Co je to?
Výraz, termín, definice slova Monogamie. Co znamená odborný pojem Monogamie z kategorie Psychologie?

Co je to Monogamie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Monogamie?

Monogamie znamená vztah s jedním partnerem. Zatímco v přírodě je monogamie poměrně vzácná (vyskytuje se např. u labutí, které mají jednoho partnera celý život), u lidí je spíše ideálem, jehož se ne vždy daří dosáhnout a nevěra je poměrně častým jevem. Bigamie (dvě manželky zároveň) je v našem právním systému trestným činem.


Co je to Monogamie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Monogamie. Co znamená odborný pojem Monogamie z kategorie Psychologie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Monogamie patří do sekce psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, význam, význam pojmu, přesný výraz, lexikon, přesný význam, názvosloví, termín, definice, význam slova, heslo, pojem, terminologie, odborné názvosloví, psychologie, terminus technicus, wiki, psychologie


Pojem Monogamie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Monogamie? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Monogamie (párové manželství) je manželství jednoho muže s jednou ženou. Termín vnikl ze spojení řeckých slov monos (jeden, sám) a gamos (manželství, jednota). Jejím opakem je polygamie – manželství více než dvou partnerů, která se dále dělí na polygynii (více manželek) a polyandrii (více manželů).

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Monogamie ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Monogamie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Monogamie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Monogamie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Monogamie na Google.cz

Hledat videa s názvem Monogamie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Monogamie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě nyní již víte co je to Monogamie? resp. jaká je definice slova Monogamie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monogamie, odpověď na dotaz co je to Monogamie?. Víte např. kdo to je Cenzor? Znáte a víte kdo je Oldřich Kaiser? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Monogamie hledat i v jiných kategoriích (než psychologie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!