Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biologický pas. Co znamená odborný pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Co je to Biologický pas? Význam slova

Co znamená termín Biologický pas? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Biologický pas je označení pro jeden z novějších způsobů odhalování dopingu. Podstatou je dlouhodobé sledování individuálních hodnot získaných z krve a moči. Zakázané látky ovlivňují biologické parametry, což se projevuje právě při dlouhodobém sledování. Pravidelná analýza krve a moči za stejných podmínek odhaluje výkyvy, které by mohly být způsobeny právě užíváním dopingu.
Odběry se provádějí čtyřikrát ročně, sleduje se očekávaný vývoj a objevují se veškeré abnormality. Ty pak zkoumají alespoň tři odborníci, kteří anonymně rozhodují o tom, zda se jedná o doping nebo onemocnění. Rozhodnutí musí být jednomyslné.


Co je to Biologický pas? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biologický pas. Co znamená odborný pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Biologický pas se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: sport, synonymum, informace, Biologický pas, definice pojmu, význam, slovník, pojem, lexikon, termín, názvosloví, odborný výraz, přesný význam, přesný výraz, wiki, sport, terminologie, co znamená


Pojem Biologický pas je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Biologický pas ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Biologický pas ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biologický pas ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Biologický pas ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Biologický pas na Youtube

Najít pojem Biologický pas ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Biologický pas například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili co znamená Biologický pas? resp. co označuje slovo Biologický pas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biologický pas, odpověď na dotaz co je to Biologický pas?. Víte např. kdo to je Hydrolog? Znáte a víte kdo je Karel Dolejší? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?