Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mapa. Co znamená pojem Mapa z kategorie Cestování?

Co to je Mapa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mapa

Mapa představuje zmenšené znázornění určitých objektů a ploch, které se vyskytují na naší planetě. Nejčastěji jde o mapy států, případně světadílů.
Mapa může být zhotovena v různém měřítku, k němu je potom potřeba přihlížet při určování vzdáleností. Na mapy je možno znázorňovat celou řadu skutečností, může jít o lesy, vodstvo, ale i hustotu zalidnění nebo třeba průmyslové nebo hospodářské využití určité oblasti. Kromě klasických map se setkáváme stále více s tzv. digitálními mapami, jež přináší mnohé výhody.


Co je to Mapa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mapa. Co znamená pojem Mapa z kategorie Cestování?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Mapa? s ostatními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Mapa je v sekci cestování

Klíčová slova: co znamená, Mapa, termín, synonymum, popis, informace, terminus technicus, význam pojmu, odborný výraz, pojem, co je to Mapa?, názvosloví, co to je, heslo, přesný význam, cestování, význam slova, vysvětlení


Pojem Mapa je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mapa? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mapa je zmenšené, zevšeobecněné a vysvětlené znázornění objektů a jevů na Zemi, ostatních nebeských tělesech nebo nebeské sféře, sestrojené obvykle podle některého ze zobrazení na rovině a vyjadřující pomocí smluvených znaků rozmístění a vlastnosti objektů a jevů vázaných na jmenované povrchy. Pokud se jedná o zobrazení na kouli, nazýváme ji glóbus.
Mapu můžeme označit za model reálného světa, v žádném případě není dokonalým obrazem naší reality. Nelze na ní nalézt vše, ale naopak může znázornit i jevy, které nejsme jinak schopni vnímat. Skutečnost může potlačit i zdůraznit. Souborně informace zaznamenané na mapách označujeme jako „prostorové informace“.

Mapa s Eiffelovou věží

Mapa s Eiffelovou věží. Ilustrační foto. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Mapa s Eiffelovou věží. Ilustrační foto. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mapa ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Mapa ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Mapa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Mapa na Google.cz

Vyhledat termín Mapa ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Mapa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mapa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte co to je Mapa? resp. co označuje slovo Mapa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mapa, odpověď na dotaz co je to Mapa?. Víte např. kdo to je Milan Kubek? Znáte a víte kdo je Švica? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Mapa i v jiné části webu než je kategorie cestování. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.