Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Weber. Co znamená pojem Weber z kategorie Fyzika?

Co je Weber?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Weber

Weber je název fyzikální veličiny skalárního typu. Jde o jednotku magnetického indukčního toku a odvozenou jednotkou soustavy SI. Má značku Wb. Veličina weber se používá pro kvantitativní popis elektromagnetické indukce. Definice označuje jeden weber jako magnetický indukční tok homogenního magnetického pole, který prochází vodičem. Tím je rovinná plocha 1 metr čtvereční, která je kolmá k magnetickým indukčním čarám v poli s indukcí 1 tesla. Nová definice tento obsah popisuje jako elektromotorické napětí, které je indukováno změnou magnetického toku v čase.
Jeden weber je pak názvem magnetického toku, který má v závitu indukovat elektromotorické napětí 1 V, je-li splněna podmínka, že se tento tok zmenšuje plynule tak, že v průběhu jedné sekundy klesne na nulu. Dříve byla pro popis magnetického toku využívána jiná jednotka. Ta fungovala v soustavě CGS a jmenovala se maxwell, značka Mx. 1weber by měl 10 Maxwellů.


Co je to Weber? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Weber. Co znamená pojem Weber z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu Weber s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Weber se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, odborné názvosloví, význam, fyzika, wiki, co to je, názvosloví, lexikon, fyzika, informace, co je to Weber?, terminus technicus, definice, definice pojmu, slovo, odborný výraz, popis


Pojem Weber je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Weber píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Weber (značka Wb) je odvozená jednotka soustavy SI udávající magnetický tok.
V soustavě CGS existovala pro popis magnetického toku jednotka maxwell (značka Mx), jejíž hodnota byla výrazně nižší.

Hledejte výraz Weber v dalších zdrojích

Najít výraz Weber ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Weber ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Weber ve vyhledávači Qwant

Najít termín Weber na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Weber ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Weber ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Weber například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Weber? resp. co se přesně ukrývá za slovem Weber? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Weber, odpověď na dotaz co je to Weber?. Víte např. kdo to je Černokněžník? Znáte a víte kdo je Zdeněk Nekula? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Weber v jiné sekci než fyzika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, kvantová fyzika, weber, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.