Co je to?
Definice výrazu, termínu Febrilní křeč. Co znamená odborný pojem Febrilní křeč z kategorie Lékařství?

Co je to Febrilní křeč? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Febrilní křeč?

Febrilní křeče jsou druh křečí vyskytující se u dětí většinou od 6 měsíců do 5 let. Jsou obvyklé u horečnatých onemocnění, pokud rychle vzroste teplota. Febrilní křeče bývají dědičné. Děti při nich tuhnou, prohýbají se do oblouku a třesou se. Bývají v bezvědomí a oči mají obrácené v sloup. Tyto stavy mohou trvat od minuty do čtvrthodiny.
Křeče jsou skoro vždy neškodné. Jako první pomoc se doporučuje zabezpečit dýchání a vzdálit dítě od předmětů, kde by si mohlo ublížit.


Co je to Febrilní křeč? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Febrilní křeč. Co znamená odborný pojem Febrilní křeč z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Febrilní křeč patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, pojem, terminus technicus, heslo, informace, přesný význam, definice pojmu, terminologie, Lékařství, odborné názvosloví, popis, slovník, wiki, význam, definice, vysvětlení, co to je


Pojem Febrilní křeč je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Febrilní křeč zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Febrilní křeč ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Febrilní křeč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Febrilní křeč ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Febrilní křeč ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Febrilní křeč na Google.cz

Hledat pojem Febrilní křeč ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Febrilní křeč například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Febrilní křeč? resp. co přesně označuje termín Febrilní křeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Febrilní křeč, odpověď na dotaz co je to Febrilní křeč?. Víte např. kdo to je Chytrák? Znáte a víte kdo je Matouš Ruml? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?