Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chlorofyl. Co znamená pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Co to je Chlorofyl? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Chlorofyl?

Chlorofyl je název zeleného barviva, obsaženého v rostlinách zelené barvy, v řasách a sinicích. Je důležitým prvkem pro průběh fotosyntézy a dává všem rostlinám, ve kterých se vyskytuje , typickou zelenou barvu. Má také pozitivní účinky na lidský organizmus.
Chlorofyl lehce podléhá vnějším vlivům, proto je ho třeba ochraňovat, zvláště před světlem a oxidací. Blahodárný vliv na lidský organizmus byl prokázán, chlorofyl však v tomto ohledu není ještě plně využíván.


Co je to Chlorofyl? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chlorofyl. Co znamená pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chlorofyl se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, terminologie, synonymum, formulace, informace, názvosloví, co znamená, heslo, definice, význam pojmu, definice pojmu, přesný význam, význam, lexikon, slovník, co je to Chlorofyl?, pojem


Pojem Chlorofyl je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chlorofyl? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chlorofyl je zelený pigment obsažený v zelených rostlinách, sinicích a některých řasách.
Chlorofyl v průběhu fotosyntézy absorbuje energii světelného záření a používá ji k syntéze sacharidů z oxidu uhličitého a vody. Působení chlorofylu představuje první krok fotosyntézy, kdy působí jako transformátory světelných kvant na biologicky zpracovatelnou formu tím, že je schopný ji převést na makroergní chemickou vazbu. Tím je uvedená reakce zdrojem energie pro všechny další biochemické a biologické reakce na této planetě.

Chlorofyl v rostlinách

Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay
Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Chlorofyl lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chlorofyl ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Chlorofyl na Youtube

Zkusit najít pojem Chlorofyl ve vyhledávači Qwant

Najít termín Chlorofyl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Chlorofyl ve Wikislovníku

Hledat výraz Chlorofyl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlorofyl například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Chlorofyl? resp. jaká je definice slova Chlorofyl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlorofyl, odpověď na dotaz co je to Chlorofyl?. Víte např. kdo to je Lyndon Johnson? Znáte a víte kdo je Karbaník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Chlorofyl hledat i v jiných kategoriích (než Věda) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.