Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mapa. Co znamená pojem Mapa z kategorie Cestování?

Co je to Mapa? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mapa

Mapa představuje zmenšené znázornění určitých objektů a ploch, které se vyskytují na naší planetě. Nejčastěji jde o mapy států, případně světadílů.
Mapa může být zhotovena v různém měřítku, k němu je potom potřeba přihlížet při určování vzdáleností. Na mapy je možno znázorňovat celou řadu skutečností, může jít o lesy, vodstvo, ale i hustotu zalidnění nebo třeba průmyslové nebo hospodářské využití určité oblasti. Kromě klasických map se setkáváme stále více s tzv. digitálními mapami, jež přináší mnohé výhody.


Co je to Mapa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mapa. Co znamená pojem Mapa z kategorie Cestování?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Mapa můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mapa je v sekci Cestování

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, co to je, Cestování, význam, definice, slovo, význam pojmu, pojem, terminologie, odborné názvosloví, význam slova, termín, wiki, přesný výraz, lexikon, přesný význam, Mapa


Pojem Mapa je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mapa? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mapa je zmenšené, zevšeobecněné a vysvětlené znázornění objektů a jevů na Zemi, ostatních nebeských tělesech nebo nebeské sféře, sestrojené obvykle podle některého ze zobrazení na rovině a vyjadřující pomocí smluvených znaků rozmístění a vlastnosti objektů a jevů vázaných na jmenované povrchy. Pokud se jedná o zobrazení na kouli, nazýváme ji glóbus.
Mapu můžeme označit za model reálného světa, v žádném případě není dokonalým obrazem naší reality. Nelze na ní nalézt vše, ale naopak může znázornit i jevy, které nejsme jinak schopni vnímat. Skutečnost může potlačit i zdůraznit. Souborně informace zaznamenané na mapách označujeme jako „prostorové informace“.

Mapa s Eiffelovou věží

Mapa s Eiffelovou věží. Ilustrační foto. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Mapa s Eiffelovou věží. Ilustrační foto. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Mapa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Mapa na Google.cz

Vyhledat pojem Mapa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Mapa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Mapa ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Mapa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mapa například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Mapa? resp. co se skrývá pod slovem Mapa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mapa, odpověď na dotaz co je to Mapa?. Víte např. kdo to je Mohel? Znáte a víte kdo je Sociopat? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Mapa i v jiných kategoriích (než Cestování). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.