Co je to?
Definice výrazu, termínu Zimní čas. Co znamená odborný pojem Zimní čas z kategorie Politika?

Co je Zimní čas?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zimní čas?

Zimní čas je pojem známý také jako standardní čas. Jde o označení pro časový standard, který se používá během zimních měsíců. Většina zemí má zavedený systém posunů času, kterým se mění standardní čas na letní a zimní čas. Cílem je využít světelných podmínek tak, aby byla lépe využita denní světlo a tím ušetřena elektrická energie a podpořena energetická účinnost. Zimní čas obvykle začíná na konci října nebo začátkem listopadu, kdy se hodiny posunou o jednu hodinu zpět, čímž se získá více denního světla ráno, ale zároveň se zkrátí doba světla večer. Tento posun vede k tomu, že ráno je světleji již dříve, což může být přínosné zejména pro školáky, kteří musí brzy ráno vstávat, a pro pracovníky v ranních směnách.
Zimní čas pak trvá až do začátku jara, kdy se provádí opačný posun času - přechod na letní čas. To znamená, že hodiny se posunou o jednu hodinu dopředu, což je delší světlo večer a snižuje se tak spotřeba elektrické energie. Některé země mohou zimní čas zrušit a zůstat trvale na letním čase, jiné mají pouze čas zimní nebo mohou zavést různé období platnosti zimního času v závislosti na klimatických a geografických podmínkách. Cílem je optimalizovat využívání denního světla a minimalizovat energetickou spotřebu během různých období roku.


Co je to Zimní čas? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zimní čas. Co znamená odborný pojem Zimní čas z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Zimní čas je v kategorii politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, terminologie, Zimní čas, význam slova, přesný výraz, názvosloví, popis, synonymum, co znamená, definice pojmu, význam pojmu, lexikon, odborný výraz, heslo, wiki, definice, přesný význam


Pojem Zimní čas je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Zimní čas na Google.cz

Hledat slovo Zimní čas ve Wikipedii

Hledat heslo Zimní čas ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Zimní čas ve vyhledávači Yandex

Najít termín Zimní čas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Zimní čas na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Zimní čas například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Zimní čas? resp. jaká je definice slova Zimní čas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zimní čas, odpověď na dotaz co je to Zimní čas?. Víte např. kdo to je František Kriegel? Znáte a víte kdo je Augustin Louis Cauchy? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Zimní čas i v jiné kategorii než je sekce politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Král, zimní čas, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.