Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kružidlo. Co znamená pojem Kružidlo z kategorie Nástroje?

Co je Kružidlo? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kružidlo?

Kružidlo patří k základním nástrojům používaným pro kopírování. S jeho pomocí lze kopírovat prostorové útvary. Kružidla mohou být různé velikosti a různého tvaru. Základem jejich použití je vytyčit přesně jak základní, tak pomocné prostorové body přímo na objektu, který je určen ke kopírování. Zaměří se tak vzdálenost základních bodů od nového bodu umístěného na originále. Tyto vzdálenosti se pak přenesou na bod, který odpovídá novému bodu na kopii.
Základní čtyři body nesmí být v jedné rovině. Kameníci většinou vše kontrolují ještě z dalšího, čtvrtého základního bodu.


Co je to Kružidlo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kružidlo. Co znamená pojem Kružidlo z kategorie Nástroje?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kružidlo patří do sekce nástroje

Klíčová slova: formulace, význam, definice pojmu, slovo, nástroje, informace, odborné názvosloví, slovník, synonymum, co je to Kružidlo?, vysvětlení, názvosloví, wiki, co znamená, přesný výraz, heslo, Kružidlo, odborný výraz


Pojem Kružidlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kružidlo? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kružidlo je jeden ze základních nástrojů pro kopírování prostorových, nejen kamenických, útvarů.
Kružidla jsou různě velká a různých tvarů (objemová, rovná). Používají se pro přesné vytyčení základních nebo pomocných prostorových bodů na kopírovaném prostorovém objektu např. kamenné soše. Kružidlo se používá k zaměření vzdáleností tří základních prostorových bodů od nového bodu na originále, a přenesení těchto vzdáleností na bod novému bodu odpovídající na kopii. Poloha těchto čtyř bodů nesmí být v jedné rovině. V kamenictví se obvykle přesná poloha bodu kontroluje ještě ze čtvrtého kontrolního základního bodu.

Další zdroje informací o slovu Kružidlo

Zkusit najít termín Kružidlo ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Kružidlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Kružidlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kružidlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kružidlo na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kružidlo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kružidlo například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kružidlo? resp. co znamená Kružidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kružidlo, odpověď na dotaz co je to Kružidlo?. Víte např. kdo to je Michal Bystrov? Znáte a víte kdo je Dilina? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Kružidlo i v jiné sekci než je kategorie nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.