Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biologický pas. Co znamená pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Co je to Biologický pas? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Biologický pas?

Biologický pas je označení pro jeden z novějších způsobů odhalování dopingu. Podstatou je dlouhodobé sledování individuálních hodnot získaných z krve a moči. Zakázané látky ovlivňují biologické parametry, což se projevuje právě při dlouhodobém sledování. Pravidelná analýza krve a moči za stejných podmínek odhaluje výkyvy, které by mohly být způsobeny právě užíváním dopingu.
Odběry se provádějí čtyřikrát ročně, sleduje se očekávaný vývoj a objevují se veškeré abnormality. Ty pak zkoumají alespoň tři odborníci, kteří anonymně rozhodují o tom, zda se jedná o doping nebo onemocnění. Rozhodnutí musí být jednomyslné.


Co je to Biologický pas? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biologický pas. Co znamená pojem Biologický pas z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Biologický pas můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Biologický pas je v kategorii Sport

Klíčová slova: co je to Biologický pas?, přesný význam, Sport, Sport, význam slova, význam pojmu, terminologie, formulace, názvosloví, terminus technicus, informace, lexikon, wiki, definice pojmu, význam, odborné názvosloví, definice, Biologický pas


Pojem Biologický pas je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Biologický pas v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biologický pas ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Biologický pas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biologický pas ve Wikimedia Commons

Najít výraz Biologický pas ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Biologický pas na Youtube

Najít heslo Biologický pas na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biologický pas například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Biologický pas? resp. co přesně znamená slovo Biologický pas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biologický pas, odpověď na dotaz co je to Biologický pas?. Víte např. kdo to je Kosmonaut? Znáte a víte kdo je Gandalf? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?