Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Febrilní křeč. Co znamená pojem Febrilní křeč z kategorie Lékařství?

Co je Febrilní křeč? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Febrilní křeč

Febrilní křeče jsou druh křečí vyskytující se u dětí většinou od 6 měsíců do 5 let. Jsou obvyklé u horečnatých onemocnění, pokud rychle vzroste teplota. Febrilní křeče bývají dědičné. Děti při nich tuhnou, prohýbají se do oblouku a třesou se. Bývají v bezvědomí a oči mají obrácené v sloup. Tyto stavy mohou trvat od minuty do čtvrthodiny.
Křeče jsou skoro vždy neškodné. Jako první pomoc se doporučuje zabezpečit dýchání a vzdálit dítě od předmětů, kde by si mohlo ublížit.


Co je to Febrilní křeč? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Febrilní křeč. Co znamená pojem Febrilní křeč z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Febrilní křeč se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Febrilní křeč se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, vysvětlení, synonymum, formulace, význam, význam pojmu, informace, pojem, přesný výraz, terminus technicus, termín, lékařství, co je to Febrilní křeč?, přesný význam, odborný výraz, co to je, heslo


Pojem Febrilní křeč je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Febrilní křeč v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Febrilní křeč ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Febrilní křeč ve Wikimedia Commons

Hledat termín Febrilní křeč ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Febrilní křeč na Google.cz

Vyhledat výraz Febrilní křeč ve Wikipedii

Najít pojem Febrilní křeč ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Febrilní křeč například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Febrilní křeč? resp. co přesně znamená slovo Febrilní křeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Febrilní křeč, odpověď na dotaz co je to Febrilní křeč?. Víte např. kdo to je Bohemista? Znáte a víte kdo je Simona Stašová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Febrilní křeč i jinde než v sekci než v lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?