Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chlorofyl. Co znamená odborný pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Co je to Chlorofyl? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chlorofyl

Chlorofyl je název zeleného barviva, obsaženého v rostlinách zelené barvy, v řasách a sinicích. Je důležitým prvkem pro průběh fotosyntézy a dává všem rostlinám, ve kterých se vyskytuje , typickou zelenou barvu. Má také pozitivní účinky na lidský organizmus.
Chlorofyl lehce podléhá vnějším vlivům, proto je ho třeba ochraňovat, zvláště před světlem a oxidací. Blahodárný vliv na lidský organizmus byl prokázán, chlorofyl však v tomto ohledu není ještě plně využíván.


Co je to Chlorofyl? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chlorofyl. Co znamená odborný pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Chlorofyl sdílejte se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Chlorofyl je v kategorii věda

Klíčová slova: popis, co je to Chlorofyl?, pojem, přesný význam, synonymum, názvosloví, terminologie, Chlorofyl, co znamená, odborné názvosloví, informace, věda, slovo, význam slova, přesný výraz, termín, vysvětlení, terminus technicus


Pojem Chlorofyl je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chlorofyl? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chlorofyl je zelený pigment obsažený v zelených rostlinách, sinicích a některých řasách.
Chlorofyl v průběhu fotosyntézy absorbuje energii světelného záření a používá ji k syntéze sacharidů z oxidu uhličitého a vody. Působení chlorofylu představuje první krok fotosyntézy, kdy působí jako transformátory světelných kvant na biologicky zpracovatelnou formu tím, že je schopný ji převést na makroergní chemickou vazbu. Tím je uvedená reakce zdrojem energie pro všechny další biochemické a biologické reakce na této planetě.

Chlorofyl v rostlinách

Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay
Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Chlorofyl

Najít termín Chlorofyl ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Chlorofyl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Chlorofyl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Chlorofyl ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Chlorofyl ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Chlorofyl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlorofyl například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Chlorofyl? resp. jaká je definice slova Chlorofyl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlorofyl, odpověď na dotaz co je to Chlorofyl?. Víte např. kdo to je Jim Carrey? Znáte a víte kdo je Inovátor? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než věda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.