Co je to?
Definice výrazu, termínu Febrilní křeč. Co znamená odborný pojem Febrilní křeč z kategorie Lékařství?

Co je to Febrilní křeč? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Febrilní křeč?

Febrilní křeče jsou druh křečí vyskytující se u dětí většinou od 6 měsíců do 5 let. Jsou obvyklé u horečnatých onemocnění, pokud rychle vzroste teplota. Febrilní křeče bývají dědičné. Děti při nich tuhnou, prohýbají se do oblouku a třesou se. Bývají v bezvědomí a oči mají obrácené v sloup. Tyto stavy mohou trvat od minuty do čtvrthodiny.
Křeče jsou skoro vždy neškodné. Jako první pomoc se doporučuje zabezpečit dýchání a vzdálit dítě od předmětů, kde by si mohlo ublížit.


Co je to Febrilní křeč? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Febrilní křeč. Co znamená odborný pojem Febrilní křeč z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Febrilní křeč s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Febrilní křeč se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, Febrilní křeč, význam, názvosloví, terminus technicus, heslo, odborný výraz, slovník, pojem, význam slova, vysvětlení, terminologie, termín, Lékařství, wiki, slovo, popis, definice


Pojem Febrilní křeč je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Febrilní křeč doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Febrilní křeč ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Febrilní křeč ve Wikipedii

Najít výraz Febrilní křeč ve Wikislovníku

Hledat termín Febrilní křeč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Febrilní křeč na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Febrilní křeč ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Febrilní křeč například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Febrilní křeč? resp. jaký je přesný význam slova Febrilní křeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Febrilní křeč, odpověď na dotaz co je to Febrilní křeč?. Víte např. kdo to je Násilník? Znáte a víte kdo je Developer? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Febrilní křeč i v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?