Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biologický pas. Co znamená odborný pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Co je to Biologický pas? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Biologický pas?

Biologický pas je označení pro jeden z novějších způsobů odhalování dopingu. Podstatou je dlouhodobé sledování individuálních hodnot získaných z krve a moči. Zakázané látky ovlivňují biologické parametry, což se projevuje právě při dlouhodobém sledování. Pravidelná analýza krve a moči za stejných podmínek odhaluje výkyvy, které by mohly být způsobeny právě užíváním dopingu.
Odběry se provádějí čtyřikrát ročně, sleduje se očekávaný vývoj a objevují se veškeré abnormality. Ty pak zkoumají alespoň tři odborníci, kteří anonymně rozhodují o tom, zda se jedná o doping nebo onemocnění. Rozhodnutí musí být jednomyslné.


Co je to Biologický pas? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biologický pas. Co znamená odborný pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Biologický pas s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Biologický pas se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: význam slova, informace, názvosloví, co je to Biologický pas?, pojem, formulace, lexikon, přesný význam, synonymum, terminus technicus, definice, přesný výraz, sport, Biologický pas, co znamená, význam pojmu, termín, co to je


Pojem Biologický pas je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Biologický pas ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Biologický pas ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Biologický pas ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Biologický pas ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biologický pas ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Biologický pas ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Biologický pas například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Biologický pas? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Biologický pas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biologický pas, odpověď na dotaz co je to Biologický pas?. Víte např. kdo to je Ladislav Vodička? Znáte a víte kdo je Petra Procházková? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?