Co je to?
Definice výrazu Snowkiting. Co znamená odborný pojem Snowkiting z kategorie Sport?

Co to je Snowkiting? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Snowkiting

Snowkiting je nový druh sportu. Jedná se o druh outdoorového a adrenalinového sportu. Podstatou je jízda na lyžích nebo snowboardu po sněhové pláni, kdy je jezdec tažen drakem. Snowkiting se pěstuje především na větších rovných plochách, pláních, zamrzlých vodních plochách nebo v mírně svahovitém terénu.
Snowkiting lze dále členit na více odvětví, například freeriding na velké ploše a v hlubším sněhu, freestyle se skoky a triky ve vzduchu, jibbing s použitím beden a railů, nebo rizikový kite-flying připomínající paragliding s využitím tažného draka.


Co je to Snowkiting? Význam slova, termín, Definice výrazu Snowkiting. Co znamená odborný pojem Snowkiting z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Snowkiting? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Snowkiting se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: slovník, synonymum, wiki, slovo, názvosloví, vysvětlení, informace, definice, definice pojmu, co je to Snowkiting?, popis, Sport, heslo, význam, lexikon, co to je, význam pojmu, Snowkiting


Pojem Snowkiting je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Snowkiting? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Snowkiting (nebo též kite skiing) je velmi mladý zimní outdoorový adrealinový sport podobný vodní variantě zvané kitesurfing. Za použití tažného draka se jezdec uvádí do pohybu po sněhové pláni na lyžích či snowboardu. Na rozdíl od sjezdového lyžování či snowboardingu je tento sport možné provozovat na rovině (zasněžené pláně, mírné svahy, zasněžená zamrzlá jezera). Plochý terén je dokonce vhodnější než kopce díky stabilnějšímu větru, přesto někteří pokročilí snowkiteři preferují jízdu v horách, kde členitý terén poskytuje širší možnosti. Někdy se používá tažný drak jako pomůcka při freeridingu (tzn. jízdě ve volném terénu) - snowboardista či lyžař se nechá drakem vytáhnout do kopce, nahoře draka sbalí a sjede dolů.

Pro více informací o heslu Snowkiting zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Snowkiting na Youtube

Najít slovo Snowkiting na Google.cz

Hledat slovo Snowkiting ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Snowkiting ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Snowkiting ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Snowkiting ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Snowkiting například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Snowkiting? resp. co přesně označuje termín Snowkiting? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Snowkiting, odpověď na dotaz co je to Snowkiting?. Víte např. kdo to je Levi Strauss? Znáte a víte kdo je Igor Chaun? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.