Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kružidlo. Co znamená pojem Kružidlo z kategorie Nástroje?

Co je Kružidlo?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kružidlo

Kružidlo patří k základním nástrojům používaným pro kopírování. S jeho pomocí lze kopírovat prostorové útvary. Kružidla mohou být různé velikosti a různého tvaru. Základem jejich použití je vytyčit přesně jak základní, tak pomocné prostorové body přímo na objektu, který je určen ke kopírování. Zaměří se tak vzdálenost základních bodů od nového bodu umístěného na originále. Tyto vzdálenosti se pak přenesou na bod, který odpovídá novému bodu na kopii.
Základní čtyři body nesmí být v jedné rovině. Kameníci většinou vše kontrolují ještě z dalšího, čtvrtého základního bodu.


Co je to Kružidlo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kružidlo. Co znamená pojem Kružidlo z kategorie Nástroje?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kružidlo? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Kružidlo patří do sekce nástroje

Klíčová slova: názvosloví, slovo, co je to Kružidlo?, slovník, informace, Kružidlo, co znamená, vysvětlení, lexikon, význam slova, definice pojmu, formulace, definice, přesný význam, odborný výraz, význam pojmu, heslo, terminus technicus


Pojem Kružidlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kružidlo? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kružidlo je jeden ze základních nástrojů pro kopírování prostorových, nejen kamenických, útvarů.
Kružidla jsou různě velká a různých tvarů (objemová, rovná). Používají se pro přesné vytyčení základních nebo pomocných prostorových bodů na kopírovaném prostorovém objektu např. kamenné soše. Kružidlo se používá k zaměření vzdáleností tří základních prostorových bodů od nového bodu na originále, a přenesení těchto vzdáleností na bod novému bodu odpovídající na kopii. Poloha těchto čtyř bodů nesmí být v jedné rovině. V kamenictví se obvykle přesná poloha bodu kontroluje ještě ze čtvrtého kontrolního základního bodu.

Více informací o pojmu Kružidlo lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Kružidlo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Kružidlo ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Kružidlo na Google.cz

Vyhledat pojem Kružidlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Kružidlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kružidlo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kružidlo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Kružidlo? resp. co se skrývá pod slovem Kružidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kružidlo, odpověď na dotaz co je to Kružidlo?. Víte např. kdo to je Hana Gregorová? Znáte a víte kdo je Celiak? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Kružidlo i v jiné sekci než je kategorie nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, sekera, kružidlo, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.