Co je to?
Definice výrazu, termínu Lipom. Co znamená odborný pojem Lipom z kategorie Lékařství?

Co je to Lipom? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lipom?

Lipom je druh nezhoubného nádoru, který se někdy označuje jako tuková cysta. Jedná se o nádor rostoucí v podkožní tkáni. Lipom je složen z tukových buněk a může existovat jak ve shlucích, tak osaměle.
Shluky lipomů se nacházejí častěji u mužů, ojedinělými lipomy trpí více ženy. Růst lipomů je pomalý, lipomy mohou mít jakékoli věkové kategorie. Lipomy se odstraňují chirurgicky, jedná se o ambulantní zákrok.


Co je to Lipom? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lipom. Co znamená odborný pojem Lipom z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lipom s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lipom se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: pojem, Lékařství, definice, synonymum, vysvětlení, slovník, definice pojmu, co je to Lipom?, informace, odborný výraz, význam, přesný výraz, slovo, co to je, co znamená, wiki, názvosloví, Lipom


Pojem Lipom je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lipom? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lipom je benigní tumor vycházející z bílé tukové tkáně, který obvykle vzniká v podkožní tukové tkáni. Patří mezi běžné mezenchymální tumory. Vrchol incidence se nachází mezi čtyřicátým a šedesátým rokem, častěji se vyskytují u mužů. Četnější výskyt lipomů je pozorován u obézních pacientů.

Klinicky se lipom manifestuje jako nebolestivé léze velikosti mezi 1 a 25 cm (většinou mají v průměru 1–3 centimetry, ve vzácných případech mohou dorůst až 10–20 centimetrů). Zejména hlouběji uložené léze mohou snáze unikat delší dobu pozornosti a vyrůstat do větších rozměrů.

Hledejte pojem Lipom v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Lipom ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lipom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Lipom ve Wikislovníku

Najít termín Lipom ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Lipom ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Lipom na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lipom například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Lipom? resp. co se přesně ukrývá za slovem Lipom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lipom, odpověď na dotaz co je to Lipom?. Víte např. kdo to je Stavebník? Znáte a víte kdo je Michaela Maurerová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.