Co je to?
Definice výrazu, termínu Glutasol. Co znamená odborný pojem Glutasol z kategorie Jídlo?

Co je to Glutasol? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Glutasol?

Glutasol je obchodní název ochucovadla užívaného pro zvýraznění chuti různých potravin, jedná se o glutamát sodný, což je sůl kyseliny glutamové. S glutamátem se často setkáme v asijské kuchyni.


Co je to Glutasol? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Glutasol. Co znamená odborný pojem Glutasol z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Glutasol s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Glutasol se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: slovník, co znamená, informace, co je to Glutasol?, lexikon, názvosloví, pojem, Jídlo, Jídlo, definice, termín, wiki, význam, heslo, synonymum, přesný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví


Pojem Glutasol je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Glutasol dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

L-Glutaman sodný monohydrát, též L-glutamát sodný monohydrát, též Glutasol nebo wei-su je krystalická forma sodné soli kyseliny L-glutamové, jedné z přirozených aminokyselin obsažených v živých organismech. Je to bezbarvý krystalický prášek bez vůně a mírné masové chuti. Používá se v potravinářském průmyslu jako přídavná látka pro zvýšení intenzity chuti pokrmu. V EU se jako přídatná látka v potravinářských výrobcích povinně uvádí pod kódem E 621. Množství volného glutamátu v potravinách je ovšem možné zvýšit i přidáním hydrolyzátu zdroje bohatého na proteiny (a tedy i na kyselinu glutamovou), v tomto případě se glutamát nemusí označovat jako přidaná látka, nýbrž je zde označen např. jako výtažek z droždí, extrakt z pekařského droždí, bílkovinný hydrolyzát, kvasnicový extrakt, kvasnicový výtažek, rostlinný bílkovinný hydrolyzát, hydrolyzovaná rostlinná bílkovina, sojový bílkovinný hydrolyzát, sojový hydrolyzát, sójový extrakt, apod.).

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Glutasol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Glutasol ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Glutasol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Glutasol na Youtube

Vyhledat výraz Glutasol ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glutasol ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Glutasol například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Glutasol? resp. co přesně označuje termín Glutasol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glutasol, odpověď na dotaz co je to Glutasol?. Víte např. kdo to je Buran? Znáte a víte kdo je Richard Wagner? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Glutasol i v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?