Co je to?
Definice výrazu, termínu Glutasol. Co znamená odborný pojem Glutasol z kategorie Jídlo?

Co je to Glutasol? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Glutasol

Glutasol je obchodní název ochucovadla užívaného pro zvýraznění chuti různých potravin, jedná se o glutamát sodný, což je sůl kyseliny glutamové. S glutamátem se často setkáme v asijské kuchyni.


Co je to Glutasol? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Glutasol. Co znamená odborný pojem Glutasol z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Glutasol) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Glutasol patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: co je to Glutasol?, terminologie, význam slova, pojem, terminus technicus, vysvětlení, formulace, co znamená, co to je, heslo, informace, synonymum, definice, Glutasol, popis, slovník, termín, lexikon


Pojem Glutasol je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glutasol? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

L-Glutaman sodný monohydrát, též L-glutamát sodný monohydrát, též Glutasol nebo wei-su je krystalická forma sodné soli kyseliny L-glutamové, jedné z přirozených aminokyselin obsažených v živých organismech. Je to bezbarvý krystalický prášek bez vůně a mírné masové chuti. Používá se v potravinářském průmyslu jako přídavná látka pro zvýšení intenzity chuti pokrmu. V EU se jako přídatná látka v potravinářských výrobcích povinně uvádí pod kódem E 621. Množství volného glutamátu v potravinách je ovšem možné zvýšit i přidáním hydrolyzátu zdroje bohatého na proteiny (a tedy i na kyselinu glutamovou), v tomto případě se glutamát nemusí označovat jako přidaná látka, nýbrž je zde označen např. jako výtažek z droždí, extrakt z pekařského droždí, bílkovinný hydrolyzát, kvasnicový extrakt, kvasnicový výtažek, rostlinný bílkovinný hydrolyzát, hydrolyzovaná rostlinná bílkovina, sojový bílkovinný hydrolyzát, sojový hydrolyzát, sójový extrakt, apod.).

Další zdroje informací

Najít výraz Glutasol ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glutasol ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Glutasol na Google.cz

Hledat videa s názvem Glutasol na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glutasol ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Glutasol ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Glutasol například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Glutasol? resp. co přesně znamená slovo Glutasol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glutasol, odpověď na dotaz co je to Glutasol?. Víte např. kdo to je Quentin Tarantino? Znáte a víte kdo je Markéta Procházková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?