Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mapa. Co znamená pojem Mapa z kategorie Cestování?

Co je to Mapa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mapa

Mapa představuje zmenšené znázornění určitých objektů a ploch, které se vyskytují na naší planetě. Nejčastěji jde o mapy států, případně světadílů.
Mapa může být zhotovena v různém měřítku, k němu je potom potřeba přihlížet při určování vzdáleností. Na mapy je možno znázorňovat celou řadu skutečností, může jít o lesy, vodstvo, ale i hustotu zalidnění nebo třeba průmyslové nebo hospodářské využití určité oblasti. Kromě klasických map se setkáváme stále více s tzv. digitálními mapami, jež přináší mnohé výhody.


Co je to Mapa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mapa. Co znamená pojem Mapa z kategorie Cestování?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mapa je v kategorii Cestování

Klíčová slova: formulace, informace, co znamená, pojem, odborné názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, terminologie, definice, termín, přesný význam, co to je, vysvětlení, význam slova, heslo, co je to Mapa?, slovník, význam


Pojem Mapa je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mapa? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mapa je zmenšené, zevšeobecněné a vysvětlené znázornění objektů a jevů na Zemi, ostatních nebeských tělesech nebo nebeské sféře, sestrojené obvykle podle některého ze zobrazení na rovině a vyjadřující pomocí smluvených znaků rozmístění a vlastnosti objektů a jevů vázaných na jmenované povrchy. Pokud se jedná o zobrazení na kouli, nazýváme ji glóbus.
Mapu můžeme označit za model reálného světa, v žádném případě není dokonalým obrazem naší reality. Nelze na ní nalézt vše, ale naopak může znázornit i jevy, které nejsme jinak schopni vnímat. Skutečnost může potlačit i zdůraznit. Souborně informace zaznamenané na mapách označujeme jako „prostorové informace“.

Mapa s Eiffelovou věží

Mapa s Eiffelovou věží. Ilustrační foto. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Mapa s Eiffelovou věží. Ilustrační foto. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Mapa v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mapa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Mapa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Mapa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Mapa ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Mapa ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Mapa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mapa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Mapa? resp. jaká je definice slova Mapa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mapa, odpověď na dotaz co je to Mapa?. Víte např. kdo to je Účetní? Znáte a víte kdo je Sociopat? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Cestování). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.