Co je to?
Definice odborného termínu, slova Monogamie. Co znamená pojem Monogamie z kategorie Psychologie?

Co je Monogamie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Monogamie

Monogamie znamená vztah s jedním partnerem. Zatímco v přírodě je monogamie poměrně vzácná (vyskytuje se např. u labutí, které mají jednoho partnera celý život), u lidí je spíše ideálem, jehož se ne vždy daří dosáhnout a nevěra je poměrně častým jevem. Bigamie (dvě manželky zároveň) je v našem právním systému trestným činem.


Co je to Monogamie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Monogamie. Co znamená pojem Monogamie z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Monogamie patří do sekce psychologie

Klíčová slova: wiki, informace, co je to Monogamie?, význam slova, psychologie, vysvětlení, Monogamie, definice, heslo, význam pojmu, slovník, termín, terminologie, význam, co to je, slovo, formulace, přesný výraz


Pojem Monogamie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Monogamie?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Monogamie (párové manželství) je manželství jednoho muže s jednou ženou. Termín vnikl ze spojení řeckých slov monos (jeden, sám) a gamos (manželství, jednota). Jejím opakem je polygamie – manželství více než dvou partnerů, která se dále dělí na polygynii (více manželek) a polyandrii (více manželů).

Jiné informační zdroje o pojmu Monogamie

Hledat termín Monogamie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Monogamie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Monogamie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Monogamie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Monogamie ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Monogamie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Monogamie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Monogamie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Monogamie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monogamie, odpověď na dotaz co je to Monogamie?. Víte např. kdo to je Kanye West? Znáte a víte kdo je Jan Čenský? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Monogamie i v jiné kategorii než je sekce psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!