Co je to?
Definice výrazu Chlorofyl. Co znamená odborný pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Co to je Chlorofyl? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Chlorofyl

Chlorofyl je název zeleného barviva, obsaženého v rostlinách zelené barvy, v řasách a sinicích. Je důležitým prvkem pro průběh fotosyntézy a dává všem rostlinám, ve kterých se vyskytuje , typickou zelenou barvu. Má také pozitivní účinky na lidský organizmus.
Chlorofyl lehce podléhá vnějším vlivům, proto je ho třeba ochraňovat, zvláště před světlem a oxidací. Blahodárný vliv na lidský organizmus byl prokázán, chlorofyl však v tomto ohledu není ještě plně využíván.


Co je to Chlorofyl? Význam slova, termín, Definice výrazu Chlorofyl. Co znamená odborný pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Chlorofyl se nachází v sekci věda

Klíčová slova: Chlorofyl, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, názvosloví, význam, co to je, informace, vysvětlení, popis, terminologie, co znamená, wiki, terminus technicus, věda, termín, přesný význam, slovo


Pojem Chlorofyl je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Chlorofyl dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chlorofyl je zelený pigment obsažený v zelených rostlinách, sinicích a některých řasách.
Chlorofyl v průběhu fotosyntézy absorbuje energii světelného záření a používá ji k syntéze sacharidů z oxidu uhličitého a vody. Působení chlorofylu představuje první krok fotosyntézy, kdy působí jako transformátory světelných kvant na biologicky zpracovatelnou formu tím, že je schopný ji převést na makroergní chemickou vazbu. Tím je uvedená reakce zdrojem energie pro všechny další biochemické a biologické reakce na této planetě.

Chlorofyl v rostlinách

Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay
Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Chlorofyl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Chlorofyl na Youtube

Najít pojem Chlorofyl na Google.cz

Najít výraz Chlorofyl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Chlorofyl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Chlorofyl ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlorofyl například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte co znamená slovo Chlorofyl? resp. co označuje slovo Chlorofyl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlorofyl, odpověď na dotaz co je to Chlorofyl?. Víte např. kdo to je Albín? Znáte a víte kdo je Brašnář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Chlorofyl i v jiné části webu než je kategorie věda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.