Co je to?
Definice výrazu, termínu Glutasol. Co znamená odborný pojem Glutasol z kategorie Jídlo?

Co je to Glutasol? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Glutasol?

Glutasol je obchodní název ochucovadla užívaného pro zvýraznění chuti různých potravin, jedná se o glutamát sodný, což je sůl kyseliny glutamové. S glutamátem se často setkáme v asijské kuchyni.


Co je to Glutasol? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Glutasol. Co znamená odborný pojem Glutasol z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Glutasol? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Glutasol se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, lexikon, co znamená, Jídlo, terminus technicus, vysvětlení, informace, terminologie, formulace, slovník, význam, Jídlo, co to je, přesný význam, význam slova, popis, odborné názvosloví


Pojem Glutasol je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Glutasol? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

L-Glutaman sodný monohydrát, též L-glutamát sodný monohydrát, též Glutasol nebo wei-su je krystalická forma sodné soli kyseliny L-glutamové, jedné z přirozených aminokyselin obsažených v živých organismech. Je to bezbarvý krystalický prášek bez vůně a mírné masové chuti. Používá se v potravinářském průmyslu jako přídavná látka pro zvýšení intenzity chuti pokrmu. V EU se jako přídatná látka v potravinářských výrobcích povinně uvádí pod kódem E 621. Množství volného glutamátu v potravinách je ovšem možné zvýšit i přidáním hydrolyzátu zdroje bohatého na proteiny (a tedy i na kyselinu glutamovou), v tomto případě se glutamát nemusí označovat jako přidaná látka, nýbrž je zde označen např. jako výtažek z droždí, extrakt z pekařského droždí, bílkovinný hydrolyzát, kvasnicový extrakt, kvasnicový výtažek, rostlinný bílkovinný hydrolyzát, hydrolyzovaná rostlinná bílkovina, sojový bílkovinný hydrolyzát, sojový hydrolyzát, sójový extrakt, apod.).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glutasol ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Glutasol ve Wikislovníku

Najít slovo Glutasol ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Glutasol na Youtube

Najít pojem Glutasol ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Glutasol ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glutasol například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Glutasol? resp. jaký je význam pojmu Glutasol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glutasol, odpověď na dotaz co je to Glutasol?. Víte např. kdo to je Mikuláš Peksa? Znáte a víte kdo je Markéta Procházková? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?