Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biologický pas. Co znamená pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Co je Biologický pas? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Biologický pas?

Biologický pas je označení pro jeden z novějších způsobů odhalování dopingu. Podstatou je dlouhodobé sledování individuálních hodnot získaných z krve a moči. Zakázané látky ovlivňují biologické parametry, což se projevuje právě při dlouhodobém sledování. Pravidelná analýza krve a moči za stejných podmínek odhaluje výkyvy, které by mohly být způsobeny právě užíváním dopingu.
Odběry se provádějí čtyřikrát ročně, sleduje se očekávaný vývoj a objevují se veškeré abnormality. Ty pak zkoumají alespoň tři odborníci, kteří anonymně rozhodují o tom, zda se jedná o doping nebo onemocnění. Rozhodnutí musí být jednomyslné.


Co je to Biologický pas? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biologický pas. Co znamená pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Biologický pas patří do sekce sport

Klíčová slova: heslo, definice, sport, význam slova, názvosloví, přesný význam, lexikon, význam, Biologický pas, co to je, terminologie, vysvětlení, pojem, synonymum, terminus technicus, slovník, přesný výraz, sport


Pojem Biologický pas je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Biologický pas v následujících vyhledávačích

Najít heslo Biologický pas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Biologický pas ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biologický pas ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Biologický pas ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Biologický pas na Google.cz

Zkusit najít frázi Biologický pas ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Biologický pas například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Biologický pas? resp. co znamená výraz Biologický pas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biologický pas, odpověď na dotaz co je to Biologický pas?. Víte např. kdo to je Tom Hiddleston? Znáte a víte kdo je Luděk Staněk? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?