Co je to?
Definice výrazu, termínu Lipom. Co znamená odborný pojem Lipom z kategorie Lékařství?

Co je to Lipom? Význam slova

Co znamená termín Lipom? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lipom je druh nezhoubného nádoru, který se někdy označuje jako tuková cysta. Jedná se o nádor rostoucí v podkožní tkáni. Lipom je složen z tukových buněk a může existovat jak ve shlucích, tak osaměle.
Shluky lipomů se nacházejí častěji u mužů, ojedinělými lipomy trpí více ženy. Růst lipomů je pomalý, lipomy mohou mít jakékoli věkové kategorie. Lipomy se odstraňují chirurgicky, jedná se o ambulantní zákrok.


Co je to Lipom? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lipom. Co znamená odborný pojem Lipom z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lipom se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice, pojem, formulace, terminus technicus, Lipom, Lékařství, slovo, význam slova, informace, termín, co to je, synonymum, popis, lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, heslo


Pojem Lipom je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lipom? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lipom je benigní tumor vycházející z bílé tukové tkáně, který obvykle vzniká v podkožní tukové tkáni. Patří mezi běžné mezenchymální tumory. Vrchol incidence se nachází mezi čtyřicátým a šedesátým rokem, častěji se vyskytují u mužů. Četnější výskyt lipomů je pozorován u obézních pacientů.

Klinicky se lipom manifestuje jako nebolestivé léze velikosti mezi 1 a 25 cm (většinou mají v průměru 1–3 centimetry, ve vzácných případech mohou dorůst až 10–20 centimetrů). Zejména hlouběji uložené léze mohou snáze unikat delší dobu pozornosti a vyrůstat do větších rozměrů.

Další informační zdroje o slovu Lipom

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lipom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Lipom na Google.cz

Zkusit najít pojem Lipom ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Lipom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lipom na Youtube

Hledat pojem Lipom ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lipom například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lipom? resp. co vlastně znamená slovo Lipom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lipom, odpověď na dotaz co je to Lipom?. Víte např. kdo to je Alexander Ovečkin? Znáte a víte kdo je Jennifer Lawrence? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Lipom hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.