Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Glutasol. Co znamená pojem Glutasol z kategorie Jídlo?

Co je Glutasol? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Glutasol

Glutasol je obchodní název ochucovadla užívaného pro zvýraznění chuti různých potravin, jedná se o glutamát sodný, což je sůl kyseliny glutamové. S glutamátem se často setkáme v asijské kuchyni.


Co je to Glutasol? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Glutasol. Co znamená pojem Glutasol z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Glutasol se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, přesný význam, definice pojmu, terminus technicus, slovník, pojem, popis, synonymum, přesný výraz, co znamená, odborné názvosloví, terminologie, lexikon, slovo, definice, Glutasol, co je to Glutasol?


Pojem Glutasol je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Glutasol? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

L-Glutaman sodný monohydrát, též L-glutamát sodný monohydrát, též Glutasol nebo wei-su je krystalická forma sodné soli kyseliny L-glutamové, jedné z přirozených aminokyselin obsažených v živých organismech. Je to bezbarvý krystalický prášek bez vůně a mírné masové chuti. Používá se v potravinářském průmyslu jako přídavná látka pro zvýšení intenzity chuti pokrmu. V EU se jako přídatná látka v potravinářských výrobcích povinně uvádí pod kódem E 621. Množství volného glutamátu v potravinách je ovšem možné zvýšit i přidáním hydrolyzátu zdroje bohatého na proteiny (a tedy i na kyselinu glutamovou), v tomto případě se glutamát nemusí označovat jako přidaná látka, nýbrž je zde označen např. jako výtažek z droždí, extrakt z pekařského droždí, bílkovinný hydrolyzát, kvasnicový extrakt, kvasnicový výtažek, rostlinný bílkovinný hydrolyzát, hydrolyzovaná rostlinná bílkovina, sojový bílkovinný hydrolyzát, sojový hydrolyzát, sójový extrakt, apod.).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Glutasol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glutasol ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Glutasol na Google.cz

Vyhledat výraz Glutasol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Glutasol na Youtube

Najít termín Glutasol ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Glutasol například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Glutasol? resp. co je to Glutasol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glutasol, odpověď na dotaz co je to Glutasol?. Víte např. kdo to je Samuraj? Znáte a víte kdo je Elton John? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Glutasol i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?