický útok, názvosloví, heslo, přesný význam, termín, význam slova, terminus technicus, pojem, Počítače, wiki, co znamená, definice


Pojem Kybernetický útok je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kybernetický útok?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kybernetický útok (Cyber Attack) je možné definovat jako jakékoli úmyslné jednání útočníka v kyberprostoru, které směřuje proti zájmům jiné osoby.
Může to být útok jedince nebo skupiny hackerů. Může mít celou řadu motivací; ať už se může jednat o pouhou snahu dokázat, že lze nějakou úroveň zabezpečení různých on-line systémů prolomit, přes kriminální činy, až k organizovaným akcím různých vlád. Pro kriminální účely se často páchají tyto útoky například prostřednictvím tzv. zombie botů, tedy na dálku ovládaných sítí nakažených počítačů. Kybernetické útoky mohou být páchány často skrytě a vypátrání či usvědčení viníků může být složité.

Další zdroje informací o slovu Kybernetický útok

Najít slovo Kybernetický útok ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kybernetický útok na Youtube

Hledat termín Kybernetický útok na Google.cz

Najít výraz Kybernetický útok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Kybernetický útok ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Kybernetický útok ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kybernetický útok například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Kybernetický útok? resp. jaká je definice termínu Kybernetický útok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kybernetický útok, odpověď na dotaz co je to Kybernetický útok?. Víte např. kdo to je Domovník? Znáte a víte kdo je Barbora Poláková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Počítače. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.