Co je to?
Definice výrazu, termínu Lipom. Co znamená odborný pojem Lipom z kategorie Lékařství?

Co je to Lipom? Význam slova

Co znamená termín Lipom? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lipom je druh nezhoubného nádoru, který se někdy označuje jako tuková cysta. Jedná se o nádor rostoucí v podkožní tkáni. Lipom je složen z tukových buněk a může existovat jak ve shlucích, tak osaměle.
Shluky lipomů se nacházejí častěji u mužů, ojedinělými lipomy trpí více ženy. Růst lipomů je pomalý, lipomy mohou mít jakékoli věkové kategorie. Lipomy se odstraňují chirurgicky, jedná se o ambulantní zákrok.


Co je to Lipom? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lipom. Co znamená odborný pojem Lipom z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Lipom? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lipom je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, co to je, termín, Lékařství, co znamená, co je to Lipom?, heslo, terminus technicus, slovo, význam pojmu, definice, synonymum, lexikon, přesný výraz, názvosloví, terminologie, Lékařství, význam slova


Pojem Lipom je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lipom? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Lipom je benigní tumor vycházející z bílé tukové tkáně, který obvykle vzniká v podkožní tukové tkáni. Patří mezi běžné mezenchymální tumory. Vrchol incidence se nachází mezi čtyřicátým a šedesátým rokem, častěji se vyskytují u mužů. Četnější výskyt lipomů je pozorován u obézních pacientů.

Klinicky se lipom manifestuje jako nebolestivé léze velikosti mezi 1 a 25 cm (většinou mají v průměru 1–3 centimetry, ve vzácných případech mohou dorůst až 10–20 centimetrů). Zejména hlouběji uložené léze mohou snáze unikat delší dobu pozornosti a vyrůstat do větších rozměrů.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lipom ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Lipom ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Lipom ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Lipom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Lipom ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lipom ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lipom například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Lipom? resp. jaká je definice slova Lipom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lipom, odpověď na dotaz co je to Lipom?. Víte např. kdo to je Puritán? Znáte a víte kdo je Michaela Maurerová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.