Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biologický pas. Co znamená pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Co je to Biologický pas? Význam slova

Co znamená termín Biologický pas? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Biologický pas je označení pro jeden z novějších způsobů odhalování dopingu. Podstatou je dlouhodobé sledování individuálních hodnot získaných z krve a moči. Zakázané látky ovlivňují biologické parametry, což se projevuje právě při dlouhodobém sledování. Pravidelná analýza krve a moči za stejných podmínek odhaluje výkyvy, které by mohly být způsobeny právě užíváním dopingu.
Odběry se provádějí čtyřikrát ročně, sleduje se očekávaný vývoj a objevují se veškeré abnormality. Ty pak zkoumají alespoň tři odborníci, kteří anonymně rozhodují o tom, zda se jedná o doping nebo onemocnění. Rozhodnutí musí být jednomyslné.


Co je to Biologický pas? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biologický pas. Co znamená pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Biologický pas sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Biologický pas patří do sekce Sport

Klíčová slova: vysvětlení, termín, terminus technicus, Biologický pas, terminologie, co znamená, odborné názvosloví, odborný výraz, wiki, synonymum, význam slova, definice, pojem, lexikon, Sport, slovník, definice pojmu, co to je


Pojem Biologický pas je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Biologický pas

Zkusit najít heslo Biologický pas ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Biologický pas ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biologický pas ve Wikimedia Commons

Najít heslo Biologický pas ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Biologický pas ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Biologický pas ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Biologický pas například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Biologický pas? resp. co přesně označuje termín Biologický pas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biologický pas, odpověď na dotaz co je to Biologický pas?. Víte např. kdo to je Děvka? Znáte a víte kdo je Daniela Drtinová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?