Co je to?
Definice odborného termínu, slova Charčo. Co znamená pojem Charčo z kategorie Jídlo?

Co je to Charčo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Charčo

Charčo je polévka ostré a kyselé chuti, jejíž recept pochází z Gruzie. Jejím základem je vývar z hovězího masa (lze použít ale i kuřecí nebo skopové). Maso se musí vařit pomalu a s morkovou kostí. Dále se do polévky přidává rýže, rajčatový protlak, mleté ořechy, směs koření, česnek a nakonec se hotový pokrm posype koriandrem.


Co je to Charčo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Charčo. Co znamená pojem Charčo z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Charčo je v sekci Jídlo

Klíčová slova: slovník, heslo, lexikon, co je to Charčo?, pojem, synonymum, Jídlo, přesný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, definice, význam slova, terminologie, termín, odborný výraz, význam, formulace, co znamená


Pojem Charčo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Charčo? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charčo je polévka z hovězího masa (někdy také skopového nebo drůbežího), jejíž recept pochází z gruzínské kuchyně. Má výrazně ostrou a nakyslou chuť, jejím základem je silný vývar z pomalu vařeného masa s morkovou kostí. Charčo má hustou konzistenci, obsahuje kusy masa, vařenou rýži, rajčatový protlak, pastu tkemali, mleté vlašské nebo lískové ořechy, česnek kuchyňský a kořenící směs chmeli suneli. Hotová polévka se posype na talíři čerstvou koriandrovou natí, jako příloha se k ní podává bílé pečivo šotis puri.

Polévka charčo

Gruzínská hovězí polévka charčo. Autor/zdroj: Lesya Dolyk / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Gruzínská hovězí polévka charčo. Autor/zdroj: Lesya Dolyk / Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Další možné informační zdroje

Najít výraz Charčo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Charčo ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Charčo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Charčo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Charčo na Youtube

Hledat heslo Charčo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Charčo například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Charčo? resp. jaký je význam pojmu Charčo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charčo, odpověď na dotaz co je to Charčo?. Víte např. kdo to je Magor? Znáte a víte kdo je Jana Paulová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Charčo v jiné sekci než Jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.