Co je to?
Definice výrazu, termínu Lipom. Co znamená odborný pojem Lipom z kategorie Lékařství?

Co je to Lipom? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lipom

Lipom je druh nezhoubného nádoru, který se někdy označuje jako tuková cysta. Jedná se o nádor rostoucí v podkožní tkáni. Lipom je složen z tukových buněk a může existovat jak ve shlucích, tak osaměle.
Shluky lipomů se nacházejí častěji u mužů, ojedinělými lipomy trpí více ženy. Růst lipomů je pomalý, lipomy mohou mít jakékoli věkové kategorie. Lipomy se odstraňují chirurgicky, jedná se o ambulantní zákrok.


Co je to Lipom? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lipom. Co znamená odborný pojem Lipom z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Lipom? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lipom je v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovník, názvosloví, terminologie, přesný význam, odborný výraz, pojem, popis, definice pojmu, wiki, Lékařství, formulace, co je to Lipom?, heslo, informace, vysvětlení, význam, Lékařství, přesný výraz


Pojem Lipom je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lipom? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lipom je benigní tumor vycházející z bílé tukové tkáně, který obvykle vzniká v podkožní tukové tkáni. Patří mezi běžné mezenchymální tumory. Vrchol incidence se nachází mezi čtyřicátým a šedesátým rokem, častěji se vyskytují u mužů. Četnější výskyt lipomů je pozorován u obézních pacientů.

Klinicky se lipom manifestuje jako nebolestivé léze velikosti mezi 1 a 25 cm (většinou mají v průměru 1–3 centimetry, ve vzácných případech mohou dorůst až 10–20 centimetrů). Zejména hlouběji uložené léze mohou snáze unikat delší dobu pozornosti a vyrůstat do větších rozměrů.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Lipom na Google.cz

Vyhledat heslo Lipom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Lipom ve Wikislovníku

Najít termín Lipom ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Lipom ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lipom ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lipom například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Lipom? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lipom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lipom, odpověď na dotaz co je to Lipom?. Víte např. kdo to je George Clooney? Znáte a víte kdo je Jennifer Lawrence? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.