Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chlorofyl. Co znamená odborný pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Co je Chlorofyl? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Chlorofyl

Chlorofyl je název zeleného barviva, obsaženého v rostlinách zelené barvy, v řasách a sinicích. Je důležitým prvkem pro průběh fotosyntézy a dává všem rostlinám, ve kterých se vyskytuje , typickou zelenou barvu. Má také pozitivní účinky na lidský organizmus.
Chlorofyl lehce podléhá vnějším vlivům, proto je ho třeba ochraňovat, zvláště před světlem a oxidací. Blahodárný vliv na lidský organizmus byl prokázán, chlorofyl však v tomto ohledu není ještě plně využíván.


Co je to Chlorofyl? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chlorofyl. Co znamená odborný pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Chlorofyl můžete sdílet s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Chlorofyl je v kategorii věda

Klíčová slova: termín, význam, věda, popis, pojem, slovník, odborný výraz, názvosloví, heslo, terminologie, co je to Chlorofyl?, wiki, synonymum, přesný výraz, co to je, co znamená, formulace, lexikon


Pojem Chlorofyl je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Chlorofyl dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chlorofyl je zelený pigment obsažený v zelených rostlinách, sinicích a některých řasách.
Chlorofyl v průběhu fotosyntézy absorbuje energii světelného záření a používá ji k syntéze sacharidů z oxidu uhličitého a vody. Působení chlorofylu představuje první krok fotosyntézy, kdy působí jako transformátory světelných kvant na biologicky zpracovatelnou formu tím, že je schopný ji převést na makroergní chemickou vazbu. Tím je uvedená reakce zdrojem energie pro všechny další biochemické a biologické reakce na této planetě.

Chlorofyl v rostlinách

Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay
Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Chlorofyl

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chlorofyl ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Chlorofyl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Chlorofyl na Google.cz

Zkusit najít výraz Chlorofyl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Chlorofyl ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Chlorofyl ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlorofyl například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Chlorofyl? resp. jaký je význam pojmu Chlorofyl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlorofyl, odpověď na dotaz co je to Chlorofyl?. Víte např. kdo to je Andreas Vesalius? Znáte a víte kdo je Astronaut? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Chlorofyl i v jiné sekci než v věda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.