Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Den svatého Patrika. Co znamená pojem Den svatého Patrika z kategorie Kultura?

Co je Den svatého Patrika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Den svatého Patrika?

Den svatého Patrika, známý také jako St. Patrick\'s Day, je irský národní svátek, který se slaví 17. března na památku svatého Patrika, patrona Irska. Svátek se postupem času stal populární i mimo území Irska a je oslavován ve mnoha částech světa, zejména v zemích s významnou irskou komunitou. Svatý Patrik byl křesťanský misionář a biskup, který přišel do Irska v 5. století. Podle legendy používal trojlístek jetele k vysvětlení konceptu Svaté Trojice, tedy Otec, Syn a Duch Svatý pohanským Irům a Keltům. Tato legenda se stala symbolem jeho působení a úcty, kterou si získal. Den svatého Patrika se původně slavil jako náboženský svátek a byl spojen s církevní oslavou svatého Patrika. Lidé chodili do kostelů, modlili se a slavili.
Postupem času se však z této náboženské oslavy stal spíše světský svátek, kde je kladen důraz na irskou kulturu, tradice a zábavu. Tradičními symboly dne svatého Patrika jsou zelená barva, která je považována za národní barvu Irska, trojlístek jetele, píšťalky, bubny a jiné hudební nástroje. Na oslavách se často konají průvody, tance, koncerty, festivaly a různé společenské akce. Při oslavách se pije zelené pivo a je možno vidět mnoho lidí oblečených do zelených oděvů a doplňků. V některých zemích, zejména ve Spojených státech, se den svatého Patrika stal příležitostí k oslavám irské kultury a dědictví. Slaví nejen Irové, ale lidé různých národností.

Co je to Den svatého Patrika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Den svatého Patrika. Co znamená pojem Den svatého Patrika z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Den svatého Patrika se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: formulace, co je to Den svatého Patrika?, význam, synonymum, definice pojmu, definice, popis, lexikon, význam slova, co to je, informace, heslo, odborné názvosloví, terminologie, wiki, význam pojmu, kultura, kultura


Pojem Den svatého Patrika je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Den svatého Patrika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Den svatého Patrika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Den svatého Patrika ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Den svatého Patrika na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Den svatého Patrika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Den svatého Patrika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Den svatého Patrika například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Den svatého Patrika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Den svatého Patrika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Den svatého Patrika, odpověď na dotaz co je to Den svatého Patrika?. Víte např. kdo to je Kryštof Rímský? Znáte a víte kdo je Venus Williams? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Den svatého Patrika v jiné sekci než kultura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.