Co je to?
Definice výrazu, termínu Chlorofyl. Co znamená odborný pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Co je Chlorofyl?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Chlorofyl?

Chlorofyl je název zeleného barviva, obsaženého v rostlinách zelené barvy, v řasách a sinicích. Je důležitým prvkem pro průběh fotosyntézy a dává všem rostlinám, ve kterých se vyskytuje , typickou zelenou barvu. Má také pozitivní účinky na lidský organizmus.
Chlorofyl lehce podléhá vnějším vlivům, proto je ho třeba ochraňovat, zvláště před světlem a oxidací. Blahodárný vliv na lidský organizmus byl prokázán, chlorofyl však v tomto ohledu není ještě plně využíván.


Co je to Chlorofyl? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chlorofyl. Co znamená odborný pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Chlorofyl se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Chlorofyl je v kategorii věda

Klíčová slova: heslo, věda, význam, definice, věda, odborné názvosloví, popis, přesný význam, Chlorofyl, wiki, vysvětlení, názvosloví, co znamená, význam pojmu, odborný výraz, synonymum, význam slova, definice pojmu


Pojem Chlorofyl je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Chlorofyl?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Chlorofyl je zelený pigment obsažený v zelených rostlinách, sinicích a některých řasách.
Chlorofyl v průběhu fotosyntézy absorbuje energii světelného záření a používá ji k syntéze sacharidů z oxidu uhličitého a vody. Působení chlorofylu představuje první krok fotosyntézy, kdy působí jako transformátory světelných kvant na biologicky zpracovatelnou formu tím, že je schopný ji převést na makroergní chemickou vazbu. Tím je uvedená reakce zdrojem energie pro všechny další biochemické a biologické reakce na této planetě.

Chlorofyl v rostlinách

Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay
Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Chlorofyl zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Chlorofyl ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Chlorofyl na Google.cz

Hledat slovo Chlorofyl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Chlorofyl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Chlorofyl ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Chlorofyl na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlorofyl například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je význam slova Chlorofyl? resp. jaký je přesný význam slova Chlorofyl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlorofyl, odpověď na dotaz co je to Chlorofyl?. Víte např. kdo to je Napoleon Bonaparte? Znáte a víte kdo je Kosmonaut? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Pokuste se najít termín Chlorofyl i v jiné kategorii než v věda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, vědec biologie, chlorofyl, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.