Co je to?
Definice výrazu, termínu Lipom. Co znamená odborný pojem Lipom z kategorie Lékařství?

Co je to Lipom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Lipom

Lipom je druh nezhoubného nádoru, který se někdy označuje jako tuková cysta. Jedná se o nádor rostoucí v podkožní tkáni. Lipom je složen z tukových buněk a může existovat jak ve shlucích, tak osaměle.
Shluky lipomů se nacházejí častěji u mužů, ojedinělými lipomy trpí více ženy. Růst lipomů je pomalý, lipomy mohou mít jakékoli věkové kategorie. Lipomy se odstraňují chirurgicky, jedná se o ambulantní zákrok.


Co je to Lipom? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lipom. Co znamená odborný pojem Lipom z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lipom patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, termín, přesný výraz, význam slova, co to je, odborný výraz, vysvětlení, význam, přesný význam, synonymum, odborné názvosloví, formulace, lexikon, co je to Lipom?, heslo, názvosloví, slovník, popis


Pojem Lipom je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lipom? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Lipom je benigní tumor vycházející z bílé tukové tkáně, který obvykle vzniká v podkožní tukové tkáni. Patří mezi běžné mezenchymální tumory. Vrchol incidence se nachází mezi čtyřicátým a šedesátým rokem, častěji se vyskytují u mužů. Četnější výskyt lipomů je pozorován u obézních pacientů.

Klinicky se lipom manifestuje jako nebolestivé léze velikosti mezi 1 a 25 cm (většinou mají v průměru 1–3 centimetry, ve vzácných případech mohou dorůst až 10–20 centimetrů). Zejména hlouběji uložené léze mohou snáze unikat delší dobu pozornosti a vyrůstat do větších rozměrů.

Jiné informační zdroje o pojmu Lipom

Najít slovo Lipom ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Lipom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Lipom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Lipom na Google.cz

Hledat termín Lipom ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Lipom ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lipom například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lipom? resp. jaký je přesný význam slova Lipom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lipom, odpověď na dotaz co je to Lipom?. Víte např. kdo to je Jason Statham? Znáte a víte kdo je Jessica Alba? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Lipom i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.