Co je to?
Definice výrazu Snowkiting. Co znamená odborný pojem Snowkiting z kategorie Sport?

Co to je Snowkiting? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Snowkiting

Snowkiting je nový druh sportu. Jedná se o druh outdoorového a adrenalinového sportu. Podstatou je jízda na lyžích nebo snowboardu po sněhové pláni, kdy je jezdec tažen drakem. Snowkiting se pěstuje především na větších rovných plochách, pláních, zamrzlých vodních plochách nebo v mírně svahovitém terénu.
Snowkiting lze dále členit na více odvětví, například freeriding na velké ploše a v hlubším sněhu, freestyle se skoky a triky ve vzduchu, jibbing s použitím beden a railů, nebo rizikový kite-flying připomínající paragliding s využitím tažného draka.


Co je to Snowkiting? Význam slova, termín, Definice výrazu Snowkiting. Co znamená odborný pojem Snowkiting z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Snowkiting doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Snowkiting se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, názvosloví, význam, co to je, definice pojmu, význam slova, heslo, terminus technicus, co znamená, definice, popis, synonymum, formulace, slovo, informace, Snowkiting, terminologie


Pojem Snowkiting je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Snowkiting? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Snowkiting (nebo též kite skiing) je velmi mladý zimní outdoorový adrealinový sport podobný vodní variantě zvané kitesurfing. Za použití tažného draka se jezdec uvádí do pohybu po sněhové pláni na lyžích či snowboardu. Na rozdíl od sjezdového lyžování či snowboardingu je tento sport možné provozovat na rovině (zasněžené pláně, mírné svahy, zasněžená zamrzlá jezera). Plochý terén je dokonce vhodnější než kopce díky stabilnějšímu větru, přesto někteří pokročilí snowkiteři preferují jízdu v horách, kde členitý terén poskytuje širší možnosti. Někdy se používá tažný drak jako pomůcka při freeridingu (tzn. jízdě ve volném terénu) - snowboardista či lyžař se nechá drakem vytáhnout do kopce, nahoře draka sbalí a sjede dolů.

Jiné zdroje informací o pojmu Snowkiting

Zkusit najít pojem Snowkiting ve Wikizdrojích

Hledat výraz Snowkiting ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Snowkiting ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Snowkiting ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Snowkiting ve Wikislovníku

Najít termín Snowkiting na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Snowkiting například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Snowkiting? resp. jaká je definice slova Snowkiting? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Snowkiting, odpověď na dotaz co je to Snowkiting?. Víte např. kdo to je Atopik? Znáte a víte kdo je Suchar? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.