Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biologický pas. Co znamená pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Co je to Biologický pas? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Biologický pas?

Biologický pas je označení pro jeden z novějších způsobů odhalování dopingu. Podstatou je dlouhodobé sledování individuálních hodnot získaných z krve a moči. Zakázané látky ovlivňují biologické parametry, což se projevuje právě při dlouhodobém sledování. Pravidelná analýza krve a moči za stejných podmínek odhaluje výkyvy, které by mohly být způsobeny právě užíváním dopingu.
Odběry se provádějí čtyřikrát ročně, sleduje se očekávaný vývoj a objevují se veškeré abnormality. Ty pak zkoumají alespoň tři odborníci, kteří anonymně rozhodují o tom, zda se jedná o doping nebo onemocnění. Rozhodnutí musí být jednomyslné.


Co je to Biologický pas? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biologický pas. Co znamená pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Biologický pas? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Biologický pas se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: definice, přesný výraz, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, terminologie, odborné názvosloví, slovo, synonymum, formulace, Biologický pas, přesný význam, co je to Biologický pas?, termín, definice pojmu, význam slova, lexikon, informace


Pojem Biologický pas je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Biologický pas na Youtube

Zkusit najít heslo Biologický pas ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Biologický pas ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Biologický pas ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Biologický pas na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biologický pas ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Biologický pas například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Biologický pas? resp. jaký je význam pojmu Biologický pas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biologický pas, odpověď na dotaz co je to Biologický pas?. Víte např. kdo to je Prorektor? Znáte a víte kdo je Petra Procházková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?