Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chlorofyl. Co znamená pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Co to je Chlorofyl? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Chlorofyl?

Chlorofyl je název zeleného barviva, obsaženého v rostlinách zelené barvy, v řasách a sinicích. Je důležitým prvkem pro průběh fotosyntézy a dává všem rostlinám, ve kterých se vyskytuje , typickou zelenou barvu. Má také pozitivní účinky na lidský organizmus.
Chlorofyl lehce podléhá vnějším vlivům, proto je ho třeba ochraňovat, zvláště před světlem a oxidací. Blahodárný vliv na lidský organizmus byl prokázán, chlorofyl však v tomto ohledu není ještě plně využíván.


Co je to Chlorofyl? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chlorofyl. Co znamená pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Chlorofyl sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chlorofyl je v kategorii Věda

Klíčová slova: Věda, význam, co to je, Chlorofyl, synonymum, wiki, význam slova, slovník, co je to Chlorofyl?, odborný výraz, formulace, heslo, terminus technicus, popis, lexikon, přesný význam, Věda, pojem


Pojem Chlorofyl je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chlorofyl? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chlorofyl je zelený pigment obsažený v zelených rostlinách, sinicích a některých řasách.
Chlorofyl v průběhu fotosyntézy absorbuje energii světelného záření a používá ji k syntéze sacharidů z oxidu uhličitého a vody. Působení chlorofylu představuje první krok fotosyntézy, kdy působí jako transformátory světelných kvant na biologicky zpracovatelnou formu tím, že je schopný ji převést na makroergní chemickou vazbu. Tím je uvedená reakce zdrojem energie pro všechny další biochemické a biologické reakce na této planetě.

Chlorofyl v rostlinách

Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay
Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Chlorofyl

Vyhledat termín Chlorofyl na Google.cz

Vyhledat heslo Chlorofyl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Chlorofyl ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Chlorofyl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Chlorofyl ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Chlorofyl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlorofyl například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Chlorofyl? resp. co přesně označuje termín Chlorofyl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlorofyl, odpověď na dotaz co je to Chlorofyl?. Víte např. kdo to je Imbecil? Znáte a víte kdo je Duchovní? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.