Co je to?
Definice výrazu, termínu Snowkiting. Co znamená odborný pojem Snowkiting z kategorie Sport?

Co je Snowkiting?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Snowkiting

Snowkiting je nový druh sportu. Jedná se o druh outdoorového a adrenalinového sportu. Podstatou je jízda na lyžích nebo snowboardu po sněhové pláni, kdy je jezdec tažen drakem. Snowkiting se pěstuje především na větších rovných plochách, pláních, zamrzlých vodních plochách nebo v mírně svahovitém terénu.
Snowkiting lze dále členit na více odvětví, například freeriding na velké ploše a v hlubším sněhu, freestyle se skoky a triky ve vzduchu, jibbing s použitím beden a railů, nebo rizikový kite-flying připomínající paragliding s využitím tažného draka.


Co je to Snowkiting? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Snowkiting. Co znamená odborný pojem Snowkiting z kategorie Sport?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Snowkiting? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Snowkiting je v kategorii sport

Klíčová slova: názvosloví, lexikon, význam, informace, odborné názvosloví, popis, slovník, odborný výraz, slovo, sport, co to je, terminologie, vysvětlení, sport, význam pojmu, co je to Snowkiting?, definice pojmu, synonymum


Pojem Snowkiting je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Snowkiting? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Snowkiting (nebo též kite skiing) je velmi mladý zimní outdoorový adrealinový sport podobný vodní variantě zvané kitesurfing. Za použití tažného draka se jezdec uvádí do pohybu po sněhové pláni na lyžích či snowboardu. Na rozdíl od sjezdového lyžování či snowboardingu je tento sport možné provozovat na rovině (zasněžené pláně, mírné svahy, zasněžená zamrzlá jezera). Plochý terén je dokonce vhodnější než kopce díky stabilnějšímu větru, přesto někteří pokročilí snowkiteři preferují jízdu v horách, kde členitý terén poskytuje širší možnosti. Někdy se používá tažný drak jako pomůcka při freeridingu (tzn. jízdě ve volném terénu) - snowboardista či lyžař se nechá drakem vytáhnout do kopce, nahoře draka sbalí a sjede dolů.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít frázi Snowkiting ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Snowkiting ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Snowkiting ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Snowkiting ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Snowkiting ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Snowkiting ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Snowkiting například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Snowkiting? resp. co je to Snowkiting? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Snowkiting, odpověď na dotaz co je to Snowkiting?. Víte např. kdo to je Slávka Budínová? Znáte a víte kdo je Markéta Vondroušová? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.