Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mapa. Co znamená odborný pojem Mapa z kategorie Cestování?

Co je to Mapa? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mapa

Mapa představuje zmenšené znázornění určitých objektů a ploch, které se vyskytují na naší planetě. Nejčastěji jde o mapy států, případně světadílů.
Mapa může být zhotovena v různém měřítku, k němu je potom potřeba přihlížet při určování vzdáleností. Na mapy je možno znázorňovat celou řadu skutečností, může jít o lesy, vodstvo, ale i hustotu zalidnění nebo třeba průmyslové nebo hospodářské využití určité oblasti. Kromě klasických map se setkáváme stále více s tzv. digitálními mapami, jež přináší mnohé výhody.


Co je to Mapa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mapa. Co znamená odborný pojem Mapa z kategorie Cestování?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Mapa patří do kategorie cestování

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, co to je, co znamená, co je to Mapa?, pojem, přesný význam, definice pojmu, informace, wiki, slovo, vysvětlení, terminus technicus, přesný výraz, heslo, lexikon, význam, význam slova


Pojem Mapa je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Mapa?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mapa je zmenšené, zevšeobecněné a vysvětlené znázornění objektů a jevů na Zemi, ostatních nebeských tělesech nebo nebeské sféře, sestrojené obvykle podle některého ze zobrazení na rovině a vyjadřující pomocí smluvených znaků rozmístění a vlastnosti objektů a jevů vázaných na jmenované povrchy. Pokud se jedná o zobrazení na kouli, nazýváme ji glóbus.
Mapu můžeme označit za model reálného světa, v žádném případě není dokonalým obrazem naší reality. Nelze na ní nalézt vše, ale naopak může znázornit i jevy, které nejsme jinak schopni vnímat. Skutečnost může potlačit i zdůraznit. Souborně informace zaznamenané na mapách označujeme jako „prostorové informace“.

Mapa s Eiffelovou věží

Mapa s Eiffelovou věží. Ilustrační foto. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Mapa s Eiffelovou věží. Ilustrační foto. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Mapa na Google.cz

Vyhledat termín Mapa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Mapa ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mapa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Mapa ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Mapa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mapa například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Mapa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mapa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mapa, odpověď na dotaz co je to Mapa?. Víte např. kdo to je Hochštapler? Znáte a víte kdo je Šovinista? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mapa v jiné sekci než cestování. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.