Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chlorofyl. Co znamená pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Co je to Chlorofyl? Význam slova

Co znamená termín Chlorofyl? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Chlorofyl je název zeleného barviva, obsaženého v rostlinách zelené barvy, v řasách a sinicích. Je důležitým prvkem pro průběh fotosyntézy a dává všem rostlinám, ve kterých se vyskytuje , typickou zelenou barvu. Má také pozitivní účinky na lidský organizmus.
Chlorofyl lehce podléhá vnějším vlivům, proto je ho třeba ochraňovat, zvláště před světlem a oxidací. Blahodárný vliv na lidský organizmus byl prokázán, chlorofyl však v tomto ohledu není ještě plně využíván.


Co je to Chlorofyl? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chlorofyl. Co znamená pojem Chlorofyl z kategorie Věda?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Chlorofyl se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, co znamená, synonymum, věda, co to je, terminologie, termín, formulace, wiki, vysvětlení, odborný výraz, věda, definice pojmu, přesný význam, co je to Chlorofyl?, Chlorofyl, definice


Pojem Chlorofyl je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chlorofyl? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chlorofyl je zelený pigment obsažený v zelených rostlinách, sinicích a některých řasách.
Chlorofyl v průběhu fotosyntézy absorbuje energii světelného záření a používá ji k syntéze sacharidů z oxidu uhličitého a vody. Působení chlorofylu představuje první krok fotosyntézy, kdy působí jako transformátory světelných kvant na biologicky zpracovatelnou formu tím, že je schopný ji převést na makroergní chemickou vazbu. Tím je uvedená reakce zdrojem energie pro všechny další biochemické a biologické reakce na této planetě.

Chlorofyl v rostlinách

Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay
Chlorofyl je obsažen v listech zelených rostlin. Autor: Mylene2401, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Chlorofyl

Zkusit najít slovo Chlorofyl ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Chlorofyl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Chlorofyl ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Chlorofyl na Youtube

Najít slovo Chlorofyl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chlorofyl ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Chlorofyl například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Chlorofyl? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Chlorofyl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chlorofyl, odpověď na dotaz co je to Chlorofyl?. Víte např. kdo to je Barbora Strýcová? Znáte a víte kdo je Nekrofil? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.