Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biologický pas. Co znamená pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Co je to Biologický pas? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Biologický pas?

Biologický pas je označení pro jeden z novějších způsobů odhalování dopingu. Podstatou je dlouhodobé sledování individuálních hodnot získaných z krve a moči. Zakázané látky ovlivňují biologické parametry, což se projevuje právě při dlouhodobém sledování. Pravidelná analýza krve a moči za stejných podmínek odhaluje výkyvy, které by mohly být způsobeny právě užíváním dopingu.
Odběry se provádějí čtyřikrát ročně, sleduje se očekávaný vývoj a objevují se veškeré abnormality. Ty pak zkoumají alespoň tři odborníci, kteří anonymně rozhodují o tom, zda se jedná o doping nebo onemocnění. Rozhodnutí musí být jednomyslné.


Co je to Biologický pas? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biologický pas. Co znamená pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Biologický pas s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Biologický pas je v kategorii Sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, co to je, Sport, definice, slovník, definice pojmu, terminologie, význam slova, co je to Biologický pas?, odborný výraz, pojem, význam pojmu, co znamená, popis, terminus technicus, formulace, informace


Pojem Biologický pas je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Biologický pas lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Biologický pas ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Biologický pas ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Biologický pas ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Biologický pas ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Biologický pas na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biologický pas ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Biologický pas například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Biologický pas? resp. jaký je význam pojmu Biologický pas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biologický pas, odpověď na dotaz co je to Biologický pas?. Víte např. kdo to je Statutární Zástupce? Znáte a víte kdo je Gandalf? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?