Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mapa. Co znamená odborný pojem Mapa z kategorie Cestování?

Co je to Mapa? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Mapa?

Mapa představuje zmenšené znázornění určitých objektů a ploch, které se vyskytují na naší planetě. Nejčastěji jde o mapy států, případně světadílů.
Mapa může být zhotovena v různém měřítku, k němu je potom potřeba přihlížet při určování vzdáleností. Na mapy je možno znázorňovat celou řadu skutečností, může jít o lesy, vodstvo, ale i hustotu zalidnění nebo třeba průmyslové nebo hospodářské využití určité oblasti. Kromě klasických map se setkáváme stále více s tzv. digitálními mapami, jež přináší mnohé výhody.


Co je to Mapa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mapa. Co znamená odborný pojem Mapa z kategorie Cestování?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Mapa je v kategorii cestování

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, přesný výraz, Mapa, názvosloví, heslo, vysvětlení, význam slova, informace, popis, význam, přesný význam, synonymum, wiki, termín, lexikon, slovo, co je to Mapa?


Pojem Mapa je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Mapa?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mapa je zmenšené, zevšeobecněné a vysvětlené znázornění objektů a jevů na Zemi, ostatních nebeských tělesech nebo nebeské sféře, sestrojené obvykle podle některého ze zobrazení na rovině a vyjadřující pomocí smluvených znaků rozmístění a vlastnosti objektů a jevů vázaných na jmenované povrchy. Pokud se jedná o zobrazení na kouli, nazýváme ji glóbus.
Mapu můžeme označit za model reálného světa, v žádném případě není dokonalým obrazem naší reality. Nelze na ní nalézt vše, ale naopak může znázornit i jevy, které nejsme jinak schopni vnímat. Skutečnost může potlačit i zdůraznit. Souborně informace zaznamenané na mapách označujeme jako „prostorové informace“.

Mapa s Eiffelovou věží

Mapa s Eiffelovou věží. Ilustrační foto. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Mapa s Eiffelovou věží. Ilustrační foto. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Mapa na Google.cz

Hledat videa s názvem Mapa na Youtube

Hledat heslo Mapa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Mapa ve Wikislovníku

Hledat termín Mapa ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mapa ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mapa například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Mapa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mapa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mapa, odpověď na dotaz co je to Mapa?. Víte např. kdo to je Vondroušová Markéta? Znáte a víte kdo je Šovinista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než cestování). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.