Co je to?
Výraz, termín, definice slova Snowkiting. Co znamená odborný pojem Snowkiting z kategorie Sport?

Co je to Snowkiting? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Snowkiting?

Snowkiting je nový druh sportu. Jedná se o druh outdoorového a adrenalinového sportu. Podstatou je jízda na lyžích nebo snowboardu po sněhové pláni, kdy je jezdec tažen drakem. Snowkiting se pěstuje především na větších rovných plochách, pláních, zamrzlých vodních plochách nebo v mírně svahovitém terénu.
Snowkiting lze dále členit na více odvětví, například freeriding na velké ploše a v hlubším sněhu, freestyle se skoky a triky ve vzduchu, jibbing s použitím beden a railů, nebo rizikový kite-flying připomínající paragliding s využitím tažného draka.


Co je to Snowkiting? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Snowkiting. Co znamená odborný pojem Snowkiting z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Snowkiting je v kategorii sport

Klíčová slova: pojem, co to je, formulace, informace, slovník, heslo, sport, názvosloví, odborné názvosloví, odborný výraz, definice, Snowkiting, wiki, synonymum, terminologie, co znamená, definice pojmu, význam slova


Pojem Snowkiting je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Snowkiting dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Snowkiting (nebo též kite skiing) je velmi mladý zimní outdoorový adrealinový sport podobný vodní variantě zvané kitesurfing. Za použití tažného draka se jezdec uvádí do pohybu po sněhové pláni na lyžích či snowboardu. Na rozdíl od sjezdového lyžování či snowboardingu je tento sport možné provozovat na rovině (zasněžené pláně, mírné svahy, zasněžená zamrzlá jezera). Plochý terén je dokonce vhodnější než kopce díky stabilnějšímu větru, přesto někteří pokročilí snowkiteři preferují jízdu v horách, kde členitý terén poskytuje širší možnosti. Někdy se používá tažný drak jako pomůcka při freeridingu (tzn. jízdě ve volném terénu) - snowboardista či lyžař se nechá drakem vytáhnout do kopce, nahoře draka sbalí a sjede dolů.

Zkuste zjistit více informací o slovu Snowkiting v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Snowkiting ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Snowkiting ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Snowkiting ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Snowkiting ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Snowkiting na Google.cz

Hledat videa s názvem Snowkiting na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Snowkiting například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Snowkiting? resp. co se přesně ukrývá za slovem Snowkiting? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Snowkiting, odpověď na dotaz co je to Snowkiting?. Víte např. kdo to je Braňo Holiček? Znáte a víte kdo je Michael Bloomberg? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.