Co je to?
Definice výrazu Monogamie. Co znamená odborný pojem Monogamie z kategorie Psychologie?

Co to je Monogamie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Monogamie

Monogamie znamená vztah s jedním partnerem. Zatímco v přírodě je monogamie poměrně vzácná (vyskytuje se např. u labutí, které mají jednoho partnera celý život), u lidí je spíše ideálem, jehož se ne vždy daří dosáhnout a nevěra je poměrně častým jevem. Bigamie (dvě manželky zároveň) je v našem právním systému trestným činem.


Co je to Monogamie? Význam slova, termín, Definice výrazu Monogamie. Co znamená odborný pojem Monogamie z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Monogamie? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Monogamie je v sekci psychologie

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, význam slova, formulace, odborné názvosloví, co je to Monogamie?, terminus technicus, názvosloví, definice, lexikon, informace, heslo, co to je, psychologie, termín, Monogamie, přesný výraz, význam


Pojem Monogamie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Monogamie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monogamie (párové manželství) je manželství jednoho muže s jednou ženou. Termín vnikl ze spojení řeckých slov monos (jeden, sám) a gamos (manželství, jednota). Jejím opakem je polygamie – manželství více než dvou partnerů, která se dále dělí na polygynii (více manželek) a polyandrii (více manželů).

Zkuste zjistit více informací o slovu Monogamie v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Monogamie na Youtube

Hledat slovo Monogamie ve Wikizdrojích

Najít heslo Monogamie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Monogamie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Monogamie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Monogamie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Monogamie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Monogamie? resp. co vlastně znamená slovo Monogamie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monogamie, odpověď na dotaz co je to Monogamie?. Víte např. kdo to je Bořivoj Navrátil? Znáte a víte kdo je Hypebeast? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!